Ağır folyolar / gürültü önleyici folyolar

Ağır folyo, öncelikle sac ve metal parçaların yalıtılması ve sönümlenmesi için uygundur. Örneğin sac veya sac konstrüksiyonların uğuldamasını önlemek ve aynı zamanda gürültüyü azaltmak için kullanılır. Bununla birlikte, burada yüksek kaliteli ve verimli gürültü koruması oluşturmak için araçların astarlanmasında, gürültü koruma kaportalarında ve kaplamalarında, ayrıca kapılar, pencereler, panjur kutuları ve merdivenler için ağır folyo da kullanılır. Düşük kalınlığı nedeniyle, gürültü önleyici film, alanın sınırlı olduğu yerlerde de kullanılabilir ve boyuta göre ayrı ayrı kesilebilir.

soni COMPOSITE
Kalınlık: 32 mm | Renk: siyah
soni COMPOSITE, ağır plastik folyomuz olan soni EVA ile dekoratif keçe yüzeyli akustik süngerden yapılmış kombine bir üründür. Bu optimum kombinasyon hem etkili biçimde gürültü azaltıcı hem de ses emici bir fonksiyon sağlar. soni COMPOSITE özellikle duvarlar ve tavanların ses yalıtımı için uygundur. Komşu duvarda veya perde duvar denilen yapının arkasına uygulandığında, iki bileşenli akustik ürünümüz gözle görülür bir gürültü azaltma sağlar. Görsel tasarım için farklı renkli keçe yüzeylere sahip soni COMPOSITE ürünlerimiz mevcuttur. soni COMPOSITE ürünümüzü falçata ile istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Arkasındaki kendinden yapışkanlı ekipman, bir montaj yardımcısı görevi görür.

İçerik: 0.5 m² (₺1.054,98* / 1 m²)

₺527,49*
soni EVA
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 1,5 mm
soni EVA, alev geciktirici minerallerin bir karışımı ile EPDM / EVA polimerlerine dayalı yumuşak ve elastik bir ağır folyodur. soni EVA ağır folyo ürünümüz esas olarak teknik uygulamalar, araçlar ve makineler için uygundur. Sac ve metal parçaların titremesini ve uğuldamasını engellemek için kullanılır. Metal konstrüksiyonunuza soni EVA uygulamak, etkili bir gürültü azalımı ve ses iletiminin önlenmesini sağlar. Arkasındaki isteğe bağlı kendinden yapışkanlı ekipman, soni EVA için bir montaj yardımcısı görevi görür. Dikey ve baş üstü kurulum için uğuldama önleyici filmin mekanik olarak sabitlenmesini öneririz.

İçerik: 0.5 m² (₺242,02* / 1 m²)

₺121,01*
soni HEAVY
Kalınlık: 1,8 mm
soni HEAVY, şeffaf bir polyester filmle kaplı, elastomer ile modifiye edilmiş bitümlü ağır folyodur. Ağır folyomuz soni HEAVY, araçlarda ve makinelerde olduğu kadar teknik uygulamalarda da sıklıkla kullanılmaktadır. İşlevi sac ve metal parçaların titremesini ve uğuldamasını önlemektir. soni HEAVY, hem havadan gelen sesin yalıtımının hem de yapı kaynaklı ses emiliminin gerekli olduğu yerlerde uygundur. Ağır folyomuz mükemmel yalıtım özellikleriyle etkileyici bir üründür. Arkasındaki kendinden yapışkanlı kaplama, montajı sizin için kolaylaştırır. Dikey ve baş üstü kurulum için ek mekanik sabitleme gereklidir.

İçerik: 0.5 m² (₺378,46* / 1 m²)

₺189,23*
soni HEAVY ALU
soni HEAVY ALU, alüminyum yüzeyli, elastomer modifiye bitümlü ağır bir folyodur. Uygulanan alüminyum folyo sayesinde, soni HEAVY ALU, ısı yansıtma etkisine sahiptir ve yangın durumunda iyi bir sınıftadır. Ağır film soni HEAVY ALU, esas olarak teknik uygulamaların yanı sıra araç ve makine mühendisliğinde kullanılmaktadır. Metal konstrüksiyonunuza soni EVA uygulamak, etkili bir gürültü azalımı ve ses iletiminin önlenmesini sağlar. soni HEAVY ALU, hem havadan gelen sesin yalıtımının hem de yapı kaynaklı ses emiliminin gerekli olduğu yerlerde özellikle uygundur. Arkasındaki kendinden yapışkanlı ekipman, bir montaj yardımcısı görevi görür. Dikey ve baş üstü kurulum durumunda, uğuldamayı önleyici folyonun mekanik olarak sabitlenmesi gerekir.

İçerik: 0.5 m² (₺689,42* / 1 m²)

₺344,71*
soni SB 700
Ses geçirmez panelimiz soni SB 700, oldukça emici, hidrofobik bir polyester keçe ile ağır plastik folyomuz olan soni EVA 6-01'in bir kombinasyonudur. Bu yeni geliştirilen bileşim, özellikle kompresörlerin frekans aralığı için ses emici ve ses yalıtıcı bir etki sağlar. Böylelikle ısı pompalarında veya iklimlendirmede de kullanıldığı gibi, kompresörlerden kaynaklanan gürültüyü önemli ölçüde azaltır. Sadece birkaç adımda, soni SB 700 ses yalıtım panelinden kendiniz bir kompresör muhafazası yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kompresörü ölçmek ve bir falçatayla soni SB 700 ses yalıtım panelinden ilgili boyutta malzeme kesmek. Ardından ceketi kompresörünüzün etrafına sarın ve soni VLC-01 yapışkan bandımızla sabitleyin. Montaj talimatlarımız, bir kompresör muhafazasını sadece üç adımda nasıl kolayca yapabileceğinizi göstermektedir.

İçerik: 0.5 m² (₺667,16* / 1 m²)

₺333,58*

Ağır folyo kullanımı


Ağır folyo veya gürültü önleyici folyo, hem havada hem de yapıdan kaynaklanan ses yalıtımı için bir ürünün gerekli olduğu durumlarda özellikle uygundur. Ağır folyo, özellikle sac veya diğer malzemelerin titreştiği yerlerde mükemmel bir iş çıkarır. Ağır folyo malzemeye yapıştırılır, bu da kütleyi veya temel ağırlığı arttırır, böylece malzemenin sözde rezonans frekansı yükselebilir, bu da hoş olmayan ve genellikle yüksek sesli uğuldamanın ortadan kalktığı anlamına gelir. Bu nedenle ağır folyo esas olarak ses yalıtımı için kullanılır, bu nedenle yalıtım folyosu olarak da adlandırılır. 

soni COMPOSITE'de, soni EVA 3-01 ağır plastik film, siyah keçe yüzeyli sağlam bir PUR akustik sünger ile birleştirilmiştir. Bu optimum kombinasyon, özellikle iyi bir genel sonuç veren hem ses emici hem de ses yalıtım etkisi sağlar.


Çeşitli uygulama alanları için ağır folyo


soniflex'in ağır folyosu ses yalıtımı, sönümleme ve ayrıca ses koruması için kullanılabilir. Çeşitli uygulama alanları, onları özellikle çok yönlü hale getirir.


Metal parçaları ve sac levhayı susturmak için ağır folyo


Gürültü önleyici folyolarımız, metal parçaların ve sac metallerin yalıtılması ve sönümlenmesi için mükemmeldir. Kendinden yapışkanlı elemanlar kullanılarak sacın uğuldaması ve titremesi ve bu sayede sesin yayılması da engellenir. Ayrıca filmler, araçların kaplaması ve gürültü koruma kaportalarının yanı sıra kaplama için de uygundur.

Bitüm ağır folyo


soni HEAVY ve soni HEAVY ALU, elastomer modifiyeli bitümlü ağır folyolardır. Ayrıca arka kısımlarının kendinden yapışkanlı olması uygulamayı daha da kolaylaştırır. Bitümlü ağır folyo, metal parçaların ve sac veya sac konstrüksiyonların sönümlenmesi ve yalıtımı için kullanılır.


Plastik ağır folyo


Ağır plastik folyo alanında, müşterilerimize yumuşak-elastik anti-gürültü folyosu veya ağır folyo olan soni EVA'yı sunuyoruz. Bu, özel alev geciktirici minerallerle karıştırılmış EPDM / EVA polimerlerine dayalı plastik bir karışımdan oluşur. Mükemmel yalıtım özellikleri ve yüksek yangın güvenliği bu ürünü birçok alan için ilgi çekici kılmaktadır. Bu ağır folyonun montajı çok kolaydır.


soniflex'ten ağır folyo satın alın


Sac veya sac konstrüksiyonları, panjur kutularını, araçları veya diğer yüzeyleri yüksek kaliteli ağır folyo ile donatmak istiyorsanız, soniflex ile doğru yere geldiniz. Yapıdan kaynaklanan gürültüyü ve havadan yayılan gürültüyü sönümlemek veya uğuldamayı azaltmak için size yüksek kaliteli ağır folyolar sunuyoruz. Kendinden yapışkanlı folyoların kullanımı özellikle kolaydır ve etkileri bakımından çok verimlidir.