Ses emicilerimiz kreş ve okul alanları için aşağıdakileri sağlar:

  • iyileştirilmiş konuşma anlaşılırlığı
  • azaltılmış gürültü seviyesi
  • daha hoş bir alan hissi
  • optimal bir öğrenme ortamı
  • öğretmenler, eğitimciler ve çocuklar için hoş bir çalışma ortamı
  • renkli akustik unsurlarla odaların görsel olarak iyileştirilmesi
  • yangına dayanıklı ses yalıtımı (DIN 4102, EN 13501)
soni CIRCLE
Ebat: Ø 380 mm | Renk: turuncu
soni CIRCLE, ses emilimi ve oda akustiğinin optimizasyonu için dairesel bir akustik elemandır. Modern, modaya uygun renklerde görsel olarak çekici bir dekoratif keçe ile lamine edilmiş beyaz bir polyester keçeden oluşur. Ses emiciler iki farklı boyutta mevcuttur - fikirlerinize göre bireysel bir oda tasarımı için.Bir odanın taban alanında %30'luk bir doluluk, oda akustiğini önemli ölçüde iyileştirir. soni CIRCLE'ın montajı yankılanmayı azaltır, bu da özellikle ofislerde, çağrı merkezlerinde, giriş alanlarında veya toplantı odalarında daha hoş bir atmosfer ve daha düşük gürültü seviyesi sağlar.soni CIRCLE, DIN EN ISO 13501 ve DIN 4102 (alev geciktirici) uyarınca yapı sektörü için gerekli yangın standartlarını karşılar. Bu, soni CIRCLE'ı ses seviyesinin düşürülmesi ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerine uyulması gereken her yerde duvar kaplaması olarak güvenle kullanabileceğiniz anlamına gelir.Soni CIRCLE'ı pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırmak için soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ürünümüzü öneriyoruz. Alternatif olarak, akustik emici, iyi yapışan soni VELCRO BANT ile duvara sabitlenebilir.

Varyantlar ₺149,50*
₺267,85*
soni COLOR
Renk: yeşil
Akustik panelimiz soni COLOR, modaya uygun çekici renklerde ince yapılı bir keçe yüzey ile lamine edilmiş beyaz polyester keçeden oluşur. Dekoratif akustik paneller hoş bir oda akustiği yaratır. Oda akustiğinde gözle görülür bir iyileşme için, bir odadaki tavan / duvar alanının %30-50'sini kaplamanızı öneririz. Akustik panelleri eşit olarak dağıtmak en iyisidir. Sonuç olarak, oda genel olarak daha az yankılanır ve daha hoş bir ortam sağlanır. soni COLOR, Avrupa standardı DIN EN ISO 13501 uyarınca inşaat sektörü için gerekli olan yangın standartlarını karşılar. Bu, ses seviyesinin düşürülmesinin ve yangından korunma yönetmeliklerinin gerekli olduğu her yerde tavan ve duvar kaplaması olarak soni COLOR akustik emicilerini kullanabileceğiniz anlamına gelir. soni COLOR, soni ÖZEL YAPIŞTIRICIMIZ ile pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırılabilir. Tam yüzey yapıştırması istenmiyorsa, soni VELCRO BANT akustik emicinin güvenli bir şekilde tutunmasını sağlar.

İçerik: 0.5 m² (₺1.186,96* / 1 m²)

₺593,48*
soni COLOR Design
soni COLOR Design ürünümüz, 618 x 618 mm boyutlarında renkli, etkileyici ses emicilerdir; ızgara tavanlara veya Odenwald tavanlara (OWA) kolayca takılabilir ve her tavanı öne çıkarır. soni COLOR Design modaya uygun renklerde ince ve benekli bir keçe yüzey ile lamine edilmiş, 3D görünümlü, termal olarak sıkıştırılmış polyester keçeden oluşur. soni COLOR Design, Yin Yang veya Wave olarak mevcuttur. soni COLOR Design, DIN 13501 uyarınca Avrupa yangından korunma yönetmeliklerine göre test edilmiş ve alev geciktirici olarak sınıflandırılmıştır. Böylece, ses seviyesinin düşürülmesi ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerinin karşılanması gereken her yerde soni COLOR Design'ı kullanabilirsiniz.

İçerik: 0.382 m² (₺2.349,01* / 1 m²)

₺897,32*
soni COLOR RD
Renk: turuncu
soni COLOR RD, mevcut ızgara asma tavanlara veya Odenwald tavanlara (OWA) az bir çabayla yerleştirilebilen 620 x 620 mm ölçülerindeki eklentimizdir. Mevcut trend renklerde ince benekli keçe yüzey ile lamine edilmiş ses emici beyaz polyester keçeden oluşur. soni COLOR RD akustik elemanları, bir odadaki ses seviyesini önemli ölçüde azaltır ve ofislerde, toplantı odalarında veya tıbbi uygulamalarda oda akustiğinin iyileştirilmesine katkıda bulunur. soni COLOR RD ayrıca okullarda, kreşlerde ve anaokullarında gürültü azaltma için kanıtlanmış bir akustik unsurdur. soni COLOR RD, inşaat sektörü için gerekli olan yangın standartlarını DIN EN ISO 13501'e göre karşılar. Bu, soni COLOR RD akustik panellerini, ses seviyesinin düşürülmesinin ve yangından korunma yönetmeliklerinin gerekli olduğu her yerde tavan ve duvar kaplaması olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ses emici olarak kullanım için soni COLOR RD, soni ÖZEL YAPIŞTIRICIMIZ ile pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırılabilir. Tam yüzey yapıştırması istenmiyorsa, soni VELCRO BANT akustik elemanların güvenli bir şekilde tutunmasını sağlar.

İçerik: 0.384 m² (₺1.029,14* / 1 m²)

₺395,19*
soni COMFORT
Kalınlık: 30 mm | Kenar şekli: pahsız
soni COMFORT, olağanüstü iyi bir ses emme kapasitesine sahip, beyaz PES ve dokunmamış kumaştan yapılmış çok dayanıklı bir ses emicidir. Ek olarak, soni COMFORT mükemmel yangın direnciyle etkileyici bir üründür. soni COMFORT, DIN 4102 ve B1 (alev geciktirici) standartları uyarınca test edilmiştir. Gürültü seviyesinin azaltılması ve yangından korunma yönetmeliklerinin karşılanması gereken her yerde kullanılabilir. Ek olarak, tavan elemanı olarak soni COMFORT, DIN 18032-3 uyarınca top çarpma güvenlik testini yerine getirir ve bu nedenle spor salonlarında kullanım için idealdir. Bunlara ilave olarak soni COMFORT eskimeye karşı çok dayanıklıdır, mineral lifler içermez ve fizyolojik olarak kesinlikle zararsızdır. Sonuç olarak, çeşitli odalarda akustiği optimize etmek için gerçekten çok yönlü bir üründür. Tavana veya duvara yapılan tam yüzey montajı için, pahlı akustik panel soni COMFORT F'yi öneririz. Pürüzsüz kenarlı soni COMFORT'tan farklı olarak soni COMFORT F, çekici bir görünüm oluşturan her yönden eğimli bir pah yapısına (10 x 10 mm) sahiptir. Bu şekilde tavanda veya duvardaki pürüzlü görünüm optik olarak telafi edilebilir. soni COMFORT veya soni COMFORT F'yi falçata veya testere bıçağıyla istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Ses emici panelleri takmak için soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ,  soni VELCRO BANT  veya  soni SABİTLEYİCİ  ürünümüzü tavsiye ediyoruz.

İçerik: 0.5 m² (₺551,62* / 1 m²)

₺275,81*
soni COMFORT SD
Renk: beyaz
soni COMFORT SD ızgara tavanlara veya Odenwald tavanlara (OWA) kolayca yerleştirilebilen, 620 x 620 mm ölçülerinde kare biçiminde akustik elemanlardır. soni COMFORT SD, çok etkili ses emici polyester keçeden oluşur. Beyaz akustik panellerimizin görünen tarafı termal olarak sıkıştırılmıştır, bu da pürüzsüz ve görsel olarak çekici bir yüzey oluşturur. soni COMFORT SD akustik elemanları, bir odadaki yankılanmayı önemli ölçüde azaltır ve örneğin ofislerde, seminer odalarında veya bekleme alanlarında oda akustiğinin iyileştirilmesine yardımcı olur. soni COMFORT SD aynı zamanda okullarda, kreşlerde, anaokullarında ve ayrıca büyük salonlarda etkili bir gürültü azaltma aracıdır ve oda atmosferinde gözle görülür bir iyileşme sağlar. soni COMFORT SD, inşaat sektörü için gerekli olan DIN EN ISO 13501'e göre Avrupa yangın standardını karşılar. Bu, soni COMFORT SD akustik panellerini ses seviyesinin düşürülmesi ve yangından korunma yönetmeliklerinin karşılanması gereken her yerde tavan kaplaması olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. İpucu: Tavanınızın optik tasarımı için, renkli ızgara tavan eklentilerimiz soni COLOR veya soni COLOR Design'ı da öneririz. soni COMFORT SD ve soni COLOR veya soni COLOR Design kombinasyonu, her tavanı göz alıcı hale getirir.

İçerik: 0.384 m² (₺588,46* / 1 m²)

₺225,97*
soni CUBE
Ebat: 200 x 200 x 200 mm | Renk: açık gri
soni CUBE oturma küplerimiz özel bir ses emicidir, çünkü odaların akustik optimizasyonuna ek olarak soni CUBE mükemmel oturma konforu sunar. Akustik küplerimizin çekirdeği, son trend renklerde ve kir tutmaz, aşınmaya dayanıklı, alev geciktirici keçe ile kaplanmış oldukça etkili bir ses emiciden oluşur. soni CUBE, çok iyi bir ses emme kapasitesine sahiptir ve pratik ek faydaları olan etkili bir ses yalıtımı çözümünün gerekli olduğu her yerde kullanılır. Ses yalıtımı ve oturma küpünün ideal kombinasyonu, bu ürünü çocuk odaları, kreşler, anaokulları ve bekleme odaları için mükemmel bir ekipman haline getirmektedir. soni CUBE aynı zamanda fuar standlarında ve salonlarda işlevsel ve çekici bir ekipman aksesuarıdır. soni CUBE odaya yerleştirilebileceği gibi, köpük spiralimizi akustik küpün bir köşesinden tutturarak ya da bir kablo sistemi kullanarak tavandan da asılabilir.

₺2.220,63*
soni FIX
Açılı konektör: 180 ° düz konektör
soni FIX, soni MASA SEPARATÖRÜ ve soni SEPARATÖRÜ sabitlemek için paslanmaz çelikten yapılmış yüksek kaliteli bağlantı elemanlarıdır.soni FIX, soni MASA SEPARATÖRÜ ve soni SEPARATÖR için basit ve çeşitli düzenleme ile sabit kurulum için 45 °, 90 °, 180 ° açılarda veya T-konnektörler olarak mevcuttur.Sessiz toplantı alanları, oda bölmeleri ve bölme duvarlar hızlı ve kolay bir şekilde kişiye özel tasarlanabilir.

₺715,64*

Tanım


Kreş | anaokulu | okul için ses yalıtımı

Özellikle, birçok çocuğun buluştuğu yerlerde, genellikle yüksek düzeyde gürültü vardır ve bu nedenle eğitimciler, öğretmenler ve çocukların birbirini anlamada zorlandıkları ve güçlük çektikleri bir gercektir. Çok fazla yankılanan kötü oda akustiği, odadakileri rahatsız eder ve sonuç olarak, daha az konsantre olma ve öğrenme isteği bırakır. Bu tür strese uzun süreli maruz kalma, geniş kapsamlı sağlık bozukluklarına da neden olabilir.

Kreşlerde, anaokullarında, okullarda ve üniversitelerde kullanılmak üzere ses yalıtım ürünlerimiz gürültü kirliliğini etkili bir şekilde azaltır ve böylece çocuklar, öğrenciler, eğitimciler için rahat bir öğrenme ortamı yaratır. Ses geçirmez ürünlerimizle oda akustiğini optimize etmek iletişimi kolaylaştırır, dikkati artırır ve öğrenme başarısını artırır.

Mümkün olan en iyi sonuç için, tavanı ve duvarları ses emicilerle kaplamanızı öneririz. Bu önlem yankılanma süresini ve dolayısıyla oyun odaları, sınıflar veya amfilerdeki gürültü seviyesini düşürür. Konuşma anlaşılırlığı artırılır ve genel olarak önemli ölçüde daha hoş ve stressiz bir atmosfer sağlanır. Ayrıca ürünlerimiz fizyolojik olarak kesinlikle zararsızdır.

Referanslar

Anaokulunda ses yalıtımı / ses seviyesinin azaltılması

Grup odamızdaki yüksek gürültü seviyesi biz öğretmenler için olduğu kadar çocuklar için de çok stresli ve yorucuydu. soniflex'in tavsiyesi üzerine, tavana ve üst duvar alanına beyaz renkte soni PROTECT 50 mm ses emici paneller takmaya karar verdik. Dört yetişkin yardımcımızla yaptığımız kendi çalışmamızda iki günde toplam yaklaşık dokuz saatte soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ile 102 m² ses yutucu montajı gerçekleştirdik.

Sonuç: Keyifli haşarılık ve çalışma.

keyifle hissedilen oda akustiğinde çocuklar çok daha sakin ve dengeli. Kendinizi birbirinize anlaşılır kılmak için artık gürültüyü boğmanıza gerek yok.

Anaokulunda ses yalıtımı

Ses yalıtımı ve gürültü kirliliğini azaltmak için bir şablon ile istenilen şekillerde kestiğimiz soni PROTECT akustik panelleri tavana tutturduk.

Elemanlar özel soniflex yapıştırıcı kullanılarak yapıştırılmıştır. Kurulum sadece sorunsuz ve çok hızlı olmakla kalmadı, aynı zamanda herhangi bir kirlenmeye de neden olmadı.

Sonuç: Çaba minimumdur, sonuç son derece tatmin edicidir. Gürültü seviyesi çok daha düşüktür.

Okul sınıfında ses yalıtım elemanları

Çatı katındaki sınıfın tavanına soni TRAPEZ ses yalıtım elemanlarının eklenmesi, ses seviyesinde önemli bir azalma sağlar ve rahat ve konsantre öğrenmeyi destekler.

Mola salonundaki gürültü seviyesinin azaltılması

Kasvetli, sıkıcı mola salonundan, sanatsal tasarımı ve ses yalıtımı ile artık çok hoş bir atmosfer taşıyan bir mücevher parçası ortaya çıktı. Özellikle tavana soni PROTECT ses yalıtım panelleri takılarak ses azaltılıp geniş odanın keyifli hale gelmesi sağlanmıştır.

Basit kurulum sayesinde inşaat çalışmaları okul açıkken gerçekleşebildi.