Ses emici ürünler

Ofis, kreş, okul, toplantı odası gibi birçok alanda gürültü seviyesinde önemli bir artış gözlemlenebilir. Bu, zeminlerde, tavanlarda ve duvarlarda oldukça yansıtıcı yüzeylere sahip modern mimariden kaynaklanmaktadır. Sonuç, yorgunluğa neden olan ve performansı bozan yüksek ses seviyeleri ve zayıf konuşma anlaşılırlığıdır. Ses seviyesini azaltmak için müşterilerimizin tavana veya duvarın üst kısmına ses emici takmalarını tavsiye ederiz. Görünüm veya dayanıklılık gereksinimlerine bağlı olarak, çeşitli ürünler söz konusu olabilir. İyi oda akustiği ve yankılanmanın azaltılması için kısmi paneller genellikle yeterlidir. Bunun için oda yüksekliğine ve çıkış ses seviyesine bağlı olarak bir odanın alanının yaklaşık % 30 ila % 50'si önerilir. Bu önlem, yankılanma süresini ve dolayısıyla ses seviyesini önemli ölçüde azaltır. Bu, konuşma anlaşılırlığını artırır ve bir odayı insanlar için çok daha konforlu hale getirir.


soni 471 SK
Kalınlık: 10 mm
soni 471 SK, karo biçimli termal kabartmalı PUR akustik paneldir. Görsel olarak çekici kabartma, yüzeyi sıkıştırır ve kapatır. Bu, onu son derece sağlam ve kire karşı dirençli hale getirir. Ek olarak hava geçirgen kabartma, özellikle motor seslerinin frekans aralığında akustik etkinliği iyileştirir. Akustik süngerimiz soni 471 SK, hidrolize karşı yüksek direnci ile karakterizedir ve esas olarak otomotiv sektöründe kullanılmaktadır. soni 471 SK, örneğin karavanların, eski model arabaların veya diğer araçların ses emici ve ısı yalıtımlı iç kaplamaları için idealdir. Otomotiv sektörü için gerekli olan FMVSS 302 ve DIN 75200 yangın standartlarını karşılamaktadır. soni 471 SK, falçata ile kolaylıkla istenilen boyutta kesilebilir. Düşük ağırlığı ve kendinden yapışkanlı ekipmanı, onu kolay ve hızlı bir şekilde monte etmenize olanak tanır.

İçerik: 0.5 m² (₺328,76* / 1 m²)

₺164,38*
soni 491 SK
Kalınlık: 10 mm
soni 491 SK, mikro delikli filmle kaplanmış bir PUR akustik paneldir. Ses geçirgen filmi silinebilir ve kir ile sıvı girişini engeller. Akustik panelimiz soni 491 SK, motor ve araç iç mekanlarında ses kontrolü ve sıcaklık yalıtımı için başarıyla kullanılmaktadır. FMVSS 302 ve DIN 75200 uyarınca araç yapımı için gerekli yangın standartlarını karşılar. Panjur kutunuzu yalıtmak için de bu PUR süngeri kısıtlama olmaksızın tavsiye edebiliriz. soni 491 SK, hidrolize karşı yüksek bir dirence sahiptir ve bu nedenle, yaygın olarak kullanılan ester köpükten çok daha fazla eskimeye karşı dirençlidir. Falçata ile kolaylıkla istenilen boyutta kesilebilir. Ek olarak arkasındaki kendinden yapışkanlı kaplama, onu kolay ve hızlı bir şekilde kurmanıza olanak tanır.

İçerik: 0.5 m² (₺255,38* / 1 m²)

₺127,69*
soni CIRCLE
Ebat: Ø 380 mm | Renk: turuncu
soni CIRCLE, ses emilimi ve oda akustiğinin optimizasyonu için dairesel bir akustik elemandır. Modern, modaya uygun renklerde görsel olarak çekici bir dekoratif keçe ile lamine edilmiş beyaz bir polyester keçeden oluşur. Ses emiciler iki farklı boyutta mevcuttur - fikirlerinize göre bireysel bir oda tasarımı için.Bir odanın taban alanında %30'luk bir doluluk, oda akustiğini önemli ölçüde iyileştirir. soni CIRCLE'ın montajı yankılanmayı azaltır, bu da özellikle ofislerde, çağrı merkezlerinde, giriş alanlarında veya toplantı odalarında daha hoş bir atmosfer ve daha düşük gürültü seviyesi sağlar.soni CIRCLE, DIN EN ISO 13501 ve DIN 4102 (alev geciktirici) uyarınca yapı sektörü için gerekli yangın standartlarını karşılar. Bu, soni CIRCLE'ı ses seviyesinin düşürülmesi ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerine uyulması gereken her yerde duvar kaplaması olarak güvenle kullanabileceğiniz anlamına gelir.Soni CIRCLE'ı pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırmak için soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ürünümüzü öneriyoruz. Alternatif olarak, akustik emici, iyi yapışan soni VELCRO BANT ile duvara sabitlenebilir.

Varyantlar ₺149,50*
₺267,85*
soni COLOR
Renk: yeşil
Akustik panelimiz soni COLOR, modaya uygun çekici renklerde ince yapılı bir keçe yüzey ile lamine edilmiş beyaz polyester keçeden oluşur. Dekoratif akustik paneller hoş bir oda akustiği yaratır. Oda akustiğinde gözle görülür bir iyileşme için, bir odadaki tavan / duvar alanının %30-50'sini kaplamanızı öneririz. Akustik panelleri eşit olarak dağıtmak en iyisidir. Sonuç olarak, oda genel olarak daha az yankılanır ve daha hoş bir ortam sağlanır. soni COLOR, Avrupa standardı DIN EN ISO 13501 uyarınca inşaat sektörü için gerekli olan yangın standartlarını karşılar. Bu, ses seviyesinin düşürülmesinin ve yangından korunma yönetmeliklerinin gerekli olduğu her yerde tavan ve duvar kaplaması olarak soni COLOR akustik emicilerini kullanabileceğiniz anlamına gelir. soni COLOR, soni ÖZEL YAPIŞTIRICIMIZ ile pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırılabilir. Tam yüzey yapıştırması istenmiyorsa, soni VELCRO BANT akustik emicinin güvenli bir şekilde tutunmasını sağlar.

İçerik: 0.5 m² (₺1.186,96* / 1 m²)

₺593,48*
soni COLOR Design
soni COLOR Design ürünümüz, 618 x 618 mm boyutlarında renkli, etkileyici ses emicilerdir; ızgara tavanlara veya Odenwald tavanlara (OWA) kolayca takılabilir ve her tavanı öne çıkarır. soni COLOR Design modaya uygun renklerde ince ve benekli bir keçe yüzey ile lamine edilmiş, 3D görünümlü, termal olarak sıkıştırılmış polyester keçeden oluşur. soni COLOR Design, Yin Yang veya Wave olarak mevcuttur. soni COLOR Design, DIN 13501 uyarınca Avrupa yangından korunma yönetmeliklerine göre test edilmiş ve alev geciktirici olarak sınıflandırılmıştır. Böylece, ses seviyesinin düşürülmesi ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerinin karşılanması gereken her yerde soni COLOR Design'ı kullanabilirsiniz.

İçerik: 0.382 m² (₺2.349,01* / 1 m²)

₺897,32*
soni COLOR RD
Renk: turuncu
soni COLOR RD, mevcut ızgara asma tavanlara veya Odenwald tavanlara (OWA) az bir çabayla yerleştirilebilen 620 x 620 mm ölçülerindeki eklentimizdir. Mevcut trend renklerde ince benekli keçe yüzey ile lamine edilmiş ses emici beyaz polyester keçeden oluşur. soni COLOR RD akustik elemanları, bir odadaki ses seviyesini önemli ölçüde azaltır ve ofislerde, toplantı odalarında veya tıbbi uygulamalarda oda akustiğinin iyileştirilmesine katkıda bulunur. soni COLOR RD ayrıca okullarda, kreşlerde ve anaokullarında gürültü azaltma için kanıtlanmış bir akustik unsurdur. soni COLOR RD, inşaat sektörü için gerekli olan yangın standartlarını DIN EN ISO 13501'e göre karşılar. Bu, soni COLOR RD akustik panellerini, ses seviyesinin düşürülmesinin ve yangından korunma yönetmeliklerinin gerekli olduğu her yerde tavan ve duvar kaplaması olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ses emici olarak kullanım için soni COLOR RD, soni ÖZEL YAPIŞTIRICIMIZ ile pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırılabilir. Tam yüzey yapıştırması istenmiyorsa, soni VELCRO BANT akustik elemanların güvenli bir şekilde tutunmasını sağlar.

İçerik: 0.384 m² (₺1.029,14* / 1 m²)

₺395,19*
soni COMFORT
Kalınlık: 30 mm | Kenar şekli: pahsız
soni COMFORT, olağanüstü iyi bir ses emme kapasitesine sahip, beyaz PES ve dokunmamış kumaştan yapılmış çok dayanıklı bir ses emicidir. Ek olarak, soni COMFORT mükemmel yangın direnciyle etkileyici bir üründür. soni COMFORT, DIN 4102 ve B1 (alev geciktirici) standartları uyarınca test edilmiştir. Gürültü seviyesinin azaltılması ve yangından korunma yönetmeliklerinin karşılanması gereken her yerde kullanılabilir. Ek olarak, tavan elemanı olarak soni COMFORT, DIN 18032-3 uyarınca top çarpma güvenlik testini yerine getirir ve bu nedenle spor salonlarında kullanım için idealdir. Bunlara ilave olarak soni COMFORT eskimeye karşı çok dayanıklıdır, mineral lifler içermez ve fizyolojik olarak kesinlikle zararsızdır. Sonuç olarak, çeşitli odalarda akustiği optimize etmek için gerçekten çok yönlü bir üründür. Tavana veya duvara yapılan tam yüzey montajı için, pahlı akustik panel soni COMFORT F'yi öneririz. Pürüzsüz kenarlı soni COMFORT'tan farklı olarak soni COMFORT F, çekici bir görünüm oluşturan her yönden eğimli bir pah yapısına (10 x 10 mm) sahiptir. Bu şekilde tavanda veya duvardaki pürüzlü görünüm optik olarak telafi edilebilir. soni COMFORT veya soni COMFORT F'yi falçata veya testere bıçağıyla istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Ses emici panelleri takmak için soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ,  soni VELCRO BANT  veya  soni SABİTLEYİCİ  ürünümüzü tavsiye ediyoruz.

İçerik: 0.5 m² (₺551,62* / 1 m²)

₺275,81*
soni COMFORT SD
Renk: beyaz
soni COMFORT SD ızgara tavanlara veya Odenwald tavanlara (OWA) kolayca yerleştirilebilen, 620 x 620 mm ölçülerinde kare biçiminde akustik elemanlardır. soni COMFORT SD, çok etkili ses emici polyester keçeden oluşur. Beyaz akustik panellerimizin görünen tarafı termal olarak sıkıştırılmıştır, bu da pürüzsüz ve görsel olarak çekici bir yüzey oluşturur. soni COMFORT SD akustik elemanları, bir odadaki yankılanmayı önemli ölçüde azaltır ve örneğin ofislerde, seminer odalarında veya bekleme alanlarında oda akustiğinin iyileştirilmesine yardımcı olur. soni COMFORT SD aynı zamanda okullarda, kreşlerde, anaokullarında ve ayrıca büyük salonlarda etkili bir gürültü azaltma aracıdır ve oda atmosferinde gözle görülür bir iyileşme sağlar. soni COMFORT SD, inşaat sektörü için gerekli olan DIN EN ISO 13501'e göre Avrupa yangın standardını karşılar. Bu, soni COMFORT SD akustik panellerini ses seviyesinin düşürülmesi ve yangından korunma yönetmeliklerinin karşılanması gereken her yerde tavan kaplaması olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. İpucu: Tavanınızın optik tasarımı için, renkli ızgara tavan eklentilerimiz soni COLOR veya soni COLOR Design'ı da öneririz. soni COMFORT SD ve soni COLOR veya soni COLOR Design kombinasyonu, her tavanı göz alıcı hale getirir.

İçerik: 0.384 m² (₺588,46* / 1 m²)

₺225,97*

Ses emiciler nasıl çalışır?


Ses yutucular, sesi “yutan” veya absorbe eden elementlerdir. Ses enerjisi, ısı veya titreşim enerjisi gibi diğer enerji biçimlerine dönüştürülür. Ses yutucular gözenekli bir yapıya sahiptir. Bu bir akış direnci yaratır. Bu, nüfuz eden ses enerjisini ısıya dönüştüren sürtünme yaratır. Bu sürece absorpsiyon denir. Mevcut ses enerjisi, kinetik ve potansiyel enerjinin toplamından kaynaklanır. Kinetik enerji maksimum ses hızında en güçlüdür, bu nedenle ses emicileri buraya yerleştirmek en iyisidir. Bu sayede emiciler en büyük etkiyi geliştirir ve farklı odalarda ses seviyesinde etkili bir azalma sağlar. Etkili ses emiciler, özellikle açık hücreli akustik süngerler veya özel hücre yapısına sahip kapalı hücreli süngerler veya dokunmamış kumaşlardan elde edilen liflerdir. Bazı malzemelerin ses emme kapasitesi, yapı, kabartma veya laminasyon gibi özel bir yüzey işlemiyle optimize edilir. Bir odaya tavan veya duvar için ses yutucu takılarak ses yansıması azaltılır, yankılanma süresi kısaltılır ve odanın akustik kalitesi iyileştirilir. Ancak ses emiciler teknik alanlarda da kullanılır, örneğin ses geçirmez bir muhafazada.


Çeşitli ses emiciler


Bir odadaki oda akustiğini iyileştirmek için soniflex'te çok çeşitli farklı ses yalıtımı seçenekleri bulacaksınız. Ses yutucular her zaman ilgili odalara göre seçilmelidir. Makineler bir muhafaza ile yeniden yapılırken, akustik görseller bekleme salonlarında veya oturma odalarındaki ses dalgalarını durdurabilir. Duvardaki ve tavan altındaki emiciler de oda akustiğini iyileştirmeye yardımcı olur.

Müşterilerimize aşağıdaki ses emicileri sunuyoruz:

Basotect / melamin süngerden yapılmış ses emici


Basotect, melamin süngerin ticari adıdır. Bu malzemeden yapılmış ses yutucular, gürültü seviyesinin düşürülmesi, akustiğin iyileştirilmesi ve yangından korunma yönetmeliklerine uyulması gereken odalarda kullanılır. Malzeme, özellikle kreşlerde, ofislerde, okullarda veya çağrı merkezlerinde, merdivenlerde ve oturma odalarında şiddetle tavsiye edilir. Ayrıca ısı yalıtımı da sağlanabilmektedir.Polyester keçe ses emici


Bu malzemeden üretilen ses yutucular özellikle büyük ofislerde, giriş hollerinde veya tıbbi muayenehanelerin bekleme alanlarında kullanılmaktadır.Poliüretan ses emici


Bu akustik sünger ile, küçük ve hepsinden önemlisi büyük odalarda sesi ve yankılanmayı sürdürülebilir şekilde azaltabilirsiniz.


Renkli akustik paneller

Bu ürünlerle odalara renk katın ve odalarınızdaki akustiği önemli ölçüde iyileştirin. Modern akustik görsellerle ayrıca gerçek vurgular sağlarsınız.


Izgara tavanlar için paneller


soniflex'te, ses emilimi için ideal olarak akustik elemanlar olarak kullanılabilen ızgara tavanlar için geniş bir yelpazede farklı paneller sunuyoruz. Hatta farklı renklerde de satın alabilirsiniz.Alev geciktirici


Ses yalıtımı söz konusu olduğunda yangından korunma da asla unutulmamalıdır. Ürünlerimiz sadece oda akustiği için ideal olmakla kalmaz, aynı zamanda yüksek sesin yakında tarihe karışmasını da sağlayabilir. Yangından korunma söz konusu olduğunda farklı çözümler de etkileyicidir.