Order soundproofing mats from soniflex

You would like to enjoy a significant noise reduction in individual rooms and are looking for the right solution? Then soniflex is the right place for you. Soundproofing mats are available in different sizes as well as made from different materials. They can be easily fixed to walls and ceilings, and can be cut to size individually with a simple cutter knife.

Soundproofing mats for different use


Sound insulation mats can be used for different applicatios. At soniflex, you will find soundproofing mats for both indoor and outdoor use. In addition, there are self-adhesive sound insulation mats as well as versions which are glued on with our soniflex SPECIAL ADHESIVE.
soni COMPOSITE
Kalınlık: 32 mm | Renk: siyah
soni COMPOSITE, ağır plastik folyomuz olan soni EVA ile dekoratif keçe yüzeyli akustik süngerden yapılmış kombine bir üründür. Bu optimum kombinasyon hem etkili biçimde gürültü azaltıcı hem de ses emici bir fonksiyon sağlar. soni COMPOSITE özellikle duvarlar ve tavanların ses yalıtımı için uygundur. Komşu duvarda veya perde duvar denilen yapının arkasına uygulandığında, iki bileşenli akustik ürünümüz gözle görülür bir gürültü azaltma sağlar. Görsel tasarım için farklı renkli keçe yüzeylere sahip soni COMPOSITE ürünlerimiz mevcuttur. soni COMPOSITE ürünümüzü falçata ile istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Arkasındaki kendinden yapışkanlı ekipman, bir montaj yardımcısı görevi görür.

İçerik: 0.5 m² (₺1.054,98* / 1 m²)

₺527,49*
soni EVA
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 1,5 mm
soni EVA, alev geciktirici minerallerin bir karışımı ile EPDM / EVA polimerlerine dayalı yumuşak ve elastik bir ağır folyodur. soni EVA ağır folyo ürünümüz esas olarak teknik uygulamalar, araçlar ve makineler için uygundur. Sac ve metal parçaların titremesini ve uğuldamasını engellemek için kullanılır. Metal konstrüksiyonunuza soni EVA uygulamak, etkili bir gürültü azalımı ve ses iletiminin önlenmesini sağlar. Arkasındaki isteğe bağlı kendinden yapışkanlı ekipman, soni EVA için bir montaj yardımcısı görevi görür. Dikey ve baş üstü kurulum için uğuldama önleyici filmin mekanik olarak sabitlenmesini öneririz.

İçerik: 0.5 m² (₺242,02* / 1 m²)

₺121,01*
soni ÖZEL YAPIŞTIRICI
Kartuş / 6 veya 12 kartuşlu set: 310 ml kartuş
soni ÖZEL YAPIŞTIRICI, özellikle melamin ve poliüretan sünger olmak üzere açık hücreli malzemelerle yapılan ses yalıtımı ile akustik elemanların noktasal ve tam yüzey yapıştırma işlemleri için ideal akustik yapıştırıcıdır. Solventsiz ve stabil özellikteki soni ÖZEL YAPIŞTIRICI; beton, sıva, duvar, çimento ve ahşap gibi inşaatta yaygın olarak kullanılan alt tabakalara mükemmel bir şekilde yapışır. Açık hücreli köpük tabakalarımız, elastoplastik, tek bileşenli polimer yapıştırıcı ile doğrudan duvara veya tavana yapıştırılabilir. Lütfen "işleme talimatları" adlı bilgi formumuza da dikkat ediniz. soni ÖZEL YAPIŞTIRICI'mızı isteğe bağlı olarak 310 ml içerikli tekli kartuş veya 6 ya da 12'lik set olarak alabilirsiniz. İpuçları: soni ÖZEL YAPIŞTIRICI, polietilen köpükler için (ör: soni RESIST) uygun değildir ve çocukların eline geçmemelidir!

₺197,49*
soni RESIST
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 25 mm | Renk: beyaz
Gürültü bariyerimiz soni RESIST hem ses emici hem de ses yalıtıcı özelliklere sahip kapalı hücreli bir polietilen süngerden oluşur. Kapalı hücre yapısı nedeniyle, soni RESIST özellikle nem ile temasın meydana gelebileceği uygulamalar için uygundur. Son derece sağlam ve darbeye dayanıklı ses geçirmez malzeme, mikroorganizmalar için üreme alanı sağlamaz ve gerekirse ıslak olarak temizlenebilir. soni RESIST, B1'e göre test edilmiş, DIN 4102'ye göre alev geciktiricidir. Bu nedenle ses seviyesinin düşürülmesi gereken ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerine uyulması gereken her yerde kullanılabilir. Arkasındaki isteğe bağlı kendinden yapışkanlı kaplama, panelleri monte etmenizi kolaylaştırır. Düz olmayan yüzeyler ve baş üstü kurulumlar için ek mekanik sabitleme gereklidir.

İçerik: 0.5 m² (₺685,84* / 1 m²)

₺342,92*

soni PROTECT R soundproofing mat


The soni PROTECT R sound insulation mat is made of recycled melamine foam and impresses with its excellent sound insulation values. The soundproofing mat is mounted behind a curtain wall. This reduces the resonances that occur. The sound insulation of the affected wall, partition or ceiling is enormous, so that the noise pollution from neighbors as well as from various ambient noises is significantly reduced.


Soundproofing mat soni COMPOSITE


The soni COMPOSITE acoustic sheet is also one of our particularly effective sound insulation mats. It is the perfect combination of synthetic soni EVA heavy layer and a special and very effective acoustic foam, which also has a decorative felt layer. Thanks to the perfect combinatio of the materials, this soundproofing mat gives you an enormous sound-absorbing and sound-insulating effect, so you can enjoy a particularly high noise reduction. This self-adhesive soundproofing mat is particularly suitable for soundproofing ceilings and walls. It is possible to mount the sheet directly onto the wall facing the neighbor as well as behind a curtain wall. Do you also want to set color accents? That's no problem with the soni COMPOSITE sound insulation mat. You have the choice of various felt colors.

Soundproofing mats for outdoor use


We also offer sound insulation mats for outdoor use, so that you do not have to do without peace and quiet in the garden. Children, noisy neighbors, traffic on the streets or compressors, a heat pump or the pool pump often cause loud noises that can quickly disturb. With our soni EVA or soni RESIST soundproofing mats, you have the perfect sound insulation for technical areas as well as for enclosures in the garden. The soni RESIST soundproofing mat brings with it both a sound-insulating and sound-absorbing effect, and even contact with moisture or humidity is no problem thanks to its closed-cell structure. For outdoor use, we recommend the non-self-adhesive soundproofing mats.  
For outdoor use, we recommend the non-self-adhesive soundproofing mats.
 
Do you have any questions about our sound insulation mats? Then please feel free to contact us. We are pleased to help you with advice and support.