Ses yalıtımı

Ses yalıtımı, gürültü korumasına önemli bir katkıdır. Mümkün olan en yüksek seviyede ses yalıtımının keyfini çıkarmak için farklı alanlarda kullanılabilecek çok farklı çözümler vardır. soniflex olarak size birçok alanda ses yalıtımı için kullanabileceğiniz yüksek kaliteli akustik ses yalıtımı ürünleri sunuyoruz.

İster bir duvarın, tavanın, kapının, ister bahçedeki ısı pompasının ses yalıtımı ile ilgili olsun, ses geçirmez makineler, kompresörler veya diğer cihazlar için uygun önlemler arıyorsanız, uygulamanız için doğru ses yalıtım panellerini soniflex adresinde bulacaksınız.

soni COMPOSITE
Kalınlık: 32 mm | Renk: siyah
soni COMPOSITE, ağır plastik folyomuz olan soni EVA ile dekoratif keçe yüzeyli akustik süngerden yapılmış kombine bir üründür. Bu optimum kombinasyon hem etkili biçimde gürültü azaltıcı hem de ses emici bir fonksiyon sağlar. soni COMPOSITE özellikle duvarlar ve tavanların ses yalıtımı için uygundur. Komşu duvarda veya perde duvar denilen yapının arkasına uygulandığında, iki bileşenli akustik ürünümüz gözle görülür bir gürültü azaltma sağlar. Görsel tasarım için farklı renkli keçe yüzeylere sahip soni COMPOSITE ürünlerimiz mevcuttur. soni COMPOSITE ürünümüzü falçata ile istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Arkasındaki kendinden yapışkanlı ekipman, bir montaj yardımcısı görevi görür.

İçerik: 0.5 m² (₺1.016,70* / 1 m²)

₺508,35*
soni NBR Sızdırmazlık Bandı
Sızdırmazlık Bandınızı soniflex’ten sipariş edin Sızdırmazlık bandı, farklı alanların sızdırmazlığı için ideal olan ve kullanımı da kolay olan çeşitli önlemlerden biridir. soni NBR sızdırmazlık bandı, NBR'den yapılmış kapalı hücreli bir sızdırmazlık malzemesidir. Soniflex'in sızdırmazlık bandı ile emniyet, güvenilirlik ve kaliteye güvenin! soni NBR Sızdırmazlık Bandının Özellikleri Kendinden yapışkanlı sızdırmazlık bandı, kapalı hücreli bir malzemeden yapılmıştır ve bireysel özellikleri sayesinde özellikle çok yönlüdür. - 40 ila +80 derece arasındaki sıcaklıklara dayanabilen ve aynı zamanda yüksek düzeyde emniyet ve güvenilirlik sunan bir sızdırmazlık bandıdır. Kendinden yapışkanlı özellikleri sayesinde soni NBR sızdırmazlık bandı hızlı ve kolay bir şekilde uygulanabilir. Buna ek olarak, yüksek yapışma gücü güvenli bir tutuş sağlar. Rulo genişliği 40 mm'dir ve sızdırmazlık bandı uygun alet kullanılarak boyutuna göre kesilebilir. Rulonun kendisi beş metre bant içerir. soni NBR Sızdırmazlık Bandı Kullanımı soni NBR genellikle bir kaplama kabuğu inşa ederken ahşap çıtaları etkili bir şekilde ayırmak için kullanılır. Ürünümüz motor yağı gibi yağlarla temasa uygun olduğundan, sızdırmazlık ve dekuplaj bandımız da birçok teknik alanda ve araçlarda, makinelerde, kapsüllerde, kaportalarda ve diğer alanlarda uzun yıllardır kendini kanıtlamıştır. Dahası, soni NBR'miz deformasyona ve aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır, bu da onu bu alandaki diğer ürünlerden çok daha dayanıklı hale getirir. Arkasındaki kendinden yapışkanlı yüzey, basit ve zaman kazandıran bir kurulum sağlar. soni NBR sızdırmazlık bandımız veya soniflex mağazamızdaki diğer ürünler hakkında hala sorularınız mı var? O zaman lütfen bizimle iletişime geçin, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

İçerik: 5 m (₺39,10* / 1 m)

₺195,52*
soni ÖZEL YAPIŞTIRICI
Kartuş / 6 veya 12 kartuşlu set: 310 ml kartuş
soni ÖZEL YAPIŞTIRICI, özellikle melamin ve poliüretan sünger olmak üzere açık hücreli malzemelerle yapılan ses yalıtımı ile akustik elemanların noktasal ve tam yüzey yapıştırma işlemleri için ideal akustik yapıştırıcıdır. Solventsiz ve stabil özellikteki soni ÖZEL YAPIŞTIRICI; beton, sıva, duvar, çimento ve ahşap gibi inşaatta yaygın olarak kullanılan alt tabakalara mükemmel bir şekilde yapışır. Açık hücreli köpük tabakalarımız, elastoplastik, tek bileşenli polimer yapıştırıcı ile doğrudan duvara veya tavana yapıştırılabilir. Lütfen "işleme talimatları" adlı bilgi formumuza da dikkat ediniz. soni ÖZEL YAPIŞTIRICI'mızı isteğe bağlı olarak 310 ml içerikli tekli kartuş veya 6 ya da 12'lik set olarak alabilirsiniz. İpuçları: soni ÖZEL YAPIŞTIRICI, polietilen köpükler için (ör: soni RESIST) uygun değildir ve çocukların eline geçmemelidir!

₺190,33*
soni PORTA
Etkili ve konforlu kapı izolasyon seti soni PORTA Genç odasından gelen sağır edici müzik, koridordan gelen rahatsız edici sesler, bitişik ofisten gelen yüksek sesli telefon görüşmeleri, tedavi odalarındaki özel alan eksikliği - kapalı kapıların kesintisiz bir huzur sağlaması gereken her yerde, kapı yalıtımımız gürültüyü etkili bir şekilde azaltmak için ideal çözümdür. soni PORTA, montaj talimatlarımız ve verilen iki montaj yardımcısı (8 ve 10 mm) yardımıyla kapıya kolayca yapıştırılan, tam olarak uyan, tasarım açısından optimize edilmiş altı elemandan oluşur. Eşsiz, korumalı kendinden yapışkanlı çözümümüz sayesinde soni PORTA, pürüzsüz yüzeylerden herhangi bir kalıntı bırakmadan tamamen çıkarılabilir (örneğin taşınırken). Kapı kolu için isteğe bağlı olarak sol veya sağdan biçimli girintiler, görsel olarak çekici tasarımı tamamlar. Uygulamaya bağlı olarak, kapının içine ve dışına takılabilir. Bu nedenle soni PORTA iki standart yükseklikte tasarlanmıştır. Kapı yalıtımının her zaman gürültü kaynağı yönünde döşenmesi önemlidir. soni PORTA, evde, kreşlerde, anaokullarında, okullarda, tıbbi muayenehanelerde, ofislerde, otellerde, bankalarda vb. katlamalı her oda kapısının ses yalıtımı için uygundur. soni PORTA'nın bileşenleri, iki yüksek etkili akustik malzemenin birleşiminden oluşur: ağır folyo ve akustik sünger. soni PORTA'nın alt tarafındaki ağır folyo doğrudan kapı kanadına yapıştırılmıştır. Bu, kapının ağırlığını ve dolayısıyla ses yalıtımını arttırır. Çekici bir keçe yüzeye sahip akustik süngerden yapılmış görünür taraf açık gözeneklidir ve sesi emer. Keçe yüzeyi aynı zamanda sağlamdır, kir tutmaz ve modaya uygun 8 renkte mevcuttur. Gerekirse kenarlar yapışkan bandımız soni VLD ile maskelenebilir. Kapınızın ses yalıtımı için doğru seti sipariş etmek için kapı kanadının dış boyutlarına ihtiyacınız vardır. Bunun için kapı kanadınızın genişliğini ve yüksekliğini dışarıdan, yani kapınızın açılabileceği taraftan ölçün. Not: Kapı kanadı ile zemin arasındaki boşluk çok genişse, kapı fırçası veya kapı alt contası kullanmanızı öneririz. Mükemmel ses yalıtımı ancak kapı çevresindeki tüm boşluklar ve açıklıklar kapatıldığında mümkündür.

₺11.005,56*
soni PROTECT R
Ses yalıtım panelimiz soni PROTECT R, melamin reçinesi bazlı yüksek kaliteli bir geri dönüşüm ürünüdür. soni PROTECT R'nin karakteristik özelliği, mükemmel ses emilimi ve ses yalıtımı değerleridir ve bu da etkili ses iletimi yalıtımının elde edilmesini sağlar. soni PROTECT R, bir perdeleme duvarının arkasında boşluk sönümlemesi görevi görerek, ortaya çıkan rezonansları önemli ölçüde azaltır ve böylece bir duvarın, bölmenin veya tavanın ses yalıtımını artırır. Gürültülü komşulardan veya ortam gürültülerinden kaynaklanan gürültü kirliliği böylece etkili bir şekilde durdurulabilir. Perdeleme duvarı oluşturmak için ipucu: Dış kaplama için, 30 veya 50 mm kalınlığında ahşap çıtalar duvara dübellenir. İdeal olarak, çıtalar toleranslı monte edilir; bu demektir ki, ses köprülerini önlemek için duvar ve çıtalar arasına elastik bir tabaka yerleştirilir. Sızdırmazlık bandımız soni NBR burada idealdir. Ardından çıtalar arasındaki boşluk ses yutucu ürünümüz olan soni PROTECT R ile doldurulur ve çıtalara alçı levha veya sunta vidalanır. soni PROTECT R doğrudan duvara değil, ahşap çıtalara (30 mm) monte edilirse ses emilimi daha da artar. Ortaya çıkan hava boşluğu ek yalıtım sağlar. Kenar derzlerini akrilatla doldurarak, alçı levhayı / suntayı zeminden ve tavandan ve bitişik duvarlardan da "ayırırsanız", kaplamanın yapısı optimize edilir. Müşteri deneyim raporumuzun Mahalle / Perdeleme Duvarı konulu başlığı altında, bir duvarın ses yalıtımı için bir kaplama örneği görebilirsiniz.

İçerik: 0.5 m² (₺1.024,32* / 1 m²)

₺512,16*
soni RESIST
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 25 mm | Renk: beyaz
Gürültü bariyerimiz soni RESIST hem ses emici hem de ses yalıtıcı özelliklere sahip kapalı hücreli bir polietilen süngerden oluşur. Kapalı hücre yapısı nedeniyle, soni RESIST özellikle nem ile temasın meydana gelebileceği uygulamalar için uygundur. Son derece sağlam ve darbeye dayanıklı ses geçirmez malzeme, mikroorganizmalar için üreme alanı sağlamaz ve gerekirse ıslak olarak temizlenebilir. soni RESIST, B1'e göre test edilmiş, DIN 4102'ye göre alev geciktiricidir. Bu nedenle ses seviyesinin düşürülmesi gereken ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerine uyulması gereken her yerde kullanılabilir. Arkasındaki isteğe bağlı kendinden yapışkanlı kaplama, panelleri monte etmenizi kolaylaştırır. Düz olmayan yüzeyler ve baş üstü kurulumlar için ek mekanik sabitleme gereklidir.

İçerik: 0.5 m² (₺660,96* / 1 m²)

₺330,48*
soni RESIST Box - Tekli Parça
Ebat: 500 x 500 mm | Renk: beyaz
Basit kurulum: modüler olarak uygulanabilir soni RESIST Box, sadece birkaç dakika içinde kurulabilen özelleştirilebilir bir ses yalıtım kutusudur. Kapalı hücreli polietilen süngerden yapılan tak-çıkar akustik elemanlar iki farklı boyutta mevcuttur ve birbirine hızlı ve kolay bir şekilde bağlanabilir.

Varyantlar ₺146,27*
₺275,81*
soni RESIST UV
soni RESIST UV, özel UV stabilizasyonu sayesinde dış mekan kullanımı için geliştirilmiş, dayanıklı, kapalı hücreli bir PE akustik süngerdir. soni RESIST UV ses yalıtım levhası mükemmel hava ve UV direncine sahiptir ve bu nedenle güneş ışığına karşı dirençlidir. soni RESIST UV, DIN 4102 uyarınca B2'ye göre test edilmiştir.

İçerik: 0.5 m² (₺1.247,88* / 1 m²)

₺623,94*

Ses yalıtımı nasıl çalışır?


Ses yalıtımı, havadan veya yapıdan kaynaklanan gürültünün bitişik odalara yayılmasını önler. dB cinsinden ağırlıklı ses azaltma indeksi Rw olarak verilir. Ses yalıtımı ile ses, yansımalarla başka yönlere saptırılır, böylece yayılma yönünde ses şiddeti azalır. Sonuç etkileyici. Gürültü önemli ölçüde azalır ve ses kalitesi iyileştirilir.


Çeşitli uygulama alanları için ses yalıtımı


Hemen hemen tüm odalarda ses yalıtımı gereklidir. Sadece atölyelerde, üretim salonlarında veya yaşam alanlarında değil. Dış alanda da kendinizi ve komşularınızı fazla gürültüden korumak için ses yalıtımı unutulmamalıdır.


Nemli odalarda ses yalıtımı


soniflex'te müşterilerimize nemli veya ıslak ortamlarda kullanılabilecek özel akustik paneller sunuyoruz. soni RESIST, yüksek kaliteli polietilenden yapılmış kapalı hücreli ve çok sağlam bir akustik süngerdir. Düşük su emme kapasitesi sayesinde özellikle nemli odalar için önerilir. Ses artık yeterince yayılamaz ve odalardaki gürültü belirgin şekilde azalır.


Dış alanda ses yalıtımı


Mahalledeki gürültülü çocuklardan, evin önündeki trafikten veya kompresörlerden, ısı pompasından veya diğer cihazlardan olsun, bahçenizde dinlenmek istiyorsanız, burada da iyi bir ses yalıtımına dikkat etmelisiniz. Bunun için size UV'ye dayanıklı ve hava koşullarına dayanıklı gürültü koruma ürünleri ve yalıtım folyosu sunuyoruz. soniflex'te, cihazların muhafazalarının yalıtımı için de doğru çözümleri bulacaksınız.Alçıpan kullanımında ses yalıtımı


Alçıpanlı uygulamalarda tavanlar ve duvarlar için sonradan yalıtım da soniflex ürünlerinde sorun değildir. Daireler veya teraslı evler arasında daha sonra ses geçirmezlik önlemleri almak isteyenlerin soni PROTECT R ile bir cephe kaplaması yapmaları tavsiye edilir. Doğru ses yalıtımı veya komşulardan doğru yalıtım ile nihayet dairenizde hak ettiğiniz huzurun ve sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Çünkü apartmanlarda zemindeki ayak sesi için ayak sesi yalıtımına ek olarak yalıtım yapmanın başka birçok yolu vardır.


Ses yalıtımı için sandviç paneller


Birkaç katmandan oluşan sandviç panellerimiz etkin ses yalıtımı sağlar. Mükemmel ses yalıtımı ve ses emme özellikleriyle soni COMPOSITE, birçok avantajla ikna ediyor. Evrensel olarak uygulanabilir olan bu ürün, ses seviyesinin düşürülmesi gereken ve ses yalıtımının da önemli olduğu hemen hemen her yere uygundur. soni COMPOSITE'e ek olarak, soni SB 700 ayrıca ses yalıtımı için sandviç panel kategorisine girer.


soniflex ile ses yalıtımı


Hem havadan hem de yapıdan kaynaklanan gürültüyü azaltırken farklı alanları yalıtmak mı istiyorsunuz? Bunun için farklı önlemler var. soniflex'te, ses yalıtımının artık sorun olmadığı farklı alanlar için her zaman doğru ürünleri bulacaksınız.