Açık alanda ses yalıtımı

Ses yalıtımı sadece binaların içi için değil, bahçe ve çeşitli açık alanlar için de mevcuttur. Dış mekanda gürültüden korunma yılın her döneminde bir sorundur, ancak özellikle hava güzel olduğunda terasta, bahçede veya balkonda huzur ve sessizlik içinde güneşin tadını çıkarmak istediğinizde. Isı pompaları, havuzlar, sokak gürültüsü, gürültülü komşular ve diğer faktörler hızla rahatsız edici bir etki yaratır ve insanların en iyi havalarda bile dışarıda olmaktan artık hoşlanmamasına yol açar.

soni 1116 ALG
Kalınlık: 4 mm
soni 1116 ALG SK, iki bileşenli ısı koruma ve yalıtım malzemesidir: Yüzeyi termal radyasyonu yansıtmak için yüksek kaliteli, ısıya dayanıklı alüminyum folyodan oluşur. Alt katman hem ısı yalıtımı hem de akustik yalıtım özelliklerine sahip kapitone cam elyaf keçeden oluşur. soni 1116 ALG SK ürünümüz, araçların ve makinelerin yüksek ısı bölgelerinde kullanım için idealdir. Akustik olarak etkili yalıtım şiltesi, mekanik olarak sabitlenmiş halde, 600 ° C'ye kadar sıcaklıklara dayanıklıdır. Alüminyum yüzey ayrıca yağ, su ve yakıtın nüfuz etmesini engeller. Otomotiv sektörü için gerekli olan FMVSS 302 ve DIN 75200 yangın standartlarını karşılamaktadır. soni 1116 ALG SK'yi istediğiniz boyutta kesmek için falçata kullanabilirsiniz. Arkadaki kendinden yapışkanlı kaplama, montajı sizin için kolaylaştırır.

İçerik: 0.5 m² (₺593,14* / 1 m²)

₺296,57*
soni 471 SK
Kalınlık: 10 mm
soni 471 SK, karo biçimli termal kabartmalı PUR akustik paneldir. Görsel olarak çekici kabartma, yüzeyi sıkıştırır ve kapatır. Bu, onu son derece sağlam ve kire karşı dirençli hale getirir. Ek olarak hava geçirgen kabartma, özellikle motor seslerinin frekans aralığında akustik etkinliği iyileştirir. Akustik süngerimiz soni 471 SK, hidrolize karşı yüksek direnci ile karakterizedir ve esas olarak otomotiv sektöründe kullanılmaktadır. soni 471 SK, örneğin karavanların, eski model arabaların veya diğer araçların ses emici ve ısı yalıtımlı iç kaplamaları için idealdir. Otomotiv sektörü için gerekli olan FMVSS 302 ve DIN 75200 yangın standartlarını karşılamaktadır. soni 471 SK, falçata ile kolaylıkla istenilen boyutta kesilebilir. Düşük ağırlığı ve kendinden yapışkanlı ekipmanı, onu kolay ve hızlı bir şekilde monte etmenize olanak tanır.

İçerik: 0.5 m² (₺328,76* / 1 m²)

₺164,38*
soni 491 SK
Kalınlık: 10 mm
soni 491 SK, mikro delikli filmle kaplanmış bir PUR akustik paneldir. Ses geçirgen filmi silinebilir ve kir ile sıvı girişini engeller. Akustik panelimiz soni 491 SK, motor ve araç iç mekanlarında ses kontrolü ve sıcaklık yalıtımı için başarıyla kullanılmaktadır. FMVSS 302 ve DIN 75200 uyarınca araç yapımı için gerekli yangın standartlarını karşılar. Panjur kutunuzu yalıtmak için de bu PUR süngeri kısıtlama olmaksızın tavsiye edebiliriz. soni 491 SK, hidrolize karşı yüksek bir dirence sahiptir ve bu nedenle, yaygın olarak kullanılan ester köpükten çok daha fazla eskimeye karşı dirençlidir. Falçata ile kolaylıkla istenilen boyutta kesilebilir. Ek olarak arkasındaki kendinden yapışkanlı kaplama, onu kolay ve hızlı bir şekilde kurmanıza olanak tanır.

İçerik: 0.5 m² (₺255,38* / 1 m²)

₺127,69*
soni ALU-01
Boru uzunluğu: 10 m | Genişlik: 40 mm
soni YAPIŞKAN BANTLARIMIZ, kenarları maskelemek, hassas yüzeyleri kaplamak ve korumak, derzlere ve çatlaklara yapıştırmak için idealdir. soni YAPIŞKAN BANTLARIMIZ, çeşitli yüzeyler üzerindeki mükemmel yapışkan gücüyle etkileyici bir üründür. Geniş kullanım yelpazesi nedeniyle, soni YAPIŞKANLI BANTLARIMIZ en çok satanlar haline geldi. soni ALU-01 YAPIŞKAN BANT alüminyum bir yapışkan banttır. Pürüzsüz, temiz ve yağsız yüzeylere çok iyi yapışır. Sahip olduğu ağ yapısı sayesinde özellikle yırtılmaya karşı dayanıklıdır. Bu bant, akustik ürünlerimiz olan soni HEAVY ALU ve soni 1116 ALG ile mükemmel uyum sağlar.

İçerik: 10 m (₺25,95* / 1 m)

₺259,54*
soni COMPOSITE
Kalınlık: 32 mm | Renk: siyah
soni COMPOSITE, ağır plastik folyomuz olan soni EVA ile dekoratif keçe yüzeyli akustik süngerden yapılmış kombine bir üründür. Bu optimum kombinasyon hem etkili biçimde gürültü azaltıcı hem de ses emici bir fonksiyon sağlar. soni COMPOSITE özellikle duvarlar ve tavanların ses yalıtımı için uygundur. Komşu duvarda veya perde duvar denilen yapının arkasına uygulandığında, iki bileşenli akustik ürünümüz gözle görülür bir gürültü azaltma sağlar. Görsel tasarım için farklı renkli keçe yüzeylere sahip soni COMPOSITE ürünlerimiz mevcuttur. soni COMPOSITE ürünümüzü falçata ile istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Arkasındaki kendinden yapışkanlı ekipman, bir montaj yardımcısı görevi görür.

İçerik: 0.5 m² (₺1.016,70* / 1 m²)

₺508,35*
soni DECOR
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 30 mm
soni DECOR ses emici bir yün yüzey ile lamine edilmiş bir poliüretan süngerden oluşur. Siyah polyester yün, mekanik olarak son derece stabildir ve yağ ile yakıt tutmaz. Dirençli yün yüzeyi nedeniyle, soni DECOR genellikle teknik uygulamalarda kullanılır. Ses geçirmez panel, örneğin karavanların, eski model arabaların veya diğer araçların ses emici ve ısı yalıtımlı iç kaplamaları için çok uygundur. soni DECOR, hobi atölyenizde de etkili gürültü azalımı sağlar. Soni DECOR ses yalıtım panellerini falçata ile istediğiniz ölçülerde kolayca kesebilirsiniz. Düşük ağırlığı ve isteğe bağlı olarak uygulanan kendinden yapışkanlı ekipmanı size basit ve zaman kazandıran bir kurulum sağlar. Kendinden yapışkanlı olmayan varyantı monte etmek için soni ÖZEL YAPIŞTIRICIMIZI öneririz.

İçerik: 0.5 m² (₺402,80* / 1 m²)

₺201,40*
soni EVA
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 1,5 mm
soni EVA, alev geciktirici minerallerin bir karışımı ile EPDM / EVA polimerlerine dayalı yumuşak ve elastik bir ağır folyodur. soni EVA ağır folyo ürünümüz esas olarak teknik uygulamalar, araçlar ve makineler için uygundur. Sac ve metal parçaların titremesini ve uğuldamasını engellemek için kullanılır. Metal konstrüksiyonunuza soni EVA uygulamak, etkili bir gürültü azalımı ve ses iletiminin önlenmesini sağlar. Arkasındaki isteğe bağlı kendinden yapışkanlı ekipman, soni EVA için bir montaj yardımcısı görevi görür. Dikey ve baş üstü kurulum için uğuldama önleyici filmin mekanik olarak sabitlenmesini öneririz.

İçerik: 0.5 m² (₺233,24* / 1 m²)

₺116,62*
soni HEAVY
Kalınlık: 1,8 mm
soni HEAVY, şeffaf bir polyester filmle kaplı, elastomer ile modifiye edilmiş bitümlü ağır folyodur. Ağır folyomuz soni HEAVY, araçlarda ve makinelerde olduğu kadar teknik uygulamalarda da sıklıkla kullanılmaktadır. İşlevi sac ve metal parçaların titremesini ve uğuldamasını önlemektir. soni HEAVY, hem havadan gelen sesin yalıtımının hem de yapı kaynaklı ses emiliminin gerekli olduğu yerlerde uygundur. Ağır folyomuz mükemmel yalıtım özellikleriyle etkileyici bir üründür. Arkasındaki kendinden yapışkanlı kaplama, montajı sizin için kolaylaştırır. Dikey ve baş üstü kurulum için ek mekanik sabitleme gereklidir.

İçerik: 0.5 m² (₺364,74* / 1 m²)

₺182,37*

Soniflex sayesinde mükemmel ses yalıtımı


Dış mekanlarda bile optimum ses yalıtımı sağlamak için size çok sayıda ürün sunuyoruz. Sadece kendinize değil, komşularınıza da iyilik yapmış olursunuz. Isı pompaları ve diğer cihazlar için ses yalıtımı çit veya veranda bölme duvarı için gürültüye karşı koruma paspasları Araçlar için ses yalıtımı

Dış mekan ısı pompaları ve iklimlendirme sistemleri için ses yalıtımı

Soni RESIST UV ürünümüz, bir dış mekan ısı pompası veya ısıtıcı için gürültü bariyeri olarak kullanım için idealdir ve milimetreye kadar kesilebilir. Bir muhafaza içinde kullanıldığında, yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış bu ürün size mükemmel sonuçlar elde etme fırsatı verir ve artık yüksek gürültü seviyesinden rahatsız olmazsınız.

Ses yalıtımı olarak gürültü koruma panelleri kullanın

Hava koşullarına dayanıklı ve UV ışınlarına dayanıklı gürültü koruma panellerimizle, ister bir çit veya veranda bölmesinde ek gürültü koruması olarak, ister hava-ısı pompaları veya havuz pompaları için bir muhafaza için ses yalıtımı olarak dış mekanlarda kendi gürültü korumanızı tasarlayabilirsiniz.
Araba, tekne ve karavan için ses yalıtımı

Çok yüksek motor gürültüsü, birlikte yapılan gezilerin keyfini hızla kaçırabilir. Özellikle eski arabalarda gürültü genellikle çok rahatsız edicidir. Bu nedenle, özellikle sac metal parçaların ağır hizmet tipi filmlerle veya başka bir sağlam ses yalıtım malzemesiyle kaplanmasını tavsiye ediyoruz. Ürün yelpazemizdeki uğuladama giderici filmler, gürültünün aracın her tarafına yayılmasını engellemeyi mümkün kılar. Bu amaç için soni HEAVY veya soni EVA ürünlerini tavsiye ediyoruz.

Muhafaza için ses yalıtımı
Çeşitli gürültü kaynakları bir muhafaza ile çevrelenmiştir. İster bir ısı pompası, ister bir klima veya dış mekandaki başka bir gürültülü cihaz olsun, muhafaza optimum koruma sağlar. Soniflex olarak size, muhafazayı en iyi şekilde kaplayabileceğiniz yüksek kaliteli ses yalıtım çözümleri sunuyoruz.