Ses yalıtım malzemelerimiz komşu duvar | perde duvarı alanları için aşağıdakileri sağlar:

  • evinizde daha fazla refah kalitesi
  • daha fazla konfor
  • gürültülü komşulardan daha az gürültü kirliliği
  • bölme duvarların etkili ses yalıtımı
  • duvarlardan ve tavanlardan ses iletiminde azalma
  • kendi dört duvarınızda daha fazla huzur ve sessizlik
soni COMPOSITE
Kalınlık: 32 mm | Renk: siyah
soni COMPOSITE, ağır plastik folyomuz olan soni EVA ile dekoratif keçe yüzeyli akustik süngerden yapılmış kombine bir üründür. Bu optimum kombinasyon hem etkili biçimde gürültü azaltıcı hem de ses emici bir fonksiyon sağlar. soni COMPOSITE özellikle duvarlar ve tavanların ses yalıtımı için uygundur. Komşu duvarda veya perde duvar denilen yapının arkasına uygulandığında, iki bileşenli akustik ürünümüz gözle görülür bir gürültü azaltma sağlar. Görsel tasarım için farklı renkli keçe yüzeylere sahip soni COMPOSITE ürünlerimiz mevcuttur. soni COMPOSITE ürünümüzü falçata ile istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Arkasındaki kendinden yapışkanlı ekipman, bir montaj yardımcısı görevi görür.

İçerik: 0.5 m² (₺1.054,98* / 1 m²)

₺527,49*
soni MONTAJ SETI
Set 1 / Set 2: Set 1 (25-30 mm arası kalınlık için)
Akustik malzemenin mekanik olarak sabitlenmesi için. Set 1 (25-32 mm ses yalıtım malzemesi için) 20 adet 8x40 naylon dübel, 20 adet 6x70/42 vida ve 20 adet yalıtım rondelasından oluşur. Set 2 (50-52 mm ses yalıtım malzemesi için) 20 adet 8x40 naylon dübel, 20 adet 6x90/56 vida ve 20 adet yalıtım rondelasından oluşur.

₺355,13*
soni NBR Sızdırmazlık Bandı
Sızdırmazlık Bandınızı soniflex’ten sipariş edin Sızdırmazlık bandı, farklı alanların sızdırmazlığı için ideal olan ve kullanımı da kolay olan çeşitli önlemlerden biridir. soni NBR sızdırmazlık bandı, NBR'den yapılmış kapalı hücreli bir sızdırmazlık malzemesidir. Soniflex'in sızdırmazlık bandı ile emniyet, güvenilirlik ve kaliteye güvenin! soni NBR Sızdırmazlık Bandının Özellikleri Kendinden yapışkanlı sızdırmazlık bandı, kapalı hücreli bir malzemeden yapılmıştır ve bireysel özellikleri sayesinde özellikle çok yönlüdür. - 40 ila +80 derece arasındaki sıcaklıklara dayanabilen ve aynı zamanda yüksek düzeyde emniyet ve güvenilirlik sunan bir sızdırmazlık bandıdır. Kendinden yapışkanlı özellikleri sayesinde soni NBR sızdırmazlık bandı hızlı ve kolay bir şekilde uygulanabilir. Buna ek olarak, yüksek yapışma gücü güvenli bir tutuş sağlar. Rulo genişliği 40 mm'dir ve sızdırmazlık bandı uygun alet kullanılarak boyutuna göre kesilebilir. Rulonun kendisi beş metre bant içerir. soni NBR Sızdırmazlık Bandı Kullanımı soni NBR genellikle bir kaplama kabuğu inşa ederken ahşap çıtaları etkili bir şekilde ayırmak için kullanılır. Ürünümüz motor yağı gibi yağlarla temasa uygun olduğundan, sızdırmazlık ve dekuplaj bandımız da birçok teknik alanda ve araçlarda, makinelerde, kapsüllerde, kaportalarda ve diğer alanlarda uzun yıllardır kendini kanıtlamıştır. Dahası, soni NBR'miz deformasyona ve aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır, bu da onu bu alandaki diğer ürünlerden çok daha dayanıklı hale getirir. Arkasındaki kendinden yapışkanlı yüzey, basit ve zaman kazandıran bir kurulum sağlar. soni NBR sızdırmazlık bandımız veya soniflex mağazamızdaki diğer ürünler hakkında hala sorularınız mı var? O zaman lütfen bizimle iletişime geçin, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

İçerik: 5 m (₺40,58* / 1 m)

₺202,88*
soni ÖZEL YAPIŞTIRICI
Kartuş / 6 veya 12 kartuşlu set: 310 ml kartuş
soni ÖZEL YAPIŞTIRICI, özellikle melamin ve poliüretan sünger olmak üzere açık hücreli malzemelerle yapılan ses yalıtımı ile akustik elemanların noktasal ve tam yüzey yapıştırma işlemleri için ideal akustik yapıştırıcıdır. Solventsiz ve stabil özellikteki soni ÖZEL YAPIŞTIRICI; beton, sıva, duvar, çimento ve ahşap gibi inşaatta yaygın olarak kullanılan alt tabakalara mükemmel bir şekilde yapışır. Açık hücreli köpük tabakalarımız, elastoplastik, tek bileşenli polimer yapıştırıcı ile doğrudan duvara veya tavana yapıştırılabilir. Lütfen "işleme talimatları" adlı bilgi formumuza da dikkat ediniz. soni ÖZEL YAPIŞTIRICI'mızı isteğe bağlı olarak 310 ml içerikli tekli kartuş veya 6 ya da 12'lik set olarak alabilirsiniz. İpuçları: soni ÖZEL YAPIŞTIRICI, polietilen köpükler için (ör: soni RESIST) uygun değildir ve çocukların eline geçmemelidir!

₺197,49*
soni PORTA
Etkili ve konforlu kapı izolasyon seti soni PORTA Genç odasından gelen sağır edici müzik, koridordan gelen rahatsız edici sesler, bitişik ofisten gelen yüksek sesli telefon görüşmeleri, tedavi odalarındaki özel alan eksikliği - kapalı kapıların kesintisiz bir huzur sağlaması gereken her yerde, kapı yalıtımımız gürültüyü etkili bir şekilde azaltmak için ideal çözümdür. soni PORTA, montaj talimatlarımız ve verilen iki montaj yardımcısı yardımıyla kapıya kolayca yapıştırılan, tam olarak uyan, tasarım açısından optimize edilmiş altı elemandan oluşur. Eşsiz, korumalı kendinden yapışkanlı çözümümüz sayesinde soni PORTA, pürüzsüz yüzeylerden herhangi bir kalıntı bırakmadan tamamen çıkarılabilir (örneğin taşınırken). Kapı kolu için isteğe bağlı olarak sol veya sağdan biçimli girintiler, görsel olarak çekici tasarımı tamamlar. Uygulamaya bağlı olarak, kapının içine ve dışına takılabilir. Bu nedenle soni PORTA iki standart yükseklikte tasarlanmıştır. Kapı yalıtımının her zaman gürültü kaynağı yönünde döşenmesi önemlidir. soni PORTA, evde, kreşlerde, anaokullarında, okullarda, tıbbi muayenehanelerde, ofislerde, otellerde, bankalarda vb. katlamalı her oda kapısının ses yalıtımı için uygundur. soni PORTA'nın bileşenleri, iki yüksek etkili akustik malzemenin birleşiminden oluşur: ağır folyo ve akustik sünger. soni PORTA'nın alt tarafındaki ağır folyo doğrudan kapı kanadına yapıştırılmıştır. Bu, kapının ağırlığını ve dolayısıyla ses yalıtımını arttırır. Çekici bir keçe yüzeye sahip akustik süngerden yapılmış görünür taraf açık gözeneklidir ve sesi emer. Keçe yüzeyi aynı zamanda sağlamdır, kir tutmaz ve modaya uygun renkte mevcuttur. Gerekirse kenarlar yapışkan bandımız soni VLD ile maskelenebilir. Kapınızın ses yalıtımı için doğru seti sipariş etmek için kapı kanadının dış boyutlarına ihtiyacınız vardır. Bunun için kapı kanadınızın genişliğini ve yüksekliğini dışarıdan, yani kapınızın açılabileceği taraftan ölçün. Not: Kapı kanadı ile zemin arasındaki boşluk çok genişse, kapı fırçası veya kapı alt contası kullanmanızı öneririz. Mükemmel ses yalıtımı ancak kapı çevresindeki tüm boşluklar ve açıklıklar kapatıldığında mümkündür.

₺11.419,76*
soni VLC-01
Boru uzunluğu: 10 m | Genişlik: 60 mm
soni YAPIŞKAN BANTLARIMIZ, kenarları maskelemek, hassas yüzeyleri kaplamak ve korumak, derzlere ve çatlaklara yapıştırmak için idealdir. soni YAPIŞKAN BANTLARIMIZ, çeşitli yüzeyler üzerindeki mükemmel yapışkan gücüyle etkileyici bir üründür. Geniş kullanım yelpazesi nedeniyle, soni YAPIŞKANLI BANTLARIMIZ en çok satanlar haline geldi. Siyah keçe yüzeyli YAPIŞKAN BANT soni VLC-01, siyah soni DECOR ve soni COMPOSITE ses yalıtım panellerinin yüzeyine tam olarak uyar. Dış kenarları maskelemek veya derzleri kapatmak için idealdir. Sahip olduğu ağ yapısı, gerilmeye karşı koruma sağlar.

İçerik: 10 m (₺40,86* / 1 m)

₺408,63*

Tanım


Komşu duvarı için etkili ses yalıtımı 


Komşulardan gelen gürültü, yankılanan merdiven boşlukları veya trafik gürültüsü, kendi dört duvarınızdaki konforu hızla yok eder. Bu tür gürültü kirliliği, uzun vadede psikolojik stres haline gelebilir ve hatta fiziksel bozulmaya neden olabilir.

Soniflex olarak, evinizde kendinizi rahat hissetmenizi ve artık gürültü kirliliğine katlanmak zorunda kalmamanızı istiyoruz. Ses yalıtım panellerimiz, eski binalarda veya teraslı ve çok aileli evlerde ses yalıtımı bölme duvarları için idealdir. Bir kaplamanın arkasına monte edilen veya - çok az yer varsa - doğrudan duvara uygulanan ses geçirmez ürünlerimiz , sesin duvarlardan ve tavandan geçişini azaltır. Bu, daha fazla huzur ve sessizlik sağlar ve odalardaki akustiği belirgin şekilde iyileştirir.

Referanslar

Dairenin ses yalıtımı

1920'den kalma apartmanımızda, daireler sadece basit bölme duvarlarla tek tek ayrılmıştır. Komşu daireden gelen sesler ve gürültüler (örneğin çocukların çığlıkları ve yüksek sesli konuşmalar) net bir şekilde duyulabilir. Bu nedenle bölme duvarlara ses yalıtımı sağladık.

soniflex bize bir perde duvarı kullanmamızı tavsiye etti. Kaplaması için, 30 veya 50 mm kalınlığında ahşap çıtalar duvara dübellenir (ideal olarak elastik olarak desteklenir), ardından boşluğun içi soni PROTECT R ses yalıtım panelleri ile doldurulur ve çıtalara alçıpan veya sunta vidalanır. Ses yalıtım malzemesi soni PROTECT R doğrudan duvara değil, ahşap çıtalara (3 cm) monte edilir ve ardından alçıpan / sunta bu çıtalara vidalanırsa ses emilimi artar. Alçıpan / sunta soni NBR sızdırmazlık bandı kullanılarak bitişik duvarlardan "ayırıldığında" her şey optimize edilir.

Ses yalıtım panellerinin işlenmesi soni PROTECT R ile çocuk oyuncağıydı. Komşu daireden gelen sesler, çocuk çığlıkları gibi sesler neredeyse tamamen yalıtılabildi.

Bir perde duvarının arkasındaki boşlukta ses sönümlemesi
olarak soni PROTECT R, ortaya çıkan rezonansları önemli ölçüde azaltır ve böylece ses yalıtımını artırır.

soniflex 06/2024'ten not: soni PROTECT R'nin yerini soni COMPOSITE ürünü aldı.

Bir tavanın ses yalıtımı

Eski binadaki komple bir ahşap tavan yeniden inşa edilecek ve aynı zamanda yukarıdaki daireden gürültü koruması sağlanacaktı.

İnşaat, yana sabitlenmiş ve tavan kirişleri üzerinde (mümkünse) birkaç noktada desteklenmiş yeni çıtalar (4,8 x 5,8 cm kalınlığında) ile gerçekleştirildi.
Eski tavandan ayırmak için soni PROTECT R'yi çıtaların genişliğinde kestik ve eski ahşap tavan ile yeni çıtalar arasında tampon olarak kullandık.

soni PROTECT R ses yalıtım panelleri daha sonra özel soniflex yapıştırıcı ile çıtalı çerçeveler arasındaki eski ahşap tavana yapıştırıldı. Alçıpan daha sonra çıtalı çerçeveye tutturulmuştur.

5,8 cm'lik çıtaların kalınlığı ve çıtalar ile eski çatı kaplaması arasındaki ek ayırma nedeniyle, soniflex'ten gelen bilgilere göre ek bir yalıtım katmanı görevi gören yaklaşık 0,5 ila 0,8 cm'lik bir boşluğa sahip olduk.
soniflex, alçı levhanın soni NBR sızdırmazlık bandı ile yan duvarlardan ayrılmasını tavsiye etti. Sıradan kullanıcılar olarak bile, dönüşüm sayesinde çok iyi bir ses yalıtımı elde ettik.

Bir perde duvarının arkasındaki boşlukta ses sönümlemesi olarak soni PROTECT R, ortaya çıkan rezonansları önemli ölçüde azaltır ve böylece ses yalıtımını artırır.

soniflex 06/2024'ten not: soni PROTECT R'nin yerini soni COMPOSITE ürünü aldı.

Yarı müstakil bir evin ses yalıtımı

Sadece 20 cm kalınlığındaki bölme yüzünden komşu evden gelen sesler evimize iletildi.
soniflex bize bir perde duvarı kullanmamızı tavsiye etti. soni COMPOSITE 32 mm duvara yapıştırdık ve üzerlerine alçı levha tutturmak için duvardaki ses yalıtım panellerinden 6 cm uzunluğunda vidalarla ahşap çıtaları bir nevi iskele gibi tutturduk.

1. Gürültü koruma önlemi istenen sonucu getirdi. Yarı müstakil evlerimiz arasındaki ses geçişi, cephe kaplaması ve ses yalıtım panelleri ile minimuma indirilebilir. Artık komşuların huzurunu ve sessizliğini bozmadan oturma odamızda daha uzun ve daha yüksek sesle kutlayabiliriz. Ses yalıtım şiltelerini taktıktan sonra artık gerçekten hiçbir şey duyamazsınız!

2. Ses yalıtım panellerinin kalitesinden çok memnunuz ve soniflex ekibinin ilgili tavsiyeleri çok bireysel ve ayrıntılıydı. Çalışkan yardımcılarımızın el becerileri sayesinde gürültüden korunma önlemini uygulamak kolaydı.

Bir apartman dairesinde gürültü koruması

İki dubleks daire arasında, ortak kum-kireç tuğla duvar, komşu daireden gelen seslere (radyo/TV, telefon görüşmeleri ve konuşmalar, ayak sesleri) karşı ses geçirmez olmalıdır. Yapısal koşullar - özellikle döner merdiven - sadece 50 mm kalınlığında bir yapıya izin verdi, bu nedenle ses yalıtım malzemesi soni COMPOSITE 32 mm ve 30 mm çıtaları kullandık.

Ses iletimini en aza indirmek için hem duvar tarafı hem de alçıpan soni NBR sızdırmazlık bandı ile stantlara yapıştırılmıştır.

Sesler, TV ve radyo gibi normal günlük sesler artık neredeyse hiç duyulmuyor.

Yatak odası duvarının komşu gürültüsüne karşı ses yalıtımı

Komşu oturma odasından konuşmalar, televizyondan gelen sesler, müzik ve kahkahalar yatak odama girdi. Yatak odası özellikle büyük olmadığı için, bir kaplama ile çok fazla alan kaybedilirdi. Bu nedenle soni COMPOSITE 52 mm ses yalıtım şiltelerini doğrudan mevcut duvara yapıştırmaya karar verdim.

Bir duvar ünitesi neredeyse tüm duvarı kapladığından ve ses yalıtım şilteleri duvardan ayrılamadığından panellerin ek mekanik bağlantısına gerek duymadan yapabildim. Duvar ünitesi tavsiye edilen alçı levha işlevini üstlenir ve ek ses yalıtımı sağlar.

Ses yalıtımlı panellerin takılması kolaydı ve komşu daireden gelen ses neredeyse algılanmıyor.

soni PROTECT R tarafından eski bir binada artık gerekli olmayan ara kapının ses yalıtımı

Ses yalıtım levhası  soni PROTECT R 50 mm ile eski bir binada mutfak ve yatak odası arasında artık ihtiyaç duyulmayan bir ara kapıyı yalıttım. Kiralık bir daire olduğu için lake kapı çerçevesine ve kapıya zarar vermek mümkün değildi; bu nedenle kurulum için kolay kullanım ve her şeyden önce ses yalıtım panellerinin sökülebilmesi özellikle önemliydi.

soni PROTECT R ses yalıtım panellerini kapı kasasına iki kat olarak yerleştirdim. Bunun için kapı çerçevesinden biraz daha büyük olan akustik panelleri kesip soniflex özel yapıştırıcı yardımıyla birbirine yapıştırdım ve kapı çerçevesine bastırdım. Ses yalıtım panelleri, bir maket bıçağıyla basit, temiz, basit ve hızlı bir şekilde boyuta kesildi. Ses yalıtım malzemesinin yerleştirilmesi de hızlı bir şekilde yapıldı. Gürültü iletimi sadece en aza indirilmedi, aynı zamanda benim durumumda tamamen ortadan kaldırıldı. Ses geçirmez kapı, önüne yerleştirilmiş bir dolap nedeniyle artık görünmeyecektir.

soniflex 06/2024'ten not: soni PROTECT R'nin yerini soni COMPOSITE ürünü aldı.

Bir kapının ses yalıtımı

Arkasında ev sineması ve müzik odası bulunan bir oda kapısı (bir apartmanın bodrum katında yer alıyor) ses geçirmez duruma getirilmeliydi.

soni COMPOSITE ses yalıtım levhalarının 32 mm kalınlıkta takılması ve kapı kanadı ile kasa arasına ek sızdırmazlık profillerinin monte edilmesi çok iyi ses yalıtımı sağlamıştır. Tekli ses yalıtım panellerinin kesik kenarlarının yüksek hassasiyeti nedeniyle, derzlerin yapıştırılması gerekli değildi. Yani sürekli bir yüzey gibi görünüyor.

Artık komşularım için endişelenmeden filmlerimin tadını çıkarabiliyorum. Artık hiçbir şey fark etmiyorlar.