Ses yalıtım ürünlerimiz kayıt stüdyosu | prova odası alanları için aşağıdakileri sağlar:

  • bozulmamış bir kayıt ortamı
  • kayıt stüdyosunda daha düşük yankılanma süreleri
  • geliştirilmiş ses kalitesi
  • ideal deneme koşulları
  • bitişik odalara ses iletiminde azalma
  • komşular için etkili gürültü koruması
soni CIRCLE
Ebat: Ø 380 mm | Renk: turuncu
soni CIRCLE, ses emilimi ve oda akustiğinin optimizasyonu için dairesel bir akustik elemandır. Modern, modaya uygun renklerde görsel olarak çekici bir dekoratif keçe ile lamine edilmiş beyaz bir polyester keçeden oluşur. Ses emiciler iki farklı boyutta mevcuttur - fikirlerinize göre bireysel bir oda tasarımı için.Bir odanın taban alanında %30'luk bir doluluk, oda akustiğini önemli ölçüde iyileştirir. soni CIRCLE'ın montajı yankılanmayı azaltır, bu da özellikle ofislerde, çağrı merkezlerinde, giriş alanlarında veya toplantı odalarında daha hoş bir atmosfer ve daha düşük gürültü seviyesi sağlar.soni CIRCLE, DIN EN ISO 13501 ve DIN 4102 (alev geciktirici) uyarınca yapı sektörü için gerekli yangın standartlarını karşılar. Bu, soni CIRCLE'ı ses seviyesinin düşürülmesi ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerine uyulması gereken her yerde duvar kaplaması olarak güvenle kullanabileceğiniz anlamına gelir.Soni CIRCLE'ı pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırmak için soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ürünümüzü öneriyoruz. Alternatif olarak, akustik emici, iyi yapışan soni VELCRO BANT ile duvara sabitlenebilir.

Varyantlar ₺149,50*
₺267,85*
soni COLOR RD
Renk: turuncu
soni COLOR RD, mevcut ızgara asma tavanlara veya Odenwald tavanlara (OWA) az bir çabayla yerleştirilebilen 620 x 620 mm ölçülerindeki eklentimizdir. Mevcut trend renklerde ince benekli keçe yüzey ile lamine edilmiş ses emici beyaz polyester keçeden oluşur. soni COLOR RD akustik elemanları, bir odadaki ses seviyesini önemli ölçüde azaltır ve ofislerde, toplantı odalarında veya tıbbi uygulamalarda oda akustiğinin iyileştirilmesine katkıda bulunur. soni COLOR RD ayrıca okullarda, kreşlerde ve anaokullarında gürültü azaltma için kanıtlanmış bir akustik unsurdur. soni COLOR RD, inşaat sektörü için gerekli olan yangın standartlarını DIN EN ISO 13501'e göre karşılar. Bu, soni COLOR RD akustik panellerini, ses seviyesinin düşürülmesinin ve yangından korunma yönetmeliklerinin gerekli olduğu her yerde tavan ve duvar kaplaması olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ses emici olarak kullanım için soni COLOR RD, soni ÖZEL YAPIŞTIRICIMIZ ile pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırılabilir. Tam yüzey yapıştırması istenmiyorsa, soni VELCRO BANT akustik elemanların güvenli bir şekilde tutunmasını sağlar.

İçerik: 0.384 m² (₺1.029,14* / 1 m²)

₺395,19*
soni COMFORT
Kalınlık: 30 mm | Kenar şekli: pahsız
soni COMFORT, olağanüstü iyi bir ses emme kapasitesine sahip, beyaz PES ve dokunmamış kumaştan yapılmış çok dayanıklı bir ses emicidir. Ek olarak, soni COMFORT mükemmel yangın direnciyle etkileyici bir üründür. soni COMFORT, DIN 4102 ve B1 (alev geciktirici) standartları uyarınca test edilmiştir. Gürültü seviyesinin azaltılması ve yangından korunma yönetmeliklerinin karşılanması gereken her yerde kullanılabilir. Ek olarak, tavan elemanı olarak soni COMFORT, DIN 18032-3 uyarınca top çarpma güvenlik testini yerine getirir ve bu nedenle spor salonlarında kullanım için idealdir. Bunlara ilave olarak soni COMFORT eskimeye karşı çok dayanıklıdır, mineral lifler içermez ve fizyolojik olarak kesinlikle zararsızdır. Sonuç olarak, çeşitli odalarda akustiği optimize etmek için gerçekten çok yönlü bir üründür. Tavana veya duvara yapılan tam yüzey montajı için, pahlı akustik panel soni COMFORT F'yi öneririz. Pürüzsüz kenarlı soni COMFORT'tan farklı olarak soni COMFORT F, çekici bir görünüm oluşturan her yönden eğimli bir pah yapısına (10 x 10 mm) sahiptir. Bu şekilde tavanda veya duvardaki pürüzlü görünüm optik olarak telafi edilebilir. soni COMFORT veya soni COMFORT F'yi falçata veya testere bıçağıyla istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Ses emici panelleri takmak için soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ,  soni VELCRO BANT  veya  soni SABİTLEYİCİ  ürünümüzü tavsiye ediyoruz.

İçerik: 0.5 m² (₺551,62* / 1 m²)

₺275,81*
soni COMPOSITE
Kalınlık: 32 mm | Renk: siyah
soni COMPOSITE, ağır plastik folyomuz olan soni EVA ile dekoratif keçe yüzeyli akustik süngerden yapılmış kombine bir üründür. Bu optimum kombinasyon hem etkili biçimde gürültü azaltıcı hem de ses emici bir fonksiyon sağlar. soni COMPOSITE özellikle duvarlar ve tavanların ses yalıtımı için uygundur. Komşu duvarda veya perde duvar denilen yapının arkasına uygulandığında, iki bileşenli akustik ürünümüz gözle görülür bir gürültü azaltma sağlar. Görsel tasarım için farklı renkli keçe yüzeylere sahip soni COMPOSITE ürünlerimiz mevcuttur. soni COMPOSITE ürünümüzü falçata ile istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Arkasındaki kendinden yapışkanlı ekipman, bir montaj yardımcısı görevi görür.

İçerik: 0.5 m² (₺1.016,70* / 1 m²)

₺508,35*
soni CUBE
Ebat: 200 x 200 x 200 mm | Renk: açık gri
soni CUBE oturma küplerimiz özel bir ses emicidir, çünkü odaların akustik optimizasyonuna ek olarak soni CUBE mükemmel oturma konforu sunar. Akustik küplerimizin çekirdeği, son trend renklerde ve kir tutmaz, aşınmaya dayanıklı, alev geciktirici keçe ile kaplanmış oldukça etkili bir ses emiciden oluşur. soni CUBE, çok iyi bir ses emme kapasitesine sahiptir ve pratik ek faydaları olan etkili bir ses yalıtımı çözümünün gerekli olduğu her yerde kullanılır. Ses yalıtımı ve oturma küpünün ideal kombinasyonu, bu ürünü çocuk odaları, kreşler, anaokulları ve bekleme odaları için mükemmel bir ekipman haline getirmektedir. soni CUBE aynı zamanda fuar standlarında ve salonlarda işlevsel ve çekici bir ekipman aksesuarıdır. soni CUBE odaya yerleştirilebileceği gibi, köpük spiralimizi akustik küpün bir köşesinden tutturarak ya da bir kablo sistemi kullanarak tavandan da asılabilir.

₺2.220,63*
soni DECOR
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 30 mm
soni DECOR ses emici bir yün yüzey ile lamine edilmiş bir poliüretan süngerden oluşur. Siyah polyester yün, mekanik olarak son derece stabildir ve yağ ile yakıt tutmaz. Dirençli yün yüzeyi nedeniyle, soni DECOR genellikle teknik uygulamalarda kullanılır. Ses geçirmez panel, örneğin karavanların, eski model arabaların veya diğer araçların ses emici ve ısı yalıtımlı iç kaplamaları için çok uygundur. soni DECOR, hobi atölyenizde de etkili gürültü azalımı sağlar. Soni DECOR ses yalıtım panellerini falçata ile istediğiniz ölçülerde kolayca kesebilirsiniz. Düşük ağırlığı ve isteğe bağlı olarak uygulanan kendinden yapışkanlı ekipmanı size basit ve zaman kazandıran bir kurulum sağlar. Kendinden yapışkanlı olmayan varyantı monte etmek için soni ÖZEL YAPIŞTIRICIMIZI öneririz.

İçerik: 0.5 m² (₺402,80* / 1 m²)

₺201,40*
soni FIX BASE
soni SEPARATÖRÜN kolay montajı için sağlam, yüksek kaliteli paslanmaz çelikten yapılmış ayarlanabilir ayak.

₺2.159,03*
soni HEXAGON
Kalınlık: 50 mm | Renk: açık gri
soni HEXAGON, ses emilimi ve oda akustiğinin optimizasyonu için altıgen bir akustik elemandır. Görsel olarak çekici renkli dekoratif keçe ile lamine edilmiş beyaz polyester keçeden oluşur. Geometrik ses emiciler iki farklı kalınlıkta mevcuttur - fikirlerinize göre bireysel bir oda tasarımı için.Oda akustiğinde gözle görülür bir iyileştirme için, ses yutuculu bir odada tavan / duvar yüzeylerinin yaklaşık %30-50'sinin kaplanmasını öneririz. Akustik elemanları eşit olarak dağıtmak en iyisidir. Bu, odanın genel olarak daha az yankılanmasını sağlar. Özellikle ofislerde, çağrı merkezlerinde, giriş alanlarında veya toplantı odalarında daha keyifli bir atmosfer ve daha düşük gürültü seviyesi sağlayan soni HEXAGON eklenerek konuşma anlaşılırlığı artırılır.soni HEXAGON, DIN EN ISO 13501 ve DIN 4102 (alev geciktirici) uyarınca yapı sektörü için gerekli yangın standartlarını karşılar. Bu, soni HEXAGON'u ses seviyesinin düşürülmesi ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerine uyulması gereken her yerde duvar kaplaması olarak güvenle kullanabileceğiniz anlamına gelir.soni HEXAGON'u pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırmak için soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ürünümüzü öneriyoruz. Tam yüzey yapıştırma istenmiyorsa, soni VELCRO BANT, akustik elemanların güvenli bir şekilde tutulmasını sağlar.

Varyantlar ₺285,84*
₺313,52*

Tanım


Kayıt stüdyosu | müzik prova odası

Ses yalıtımı, özellikle spesifik sesler ve güzel tonlarla ilgili olan kayıt stüdyolarında, çok önemli bir rol oynar. Dışarıdan gelen sesler stüdyo kayıtlarını bozmamalı ve stüdyodan gelen gürültülü bir ses bölge sakinlerini rahatsız etmemelidir.

Mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için, bir "oda içinde oda çözümü" öneriyoruz. Burada, ses yalıtımı için odaya başka bir duvar konstrüksiyonu inşa edilmiş ve bu, özellikle etkili bir ses emici malzeme ile kaplanmıştır. Rahatsız edilmeyen ve ideal bir kayıt ortamı için dışarıya ve stüdyoya ses iletimini azaltır. Biz bu durumlar için soni COMPOSITE ürünümüzü tavsiye ediyoruz, hem ses bariyeri hem akustik ses emici sünger bir arada olduğundan çok etkili bir çözüm olacaktır, tavsiye ederiz.

Tavanı ve duvarları viyollü soni WAVE ile kaplamak gibi daha az karmaşık çözümler, sesli iyileştirmeler ve ideal kayıt ve prova koşulları sağlar. Bu konuda size ücretsiz olarak bilgi vermekten mutluluk duyarız.

Referanslar

Bir müzik prova odasının / kayıt stüdyosunun ses yalıtımı

Özel bir kayıt stüdyosunun ses yalıtımı
Akustik süngerler soni PROTECT ve soni TRAPEZ takılarak, özellikle gitarlar olmak üzere yüksek ve orta aralıktaki frekanslar daha güçlü bir şekilde emilir ve yankılanma azalır.
Akustik panelleri ortadan ikiye böldüm ve dekoratif bir şekilde 4'erli gruplar halinde tavana yapıştırdım. soni TRAPEZ akustik elemanlarını köşelere yerleştirdim.

Bir gençlik bandosunun ses yalıtımlı müzik prova odası

30 üflemeli çalgıcı ve 4 perküsyoncu ile müzik prova odamızda akustik konusunda büyük problemler yaşadık. Ses düzeyi bazen dayanılmaz derecede yüksekti. Ses tamamen düz tavandan yansıyordu.
soniflex ile tavan ve duvarlarda akustik köpük soni PROTECT F ile ses yalıtımı için çok iyi bir çözüm bulduk. Tavandan gelen ses yansıması büyük ölçüde azalır ve ses seviyesi artık rahat. Her enstrüman net bir şekilde duyulabilir ve kondüktör de son sıraya (davul) kadar duyuluyor.
Ürünün kalitesinden çok memnunuz. Ses yalıtım panelleri soniflex özel yapıştırıcı ile basit ve kolay bir şekilde yapıştırılabilir. soni PROTECT F akustik panellerinin ses emici etkisinden tamamen memnunuz ve bunları rahatça önerebiliriz.
Not: Mevcut durum kesinlikle ses yalıtımı ile ilgili değil, ses emilimi ile ilgilidir.