Oda akustiği

Bir odanın akustiği, mobilyaların, tavanın, zeminin ve duvarların şeklinden ve yüzeylerinden önemli ölçüde etkilenir.

Modern mimaride sıklıkla kullanılanlar gibi yansıtıcılığı yüksek yüzeyler, yüksek yankılanma süreleri yaratır ve sonuç olarak yüksek gürültü seviyelerine ve zayıf konuşma anlaşılırlığına neden olur.

soniflex'ten kolayca çevrimiçi sipariş verebileceğiniz, oda akustiğini iyileştirmek için çeşitli çözümler vardır. Doğru ses yalıtım malzemelerini kullanarak tamamen yeni bir alan duygusu ve hoş bir atmosfer yaratabilirsiniz. Yüksek performanslı akustik malzemelere sahip akustik çözümlerimiz, sadece oda akustiğini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda odaları zevkli ve bireysel olarak tasarlar.
soni CIRCLE
Ebat: Ø 380 mm | Renk: turuncu
soni CIRCLE, ses emilimi ve oda akustiğinin optimizasyonu için dairesel bir akustik elemandır. Modern, modaya uygun renklerde görsel olarak çekici bir dekoratif keçe ile lamine edilmiş beyaz bir polyester keçeden oluşur. Ses emiciler iki farklı boyutta mevcuttur - fikirlerinize göre bireysel bir oda tasarımı için.Bir odanın taban alanında %30'luk bir doluluk, oda akustiğini önemli ölçüde iyileştirir. soni CIRCLE'ın montajı yankılanmayı azaltır, bu da özellikle ofislerde, çağrı merkezlerinde, giriş alanlarında veya toplantı odalarında daha hoş bir atmosfer ve daha düşük gürültü seviyesi sağlar.soni CIRCLE, DIN EN ISO 13501 ve DIN 4102 (alev geciktirici) uyarınca yapı sektörü için gerekli yangın standartlarını karşılar. Bu, soni CIRCLE'ı ses seviyesinin düşürülmesi ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerine uyulması gereken her yerde duvar kaplaması olarak güvenle kullanabileceğiniz anlamına gelir.Soni CIRCLE'ı pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırmak için soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ürünümüzü öneriyoruz. Alternatif olarak, akustik emici, iyi yapışan soni VELCRO BANT ile duvara sabitlenebilir.

Varyantlar ₺155,12*
₺277,93*
soni COLOR
Renk: yeşil
Akustik panelimiz soni COLOR, modaya uygun çekici renklerde ince yapılı bir keçe yüzey ile lamine edilmiş beyaz polyester keçeden oluşur. Dekoratif akustik paneller hoş bir oda akustiği yaratır. Oda akustiğinde gözle görülür bir iyileşme için, bir odadaki tavan / duvar alanının %30-50'sini kaplamanızı öneririz. Akustik panelleri eşit olarak dağıtmak en iyisidir. Sonuç olarak, oda genel olarak daha az yankılanır ve daha hoş bir ortam sağlanır. soni COLOR, Avrupa standardı DIN EN ISO 13501 uyarınca inşaat sektörü için gerekli olan yangın standartlarını karşılar. Bu, ses seviyesinin düşürülmesinin ve yangından korunma yönetmeliklerinin gerekli olduğu her yerde tavan ve duvar kaplaması olarak soni COLOR akustik emicilerini kullanabileceğiniz anlamına gelir. soni COLOR, soni ÖZEL YAPIŞTIRICIMIZ ile pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırılabilir. Tam yüzey yapıştırması istenmiyorsa, soni VELCRO BANT akustik emicinin güvenli bir şekilde tutunmasını sağlar. Not: Soni Velcro bant yalnızca duvara montaj için uygundur, tavana montaj için uygun değildir.

İçerik: 0.5 m² (₺1.231,64* / 1 m²)

₺615,82*
soni COLOR Design
soni COLOR Design ürünümüz, 618 x 618 mm boyutlarında renkli, etkileyici ses emicilerdir; ızgara tavanlara veya Odenwald tavanlara (OWA) kolayca takılabilir ve her tavanı öne çıkarır. soni COLOR Design modaya uygun renklerde ince ve benekli bir keçe yüzey ile lamine edilmiş, 3D görünümlü, termal olarak sıkıştırılmış polyester keçeden oluşur. soni COLOR Design, Yin Yang veya Wave olarak mevcuttur. soni COLOR Design, DIN 13501 uyarınca Avrupa yangından korunma yönetmeliklerine göre test edilmiş ve alev geciktirici olarak sınıflandırılmıştır. Böylece, ses seviyesinin düşürülmesi ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerinin karşılanması gereken her yerde soni COLOR Design'ı kullanabilirsiniz.

İçerik: 0.382 m² (₺2.437,41* / 1 m²)

₺931,09*
soni COLOR RD
Renk: turuncu
soni COLOR RD, mevcut ızgara asma tavanlara veya Odenwald tavanlara (OWA) az bir çabayla yerleştirilebilen 620 x 620 mm ölçülerindeki eklentimizdir. Mevcut trend renklerde ince benekli keçe yüzey ile lamine edilmiş ses emici beyaz polyester keçeden oluşur. soni COLOR RD akustik elemanları, bir odadaki ses seviyesini önemli ölçüde azaltır ve ofislerde, toplantı odalarında veya tıbbi uygulamalarda oda akustiğinin iyileştirilmesine katkıda bulunur. soni COLOR RD ayrıca okullarda, kreşlerde ve anaokullarında gürültü azaltma için kanıtlanmış bir akustik unsurdur. soni COLOR RD, inşaat sektörü için gerekli olan yangın standartlarını DIN EN ISO 13501'e göre karşılar. Bu, soni COLOR RD akustik panellerini, ses seviyesinin düşürülmesinin ve yangından korunma yönetmeliklerinin gerekli olduğu her yerde tavan ve duvar kaplaması olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ses emici olarak kullanım için soni COLOR RD, soni ÖZEL YAPIŞTIRICIMIZ ile pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırılabilir. Tam yüzey yapıştırması istenmiyorsa, soni VELCRO BANT akustik elemanların güvenli bir şekilde tutunmasını sağlar. Not: soni Velcro bant yalnızca duvara montaj için uygundur, tavana montaj için uygun değildir.

İçerik: 0.384 m² (₺1.067,89* / 1 m²)

₺410,07*
soni COMFORT
Kalınlık: 30 mm | Kenar şekli: pahsız
soni COMFORT, olağanüstü iyi bir ses emme kapasitesine sahip, beyaz PES ve dokunmamış kumaştan yapılmış çok dayanıklı bir ses emicidir. Ek olarak, soni COMFORT mükemmel yangın direnciyle etkileyici bir üründür. soni COMFORT, DIN 4102 ve B1 (alev geciktirici) standartları uyarınca test edilmiştir. Gürültü seviyesinin azaltılması ve yangından korunma yönetmeliklerinin karşılanması gereken her yerde kullanılabilir. Ek olarak, tavan elemanı olarak soni COMFORT, DIN 18032-3 uyarınca top çarpma güvenlik testini yerine getirir ve bu nedenle spor salonlarında kullanım için idealdir. Bunlara ilave olarak soni COMFORT eskimeye karşı çok dayanıklıdır, mineral lifler içermez ve fizyolojik olarak kesinlikle zararsızdır. Sonuç olarak, çeşitli odalarda akustiği optimize etmek için gerçekten çok yönlü bir üründür. Tavana veya duvara yapılan tam yüzey montajı için, pahlı akustik panel soni COMFORT F'yi öneririz. Pürüzsüz kenarlı soni COMFORT'tan farklı olarak soni COMFORT F, çekici bir görünüm oluşturan her yönden eğimli bir pah yapısına (10 x 10 mm) sahiptir. Bu şekilde tavanda veya duvardaki pürüzlü görünüm optik olarak telafi edilebilir. soni COMFORT veya soni COMFORT F'yi falçata veya testere bıçağıyla istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Ses emici panelleri takmak için soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ,  soni VELCRO BANT  veya  soni SABİTLEYİCİ  ürünümüzü tavsiye ediyoruz.

İçerik: 0.5 m² (₺572,38* / 1 m²)

₺286,19*
soni COMFORT SD
Renk: beyaz
soni COMFORT SD ızgara tavanlara veya Odenwald tavanlara (OWA) kolayca yerleştirilebilen, 620 x 620 mm ölçülerinde kare biçiminde akustik elemanlardır. soni COMFORT SD, çok etkili ses emici polyester keçeden oluşur. Beyaz akustik panellerimizin görünen tarafı termal olarak sıkıştırılmıştır, bu da pürüzsüz ve görsel olarak çekici bir yüzey oluşturur. soni COMFORT SD akustik elemanları, bir odadaki yankılanmayı önemli ölçüde azaltır ve örneğin ofislerde, seminer odalarında veya bekleme alanlarında oda akustiğinin iyileştirilmesine yardımcı olur. soni COMFORT SD aynı zamanda okullarda, kreşlerde, anaokullarında ve ayrıca büyük salonlarda etkili bir gürültü azaltma aracıdır ve oda atmosferinde gözle görülür bir iyileşme sağlar. soni COMFORT SD, inşaat sektörü için gerekli olan DIN EN ISO 13501'e göre Avrupa yangın standardını karşılar. Bu, soni COMFORT SD akustik panellerini ses seviyesinin düşürülmesi ve yangından korunma yönetmeliklerinin karşılanması gereken her yerde tavan kaplaması olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. İpucu: Tavanınızın optik tasarımı için, renkli ızgara tavan eklentilerimiz soni COLOR veya soni COLOR Design'ı da öneririz. soni COMFORT SD ve soni COLOR veya soni COLOR Design kombinasyonu, her tavanı göz alıcı hale getirir.

İçerik: 0.384 m² (₺610,63* / 1 m²)

₺234,48*
soni COMPOSITE
Kalınlık: 32 mm | Renk: siyah
soni COMPOSITE, ağır plastik folyomuz olan soni EVA ile dekoratif keçe yüzeyli akustik süngerden yapılmış kombine bir üründür. Bu optimum kombinasyon hem etkili biçimde gürültü azaltıcı hem de ses emici bir fonksiyon sağlar. soni COMPOSITE özellikle duvarlar ve tavanların ses yalıtımı için uygundur. Komşu duvarda veya perde duvar denilen yapının arkasına uygulandığında, iki bileşenli akustik ürünümüz gözle görülür bir gürültü azaltma sağlar. Görsel tasarım için farklı renkli keçe yüzeylere sahip soni COMPOSITE ürünlerimiz mevcuttur. soni COMPOSITE ürünümüzü falçata ile istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Arkasındaki kendinden yapışkanlı ekipman, bir montaj yardımcısı görevi görür.

İçerik: 0.5 m² (₺1.054,98* / 1 m²)

₺527,49*
soni CUBE
Ebat: 200 x 200 x 200 mm | Renk: açık gri
soni CUBE oturma küplerimiz özel bir ses emicidir, çünkü odaların akustik optimizasyonuna ek olarak soni CUBE mükemmel oturma konforu sunar. Akustik küplerimizin çekirdeği, son trend renklerde ve kir tutmaz, aşınmaya dayanıklı, alev geciktirici keçe ile kaplanmış oldukça etkili bir ses emiciden oluşur. soni CUBE, çok iyi bir ses emme kapasitesine sahiptir ve pratik ek faydaları olan etkili bir ses yalıtımı çözümünün gerekli olduğu her yerde kullanılır. Ses yalıtımı ve oturma küpünün ideal kombinasyonu, bu ürünü çocuk odaları, kreşler, anaokulları ve bekleme odaları için mükemmel bir ekipman haline getirmektedir. soni CUBE aynı zamanda fuar standlarında ve salonlarda işlevsel ve çekici bir ekipman aksesuarıdır. soni CUBE odaya yerleştirilebileceği gibi, köpük spiralimizi akustik küpün bir köşesinden tutturarak ya da bir kablo sistemi kullanarak tavandan da asılabilir.

₺2.304,20*

Oda akustiğinizi iyileştirin

Oda akustiğini iyileştirmek istiyorsanız, her oda ayrı ele alınmalıdır. Amaç her zaman aynıdır: ses yalıtım malzemeleri kullanılarak yankılanma azaltılır ve böylece konuşmanın anlaşılabilirliği artırılır. Ses yalıtım ürünlerimiz çeşitli odalar için uygundur.


Ofis için ses yalıtımı

İster küçük bir ofis ister açık plan bir ofis olsun, sesin neden olduğu yankılanma süresi her zaman mümkün olduğunca kısa olmalıdır. Müşterilerimize duvarlarda ses yutucu akustik paneller ile çalışmalarını tavsiye ederiz. Ses yalıtım ürünleri odalara mükemmel uyum sağlar. Telefon görüşmeleri, konuşmalar ve diğer ofis sesleri artık diğer çalışanları rahatsız etmiyor.


Gastronomide oda akustiği

Bir restoran, bar veya kafede, doğru ses yalıtım ürünleri olmadan ortam etkili bir şekilde gürültülü olabilir. Kötü ses, yüksek gürültü seviyeleri ve zayıf konuşma anlaşılırlığı konukları kısa sürede rahatsız eder. Tavan ve duvardaki uygun ses yalıtım ürünleri ile oda akustiğini önemli ölçüde iyileştirebilir ve ses dalgalarının en iyi şekilde emilmesini sağlayabilirsiniz.


Kapalı havuzda oda akustiği

Birçok kapalı yüzme havuzunda ses zayıf veya tizdir çünkü ses dalgaları ses yalıtım malzemeleri olmadan ileri geri titreyebilir. Akustik rahatsız edicidir ve ziyaretçiler konforsuz bir alandadır. soniflex ses yalıtım ürünlerini uygulayarak ziyaretçilerinizin Alanda vakit geçirmesini keyifli hale getirin.


Kreşte oda akustiği

Yüksek sesle çığlık atan, oynayan, gülen ve hikayeler anlatan birçok çocuk. Kreşteki gürültü seviyesi çok yüksektir ve farklı ses yalıtım ürünleri kullanılarak önemli ölçüde azaltılabilir. İster renkli daireler ister dokunmamış kumaştan yapılmış hayvanlar olsun, ürün yelpazemiz oda akustiğini optimize etmek için çok çeşitli seçenekler sunar.

Yaşam alanında oda akustiği

Evinizin mümkün olduğunca sessiz, rahat ve dinlendirici olmasını istersiniz. İş yerinde stresli bir günün ardından, hoş bir oda akustiği enerjinizi yerine getirmek için yararlıdır. Soniflex, odaya bağlı olarak duvarları ve/veya tavanları uygun ürünlerle donatmak için farklı seçenekler sunar.


Bekleme alanında oda akustiği

İster doktorda, ister avukatta veya bir bankada olsun, bekleme alanı sessiz atmosferiyle bilinir. Hastalarınız, danışanlarınız veya müşterileriniz için bunu mümkün kılmak amacıyla, soniflex olarak, her zaman hoş ve iyi hissettiren bir atmosfer sağlamak için, en uygun ses yalıtım ürünleri sunuyoruz.


Kayıt stüdyosunda oda akustiği

Akustik, kayıt stüdyosunda çok önemli bir rol oynar ve mükemmel ses için çok önemlidir. Kaydın başarılı olmasını ve iyi bir dinleme deneyimine dönüşmesini sağlamak için, önerdiğimiz ürünlerimiz ile, kayıt stüdyoları ve prova odaları için doğru akustik ürünler ve bariyerler ile mükemmel tonu ve saf sesi yaratma fırsatını sunuyoruz.


Kulüp binasında oda akustiği

Bir kulüp binasında ses çok hızlı bir şekilde yükselebilir, hatta o kadar yüksektir ki, zar zor sohbet edebiliyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz. Boş duvarları ve yüzeyleri uygun ses yalıtım ürünleri ile kaplayın ve kulüp ortamınızı insanların vakit geçirmekten ve sosyalleşmekten keyif aldığı bir yere dönüştürün.


Odanızı aynı anda daha güzel ve daha sessiz hale getirin.

Ayrıca “Oda akustiği ürünleri” sunumumuzda bireysel ve yaratıcı oda tasarımı için fikirler bulabilirsiniz.