Ses yalıtım malzemelerimiz otomobil | motor | tekne alanları için aşağıdakileri sağlar:

  • optimum ısı yalıtımı
  • optimum ısı yalıtımı
  • sac metalin etkili ses yalıtımı
  • daha az titreşim ve uğultu (çınlama önleyici folyolar)
  • aracınızda önemli bir gürültü azalması
  • sıcak alanlarda güvenilir ısı koruması
soni 1116 ALG
Kalınlık: 4 mm
soni 1116 ALG, iki bileşenli ısı koruma ve yalıtım malzemesidir: Yüzeyi termal radyasyonu yansıtmak için yüksek kaliteli, ısıya dayanıklı alüminyum folyodan oluşur. Alt katman hem ısı yalıtımı hem de akustik yalıtım özelliklerine sahip kapitone cam elyaf keçeden oluşur. soni 1116 ALG ürünümüz, araçların ve makinelerin yüksek ısı bölgelerinde kullanım için idealdir. Akustik olarak etkili yalıtım şiltesi, mekanik olarak sabitlenmiş halde, 600 ° C'ye kadar sıcaklıklara dayanıklıdır. Alüminyum yüzey ayrıca yağ, su ve yakıtın nüfuz etmesini engeller. Otomotiv sektörü için gerekli olan FMVSS 302 ve DIN 75200 yangın standartlarını karşılamaktadır. soni 1116 ALG'yi istediğiniz boyutta kesmek için falçata kullanabilirsiniz. Arkadaki kendinden yapışkanlı kaplama, montajı sizin için kolaylaştırır.

İçerik: 0.5 m² (₺615,46* / 1 m²)

₺307,73*
soni 471
Kalınlık: 10 mm
soni 471, karo biçimli termal kabartmalı PUR akustik paneldir. Görsel olarak çekici kabartma, yüzeyi sıkıştırır ve kapatır. Bu, onu son derece sağlam ve kire karşı dirençli hale getirir. Ek olarak hava geçirgen kabartma, özellikle motor seslerinin frekans aralığında akustik etkinliği iyileştirir. Akustik süngerimiz soni 471, hidrolize karşı yüksek direnci ile karakterizedir ve esas olarak otomotiv sektöründe kullanılmaktadır. soni 471, örneğin karavanların, eski model arabaların veya diğer araçların ses emici ve ısı yalıtımlı iç kaplamaları için idealdir. Otomotiv sektörü için gerekli olan FMVSS 302 ve DIN 75200 yangın standartlarını karşılamaktadır. soni 471, falçata ile kolaylıkla istenilen boyutta kesilebilir. Düşük ağırlığı ve kendinden yapışkanlı ekipmanı, onu kolay ve hızlı bir şekilde monte etmenize olanak tanır.

İçerik: 0.5 m² (₺341,12* / 1 m²)

₺170,56*
soni 491
Kalınlık: 10 mm
soni 491, mikro delikli filmle kaplanmış bir PUR akustik paneldir. Ses geçirgen filmi silinebilir ve kir ile sıvı girişini engeller. Akustik panelimiz soni 491, motor ve araç iç mekanlarında ses kontrolü ve sıcaklık yalıtımı için başarıyla kullanılmaktadır. FMVSS 302 ve DIN 75200 uyarınca araç yapımı için gerekli yangın standartlarını karşılar. Panjur kutunuzu yalıtmak için de bu PUR süngeri kısıtlama olmaksızın tavsiye edebiliriz. soni 491, hidrolize karşı yüksek bir dirence sahiptir ve bu nedenle, yaygın olarak kullanılan ester köpükten çok daha fazla eskimeye karşı dirençlidir. Falçata ile kolaylıkla istenilen boyutta kesilebilir. Ek olarak arkasındaki kendinden yapışkanlı kaplama, onu kolay ve hızlı bir şekilde kurmanıza olanak tanır.

İçerik: 0.5 m² (₺265,00* / 1 m²)

₺132,50*
soni ALU-01
Boru uzunluğu: 10 m | Genişlik: 40 mm
soni YAPIŞKAN BANTLARIMIZ, kenarları maskelemek, hassas yüzeyleri kaplamak ve korumak, derzlere ve çatlaklara yapıştırmak için idealdir. soni YAPIŞKAN BANTLARIMIZ, çeşitli yüzeyler üzerindeki mükemmel yapışkan gücüyle etkileyici bir üründür. Geniş kullanım yelpazesi nedeniyle, soni YAPIŞKANLI BANTLARIMIZ en çok satanlar haline geldi. soni ALU-01 YAPIŞKAN BANT alüminyum bir yapışkan banttır. Pürüzsüz, temiz ve yağsız yüzeylere çok iyi yapışır. Sahip olduğu ağ yapısı sayesinde özellikle yırtılmaya karşı dayanıklıdır. Bu bant, akustik ürünlerimiz olan soni HEAVY ALU ve soni 1116 ALG ile mükemmel uyum sağlar.

İçerik: 10 m (₺26,93* / 1 m)

₺269,31*
soni COMPOSITE
Kalınlık: 32 mm | Renk: siyah
soni COMPOSITE, ağır plastik folyomuz olan soni EVA ile dekoratif keçe yüzeyli akustik süngerden yapılmış kombine bir üründür. Bu optimum kombinasyon hem etkili biçimde gürültü azaltıcı hem de ses emici bir fonksiyon sağlar. soni COMPOSITE özellikle duvarlar ve tavanların ses yalıtımı için uygundur. Komşu duvarda veya perde duvar denilen yapının arkasına uygulandığında, iki bileşenli akustik ürünümüz gözle görülür bir gürültü azaltma sağlar. Görsel tasarım için farklı renkli keçe yüzeylere sahip soni COMPOSITE ürünlerimiz mevcuttur. soni COMPOSITE ürünümüzü falçata ile istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Arkasındaki kendinden yapışkanlı ekipman, bir montaj yardımcısı görevi görür.

İçerik: 0.5 m² (₺1.054,98* / 1 m²)

₺527,49*
soni DECOR
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 30 mm
soni DECOR ses emici bir yün yüzey ile lamine edilmiş bir poliüretan süngerden oluşur. Siyah polyester yün, mekanik olarak son derece stabildir ve yağ ile yakıt tutmaz. Dirençli yün yüzeyi nedeniyle, soni DECOR genellikle teknik uygulamalarda kullanılır. Ses geçirmez panel, örneğin karavanların, eski model arabaların veya diğer araçların ses emici ve ısı yalıtımlı iç kaplamaları için çok uygundur. soni DECOR, hobi atölyenizde de etkili gürültü azalımı sağlar. Soni DECOR ses yalıtım panellerini falçata ile istediğiniz ölçülerde kolayca kesebilirsiniz. Düşük ağırlığı ve isteğe bağlı olarak uygulanan kendinden yapışkanlı ekipmanı size basit ve zaman kazandıran bir kurulum sağlar. Kendinden yapışkanlı olmayan varyantı monte etmek için soni ÖZEL YAPIŞTIRICIMIZI öneririz.

İçerik: 0.5 m² (₺417,96* / 1 m²)

₺208,98*
soni EVA
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 1,5 mm
soni EVA, alev geciktirici minerallerin bir karışımı ile EPDM / EVA polimerlerine dayalı yumuşak ve elastik bir ağır folyodur. soni EVA ağır folyo ürünümüz esas olarak teknik uygulamalar, araçlar ve makineler için uygundur. Sac ve metal parçaların titremesini ve uğuldamasını engellemek için kullanılır. Metal konstrüksiyonunuza soni EVA uygulamak, etkili bir gürültü azalımı ve ses iletiminin önlenmesini sağlar. Arkasındaki isteğe bağlı kendinden yapışkanlı ekipman, soni EVA için bir montaj yardımcısı görevi görür. Dikey ve baş üstü kurulum için uğuldama önleyici filmin mekanik olarak sabitlenmesini öneririz.

İçerik: 0.5 m² (₺242,02* / 1 m²)

₺121,01*
soni HEAVY
Kalınlık: 1,8 mm
soni HEAVY, şeffaf bir polyester filmle kaplı, elastomer ile modifiye edilmiş bitümlü ağır folyodur. Ağır folyomuz soni HEAVY, araçlarda ve makinelerde olduğu kadar teknik uygulamalarda da sıklıkla kullanılmaktadır. İşlevi sac ve metal parçaların titremesini ve uğuldamasını önlemektir. soni HEAVY, hem havadan gelen sesin yalıtımının hem de yapı kaynaklı ses emiliminin gerekli olduğu yerlerde uygundur. Ağır folyomuz mükemmel yalıtım özellikleriyle etkileyici bir üründür. Arkasındaki kendinden yapışkanlı kaplama, montajı sizin için kolaylaştırır. Dikey ve baş üstü kurulum için ek mekanik sabitleme gereklidir.

İçerik: 0.5 m² (₺378,46* / 1 m²)

₺189,23*

Tanım


Arabalar | karavan | tekne için ses ve ısı yalıtımı

Yüksek motor sesleri, sürekli uğuldama veya rahatsız edici tıkırtılar - burada sürüş keyfi yol kenarına düşüyor. Özellikle daha eski araçlarda, gürültü oluşumu genellikle rahatsız edici derecede yüksektir. Buradaki ana çare, araç zemini veya kapılar gibi sac metal parçaların ağır folyolar veya sağlam bir ses geçirmez malzeme yardımıyla uçmasını ve titremesini önlemektir. Titreşim önleyici filmlerimiz, gürültünün aracın her tarafına yayılmamasını engeller. Düşük kalınlık nedeniyle, ağır folyolarımız alanın sınırlı olduğu yerlerde de kullanılabilir.


Araçlarda, mobil evlerde ve teknelerde özel ihtiyaçlarınız için size etkili ses yalıtım çözümlerimiz var. soniflex akustik ürünleri ve soniflex akustik köpükleri, mükemmel ses geçirmezlik özelliklerinin yanı sıra ısı ve soğuk yalıtım ile karakterize edilir ve FMVSS 302'ye göre yanıcılık için otomotiv standardını karşılar.

soni 1116 ALG'den yapılmış bir ısı kalkanı, motor bölmelerinde, egzoz sistemi ve katalitik konvertörün etrafındaki veya üzerindeki alanlarda ve ayrıca radyan ısıdan korunması gereken diğer yerlerde kullanım için uygundur. Özellikle iletim tüneli ve egzoz sistemi alanında, cam elyaf malzeme 450 ° C'ye kadar yüksek sıcaklık dayanımı nedeniyle popülerdir. Gibi büyük makineler için Çok fazla ısı yayan traktörler veya motorlar, soni 1116 ALG, motor bölmesi ile araç içi arasındaki ısı akışını en iyi şekilde yalıtır. Ayrıca alüminyum yüzey yağ, su ve diğer sıvıların girişine karşı çok iyi koruma sağlar. 

Referanslar

Bir taşıtın ses yalıtımı

Bir Caterham Super Seven'ın motor bölmesini ses geçirmez hale getirmek için, motor bölmesi alanındaki gövdenin içi 30 mm kalınlığında soni WAVE ile kaplandı. Sonuç çok iyi!

Not: soni WAVE, -40 °C ile + 100 °C arası sıcaklığa dayanıklıdır.

Bir arabanın ses yalıtımı

Bir müşteri, arabasının içini yalıtmak için aracın içindeki çeşitli noktalara 50 mm kalınlığında soni WAVE ses yalıtım panellerini yerleştirdi.

Akustik kıvrımlı sünger gürültüyü sönümler ve otomobilin içindeki gürültü seviyesini çok hoş bir seviyeye indirir.

Bir tekne motorunun ses yalıtımı

Bir müşteri, bir tekne motorunun ses yalıtımı hakkında şunları yazıyor:
GRP kabinli bir tekneyi dönüştürürken, motor bölümü sürücü kabininden sadece bir bakım kaputu ile ayrıldığından ses yalıtımında sorunlar oluyordu.

Motor bloğu tahtalar (16 mm) ile kaplanmıştır ve tüm motor bölmesi ve kaput soni WAVE 50 mm ses yalıtım panelleri ile kaplanmıştır. Ses yalıtım şiltelerinin kesimi, tilki kuyruğu veya standart bir kesici ile çok kolay bir şekilde yapılabilir.
Dizel motorların çok ses çıkardığı bilindiği için ses emici panellerin sesi ne kadar iyi emdiğine, başka bir deyişle yuttuğuna şaşırdım. Bu nedenle, bir tekne motorunun ses yalıtımı için soni WAVE ses yalıtım panellerinin performansından çok etkilendim ve bunları başkalarına tavsiye etmekten mutluluk duyarım.

Other information