Ofis ses emicileri - avantajlarınız:

  • performans artışı
  • yankılanmada gözle görülür bir azalma
  • daha hoş bir ortam atmosferi
  • çalışmak için daha yüksek bir isteklilik
  • modern akustik unsurlarla odaların görsel olarak iyileştirilmesi
  • daha az sağlık sorunu (baş ağrısı)
soni CIRCLE
Ebat: Ø 380 mm | Renk: turuncu
soni CIRCLE, ses emilimi ve oda akustiğinin optimizasyonu için dairesel bir akustik elemandır. Modern, modaya uygun renklerde görsel olarak çekici bir dekoratif keçe ile lamine edilmiş beyaz bir polyester keçeden oluşur. Ses emiciler iki farklı boyutta mevcuttur - fikirlerinize göre bireysel bir oda tasarımı için.Bir odanın taban alanında %30'luk bir doluluk, oda akustiğini önemli ölçüde iyileştirir. soni CIRCLE'ın montajı yankılanmayı azaltır, bu da özellikle ofislerde, çağrı merkezlerinde, giriş alanlarında veya toplantı odalarında daha hoş bir atmosfer ve daha düşük gürültü seviyesi sağlar.soni CIRCLE, DIN EN ISO 13501 ve DIN 4102 (alev geciktirici) uyarınca yapı sektörü için gerekli yangın standartlarını karşılar. Bu, soni CIRCLE'ı ses seviyesinin düşürülmesi ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerine uyulması gereken her yerde duvar kaplaması olarak güvenle kullanabileceğiniz anlamına gelir.Soni CIRCLE'ı pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırmak için soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ürünümüzü öneriyoruz. Alternatif olarak, akustik emici, iyi yapışan soni VELCRO BANT ile duvara sabitlenebilir.

Varyantlar ₺155,12*
₺277,93*
soni COLOR
Renk: yeşil
Akustik panelimiz soni COLOR, modaya uygun çekici renklerde ince yapılı bir keçe yüzey ile lamine edilmiş beyaz polyester keçeden oluşur. Dekoratif akustik paneller hoş bir oda akustiği yaratır. Oda akustiğinde gözle görülür bir iyileşme için, bir odadaki tavan / duvar alanının %30-50'sini kaplamanızı öneririz. Akustik panelleri eşit olarak dağıtmak en iyisidir. Sonuç olarak, oda genel olarak daha az yankılanır ve daha hoş bir ortam sağlanır. soni COLOR, Avrupa standardı DIN EN ISO 13501 uyarınca inşaat sektörü için gerekli olan yangın standartlarını karşılar. Bu, ses seviyesinin düşürülmesinin ve yangından korunma yönetmeliklerinin gerekli olduğu her yerde tavan ve duvar kaplaması olarak soni COLOR akustik emicilerini kullanabileceğiniz anlamına gelir. soni COLOR, soni ÖZEL YAPIŞTIRICIMIZ ile pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırılabilir. Tam yüzey yapıştırması istenmiyorsa, soni VELCRO BANT akustik emicinin güvenli bir şekilde tutunmasını sağlar. Not: Soni Velcro bant yalnızca duvara montaj için uygundur, tavana montaj için uygun değildir.

İçerik: 0.5 m² (₺1.231,64* / 1 m²)

₺615,82*
soni COLOR Design
soni COLOR Design ürünümüz, 618 x 618 mm boyutlarında renkli, etkileyici ses emicilerdir; ızgara tavanlara veya Odenwald tavanlara (OWA) kolayca takılabilir ve her tavanı öne çıkarır. soni COLOR Design modaya uygun renklerde ince ve benekli bir keçe yüzey ile lamine edilmiş, 3D görünümlü, termal olarak sıkıştırılmış polyester keçeden oluşur. soni COLOR Design, Yin Yang veya Wave olarak mevcuttur. soni COLOR Design, DIN 13501 uyarınca Avrupa yangından korunma yönetmeliklerine göre test edilmiş ve alev geciktirici olarak sınıflandırılmıştır. Böylece, ses seviyesinin düşürülmesi ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerinin karşılanması gereken her yerde soni COLOR Design'ı kullanabilirsiniz.

İçerik: 0.382 m² (₺2.437,41* / 1 m²)

₺931,09*
soni COLOR RD
Renk: turuncu
soni COLOR RD, mevcut ızgara asma tavanlara veya Odenwald tavanlara (OWA) az bir çabayla yerleştirilebilen 620 x 620 mm ölçülerindeki eklentimizdir. Mevcut trend renklerde ince benekli keçe yüzey ile lamine edilmiş ses emici beyaz polyester keçeden oluşur. soni COLOR RD akustik elemanları, bir odadaki ses seviyesini önemli ölçüde azaltır ve ofislerde, toplantı odalarında veya tıbbi uygulamalarda oda akustiğinin iyileştirilmesine katkıda bulunur. soni COLOR RD ayrıca okullarda, kreşlerde ve anaokullarında gürültü azaltma için kanıtlanmış bir akustik unsurdur. soni COLOR RD, inşaat sektörü için gerekli olan yangın standartlarını DIN EN ISO 13501'e göre karşılar. Bu, soni COLOR RD akustik panellerini, ses seviyesinin düşürülmesinin ve yangından korunma yönetmeliklerinin gerekli olduğu her yerde tavan ve duvar kaplaması olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ses emici olarak kullanım için soni COLOR RD, soni ÖZEL YAPIŞTIRICIMIZ ile pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırılabilir. Tam yüzey yapıştırması istenmiyorsa, soni VELCRO BANT akustik elemanların güvenli bir şekilde tutunmasını sağlar. Not: soni Velcro bant yalnızca duvara montaj için uygundur, tavana montaj için uygun değildir.

İçerik: 0.384 m² (₺1.067,89* / 1 m²)

₺410,07*
soni COMFORT
Kalınlık: 30 mm | Kenar şekli: pahsız
soni COMFORT, olağanüstü iyi bir ses emme kapasitesine sahip, beyaz PES ve dokunmamış kumaştan yapılmış çok dayanıklı bir ses emicidir. Ek olarak, soni COMFORT mükemmel yangın direnciyle etkileyici bir üründür. soni COMFORT, DIN 4102 ve B1 (alev geciktirici) standartları uyarınca test edilmiştir. Gürültü seviyesinin azaltılması ve yangından korunma yönetmeliklerinin karşılanması gereken her yerde kullanılabilir. Ek olarak, tavan elemanı olarak soni COMFORT, DIN 18032-3 uyarınca top çarpma güvenlik testini yerine getirir ve bu nedenle spor salonlarında kullanım için idealdir. Bunlara ilave olarak soni COMFORT eskimeye karşı çok dayanıklıdır, mineral lifler içermez ve fizyolojik olarak kesinlikle zararsızdır. Sonuç olarak, çeşitli odalarda akustiği optimize etmek için gerçekten çok yönlü bir üründür. Tavana veya duvara yapılan tam yüzey montajı için, pahlı akustik panel soni COMFORT F'yi öneririz. Pürüzsüz kenarlı soni COMFORT'tan farklı olarak soni COMFORT F, çekici bir görünüm oluşturan her yönden eğimli bir pah yapısına (10 x 10 mm) sahiptir. Bu şekilde tavanda veya duvardaki pürüzlü görünüm optik olarak telafi edilebilir. soni COMFORT veya soni COMFORT F'yi falçata veya testere bıçağıyla istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Ses emici panelleri takmak için soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ,  soni VELCRO BANT  veya  soni SABİTLEYİCİ  ürünümüzü tavsiye ediyoruz.

İçerik: 0.5 m² (₺572,38* / 1 m²)

₺286,19*
soni COMFORT SD
Renk: beyaz
soni COMFORT SD ızgara tavanlara veya Odenwald tavanlara (OWA) kolayca yerleştirilebilen, 620 x 620 mm ölçülerinde kare biçiminde akustik elemanlardır. soni COMFORT SD, çok etkili ses emici polyester keçeden oluşur. Beyaz akustik panellerimizin görünen tarafı termal olarak sıkıştırılmıştır, bu da pürüzsüz ve görsel olarak çekici bir yüzey oluşturur. soni COMFORT SD akustik elemanları, bir odadaki yankılanmayı önemli ölçüde azaltır ve örneğin ofislerde, seminer odalarında veya bekleme alanlarında oda akustiğinin iyileştirilmesine yardımcı olur. soni COMFORT SD aynı zamanda okullarda, kreşlerde, anaokullarında ve ayrıca büyük salonlarda etkili bir gürültü azaltma aracıdır ve oda atmosferinde gözle görülür bir iyileşme sağlar. soni COMFORT SD, inşaat sektörü için gerekli olan DIN EN ISO 13501'e göre Avrupa yangın standardını karşılar. Bu, soni COMFORT SD akustik panellerini ses seviyesinin düşürülmesi ve yangından korunma yönetmeliklerinin karşılanması gereken her yerde tavan kaplaması olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. İpucu: Tavanınızın optik tasarımı için, renkli ızgara tavan eklentilerimiz soni COLOR veya soni COLOR Design'ı da öneririz. soni COMFORT SD ve soni COLOR veya soni COLOR Design kombinasyonu, her tavanı göz alıcı hale getirir.

İçerik: 0.384 m² (₺610,63* / 1 m²)

₺234,48*
soni CUBE
Ebat: 200 x 200 x 200 mm | Renk: açık gri
soni CUBE oturma küplerimiz özel bir ses emicidir, çünkü odaların akustik optimizasyonuna ek olarak soni CUBE mükemmel oturma konforu sunar. Akustik küplerimizin çekirdeği, son trend renklerde ve kir tutmaz, aşınmaya dayanıklı, alev geciktirici keçe ile kaplanmış oldukça etkili bir ses emiciden oluşur. soni CUBE, çok iyi bir ses emme kapasitesine sahiptir ve pratik ek faydaları olan etkili bir ses yalıtımı çözümünün gerekli olduğu her yerde kullanılır. Ses yalıtımı ve oturma küpünün ideal kombinasyonu, bu ürünü çocuk odaları, kreşler, anaokulları ve bekleme odaları için mükemmel bir ekipman haline getirmektedir. soni CUBE aynı zamanda fuar standlarında ve salonlarda işlevsel ve çekici bir ekipman aksesuarıdır. soni CUBE odaya yerleştirilebileceği gibi, köpük spiralimizi akustik küpün bir köşesinden tutturarak ya da bir kablo sistemi kullanarak tavandan da asılabilir.

₺2.304,20*
soni FIX
Açılı konektör: 180 ° düz konektör
soni FIX, soni MASA SEPARATÖRÜ ve soni SEPARATÖRÜ sabitlemek için paslanmaz çelikten yapılmış yüksek kaliteli bağlantı elemanlarıdır.soni FIX, soni MASA SEPARATÖRÜ ve soni SEPARATÖR için basit ve çeşitli düzenleme ile sabit kurulum için 45 °, 90 °, 180 ° açılarda veya T-konnektörler olarak mevcuttur.Sessiz toplantı alanları, oda bölmeleri ve bölme duvarlar hızlı ve kolay bir şekilde kişiye özel tasarlanabilir.

₺742,57*

Tanım


Ofisler ve çağrı merkezleri için ses yalıtımıOfislerde ses yalıtımı ve ses bariyeri bugünlerde mutlak bir zorunluluktur. Telefon görüşmeleri, konuşmalar ve diğer ofis sesleri genellikle gürültü düzeyini rahatsız edici derecede yükseltir, bu da konsantre olmayı ve etkili çalışmayı zorlaştırır. Ek olarak, kalıcı gürültü kirliliği refahı bozar, stres ve gerginliğe neden olur ve sağlığa zarar verebilir.

Soniflex®, çözümü uygun akustik ürünlerle sunar. Ses Yalıtımı ürünlerimiz ofis mimarisine uyumlu bir şekilde uyum sağlar ve çalışanlarınızın kendilerini rahat hissedecekleri hoş ve dengeli bir çalışma ortamı yaratır. Böylelikle oda akustiği düzenlenmiş ve konuşma anlaşılırlığı artırılmış olur. Renkli akustik ve tavan ses yalıtımı ürünlerimiz ile ofis alanları görsel olarak çekici bir şekilde tasarlanabilir. 


Masalar arasında masa bölücüler ve bölmeler kurmanızı öneririz. Bunlar sadece gerekli huzuru ve sessizliği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda biraz daha fazla mahremiyet yaratır, bu da refah kalitesini ve dolayısıyla motivasyonu da artırır.

Referanslar

Ofiste gürültü koruması

Yeni binada hoş olmayan bir yankılanmanın yanı sıra fotokopi ve yazıcılardan gelen sesler ve aynı anda yapılan çok sayıda telefon görüşmesi, rahatsız edici derecede yüksek bir ses seviyesine neden oldu ve bu da konsantre çalışmayı imkânsız hale getirdi.

soniflex, tavanı son derece ses emici soni PROTECT 30 mm melamin reçine köpükten yapılmış akustik panellerle kaplamamızı önerdi. Ayrı akustik paneller arasında küçük bir boşluk ile sağlanan soniflex özel yapıştırıcının yardımıyla 30 mm kalınlığındaki bireysel emici panelleri tüm tavan yüzeyine yapıştırdık.

Bu önlem, ofis alanındaki yankılanma süresini önemli ölçüde azalttı, böylece birçok eşzamanlı telefon görüşmesine rağmen, işinize konsantre olabileceğiniz oda akustiği sağlanmış oldu.


Açık plan ofiste akustiğin iyileştirilmesi

Ofisteki ses yalıtımını artırmak ve oda akustiğini iyileştirmek için 50 mm kalınlığında soni PROTECT beyaz ses yalıtım panelleri kullanıldı. Paneller şeritler halinde kesilmiş ve soni ÖZEL YAPIŞTIRICI yardımıyla uzunlamasına sıralar halinde tavana yapıştırılmıştır.
Ekli ses emici akustik elemanların alanı, açık plan ofisin taban alanının %30 ila %40'ına karşılık gelmektedir. soni PROTECT akustik panel çok kolay bir şekilde kesilebilir ve odanın koşullarına uyarlanabilir. Ses yalıtımının iyileştirilmesi ve çekici bir görünüm böylece birlikte çözülebilir.


İşyerinde gürültü koruması

Eşzamanlı telefon görüşmelerinden kaynaklanan yüksek gürültü seviyeleri, gürültüden korunma önlemlerini gerekli kıldı ve tavana soni PROTECT ses emici akustik paneller kurmaya karar verdik.
Odanın boyutuna göre dar olan friz bile oda akustiğinde önemli bir gelişme sağlayıp yankılanma süresini azalttı.
Başka bir ofiste ise duvara ses emici soni PROTECT panelleri yapıştırılmıştı.

Not: Melamin reçine bazlı soni PROTECT emici paneller çok hassas olduğundan, bunların temas alanlarının dışına takılması tavsiye edilir.

Seminer odasında ses yalıtımı

Ses emici akustik paneller soni PROTECT'in tavana, ışıkların arasına takılması seminer odasındaki yankılanmayı önemli ölçüde azalttı. Seminer odası, geniş pencereleri ve sert döşemeleri nedeniyle çok güçlü bir yankıya sebep oldu. İyileştirilmiş oda akustiği ve buna bağlı olarak gürültü seviyesindeki azalma sayesinde seminer odası giderek daha fazla kullanılmaktadır.

Daha fazla bilgi