Ses yalıtım malzemelerimiz ısı pompaları | havalandırma ve klimalar için aşağıdakileri sağlar:

  • daha sessiz cihazlar, sistemler ve pompalar
  • havalandırma sisteminizden daha az akış gürültüsü (boru susturucu)
  • ısı pompanız için güvenilir ses yalıtımı
  • önemli bir gürültü azaltma
  • yapıdan kaynaklanan gürültüyü önlemek için cihazların etkin bir şekilde ayrılması
  • akustik olarak oldukça etkili bir muhafaza
soni ALU-01
Boru uzunluğu: 10 m | Genişlik: 40 mm
soni YAPIŞKAN BANTLARIMIZ, kenarları maskelemek, hassas yüzeyleri kaplamak ve korumak, derzlere ve çatlaklara yapıştırmak için idealdir. soni YAPIŞKAN BANTLARIMIZ, çeşitli yüzeyler üzerindeki mükemmel yapışkan gücüyle etkileyici bir üründür. Geniş kullanım yelpazesi nedeniyle, soni YAPIŞKANLI BANTLARIMIZ en çok satanlar haline geldi. soni ALU-01 YAPIŞKAN BANT alüminyum bir yapışkan banttır. Pürüzsüz, temiz ve yağsız yüzeylere çok iyi yapışır. Sahip olduğu ağ yapısı sayesinde özellikle yırtılmaya karşı dayanıklıdır. Bu bant, akustik ürünlerimiz olan soni HEAVY ALU ve soni 1116 ALG ile mükemmel uyum sağlar.

İçerik: 10 m (₺26,93* / 1 m)

₺269,31*
soni COMPOSITE
Kalınlık: 32 mm | Renk: siyah
soni COMPOSITE, ağır plastik folyomuz olan soni EVA ile dekoratif keçe yüzeyli akustik süngerden yapılmış kombine bir üründür. Bu optimum kombinasyon hem etkili biçimde gürültü azaltıcı hem de ses emici bir fonksiyon sağlar. soni COMPOSITE özellikle duvarlar ve tavanların ses yalıtımı için uygundur. Komşu duvarda veya perde duvar denilen yapının arkasına uygulandığında, iki bileşenli akustik ürünümüz gözle görülür bir gürültü azaltma sağlar. Görsel tasarım için farklı renkli keçe yüzeylere sahip soni COMPOSITE ürünlerimiz mevcuttur. soni COMPOSITE ürünümüzü falçata ile istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Arkasındaki kendinden yapışkanlı ekipman, bir montaj yardımcısı görevi görür.

İçerik: 0.5 m² (₺1.054,98* / 1 m²)

₺527,49*
soni EVA
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 1,5 mm
soni EVA, alev geciktirici minerallerin bir karışımı ile EPDM / EVA polimerlerine dayalı yumuşak ve elastik bir ağır folyodur. soni EVA ağır folyo ürünümüz esas olarak teknik uygulamalar, araçlar ve makineler için uygundur. Sac ve metal parçaların titremesini ve uğuldamasını engellemek için kullanılır. Metal konstrüksiyonunuza soni EVA uygulamak, etkili bir gürültü azalımı ve ses iletiminin önlenmesini sağlar. Arkasındaki isteğe bağlı kendinden yapışkanlı ekipman, soni EVA için bir montaj yardımcısı görevi görür. Dikey ve baş üstü kurulum için uğuldama önleyici filmin mekanik olarak sabitlenmesini öneririz.

İçerik: 0.5 m² (₺242,02* / 1 m²)

₺121,01*
soni HEAVY
Kalınlık: 1,8 mm
soni HEAVY, şeffaf bir polyester filmle kaplı, elastomer ile modifiye edilmiş bitümlü ağır folyodur. Ağır folyomuz soni HEAVY, araçlarda ve makinelerde olduğu kadar teknik uygulamalarda da sıklıkla kullanılmaktadır. İşlevi sac ve metal parçaların titremesini ve uğuldamasını önlemektir. soni HEAVY, hem havadan gelen sesin yalıtımının hem de yapı kaynaklı ses emiliminin gerekli olduğu yerlerde uygundur. Ağır folyomuz mükemmel yalıtım özellikleriyle etkileyici bir üründür. Arkasındaki kendinden yapışkanlı kaplama, montajı sizin için kolaylaştırır. Dikey ve baş üstü kurulum için ek mekanik sabitleme gereklidir.

İçerik: 0.5 m² (₺378,46* / 1 m²)

₺189,23*
soni HEAVY ALU
soni HEAVY ALU, alüminyum yüzeyli, elastomer modifiye bitümlü ağır bir folyodur. Uygulanan alüminyum folyo sayesinde, soni HEAVY ALU, ısı yansıtma etkisine sahiptir ve yangın durumunda iyi bir sınıftadır. Ağır film soni HEAVY ALU, esas olarak teknik uygulamaların yanı sıra araç ve makine mühendisliğinde kullanılmaktadır. Metal konstrüksiyonunuza soni EVA uygulamak, etkili bir gürültü azalımı ve ses iletiminin önlenmesini sağlar. soni HEAVY ALU, hem havadan gelen sesin yalıtımının hem de yapı kaynaklı ses emiliminin gerekli olduğu yerlerde özellikle uygundur. Arkasındaki kendinden yapışkanlı ekipman, bir montaj yardımcısı görevi görür. Dikey ve baş üstü kurulum durumunda, uğuldamayı önleyici folyonun mekanik olarak sabitlenmesi gerekir.

İçerik: 0.5 m² (₺689,42* / 1 m²)

₺344,71*
soni MONTAJ SETI
Set 1 / Set 2: Set 1 (25-30 mm arası kalınlık için)
Akustik malzemenin mekanik olarak sabitlenmesi için. Set 1 (25-32 mm ses yalıtım malzemesi için) 20 adet 8x40 naylon dübel, 20 adet 6x70/42 vida ve 20 adet yalıtım rondelasından oluşur. Set 2 (50-52 mm ses yalıtım malzemesi için) 20 adet 8x40 naylon dübel, 20 adet 6x90/56 vida ve 20 adet yalıtım rondelasından oluşur.

₺355,13*
soni ÖZEL YAPIŞTIRICI
Kartuş / 6 veya 12 kartuşlu set: 310 ml kartuş
soni ÖZEL YAPIŞTIRICI, özellikle melamin ve poliüretan sünger olmak üzere açık hücreli malzemelerle yapılan ses yalıtımı ile akustik elemanların noktasal ve tam yüzey yapıştırma işlemleri için ideal akustik yapıştırıcıdır. Solventsiz ve stabil özellikteki soni ÖZEL YAPIŞTIRICI; beton, sıva, duvar, çimento ve ahşap gibi inşaatta yaygın olarak kullanılan alt tabakalara mükemmel bir şekilde yapışır. Açık hücreli köpük tabakalarımız, elastoplastik, tek bileşenli polimer yapıştırıcı ile doğrudan duvara veya tavana yapıştırılabilir. Lütfen "işleme talimatları" adlı bilgi formumuza da dikkat ediniz. soni ÖZEL YAPIŞTIRICI'mızı isteğe bağlı olarak 310 ml içerikli tekli kartuş veya 6 ya da 12'lik set olarak alabilirsiniz. İpuçları: soni ÖZEL YAPIŞTIRICI, polietilen köpükler için (ör: soni RESIST) uygun değildir ve çocukların eline geçmemelidir!

₺197,49*
soni RESIST
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 25 mm | Renk: beyaz
Gürültü bariyerimiz soni RESIST hem ses emici hem de ses yalıtıcı özelliklere sahip kapalı hücreli bir polietilen süngerden oluşur. Kapalı hücre yapısı nedeniyle, soni RESIST özellikle nem ile temasın meydana gelebileceği uygulamalar için uygundur. Son derece sağlam ve darbeye dayanıklı ses geçirmez malzeme, mikroorganizmalar için üreme alanı sağlamaz ve gerekirse ıslak olarak temizlenebilir. soni RESIST, B1'e göre test edilmiş, DIN 4102'ye göre alev geciktiricidir. Bu nedenle ses seviyesinin düşürülmesi gereken ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerine uyulması gereken her yerde kullanılabilir. Arkasındaki isteğe bağlı kendinden yapışkanlı kaplama, panelleri monte etmenizi kolaylaştırır. Düz olmayan yüzeyler ve baş üstü kurulumlar için ek mekanik sabitleme gereklidir.

İçerik: 0.5 m² (₺685,84* / 1 m²)

₺342,92*

Tanım


Isıtma | havalandırma | klimalar | Isı pompaları için ses yalıtımı

Hava / su ısı pompaları genellikle bahçedeki evin yanına kurulur. Bu, bazı komşuların ısı pompasından gelen arka plan gürültüsünden rahatsız olmalarına neden olur.

İyi bir komşuluk ilişkisi sürdürmek için, ısı pompanızın ses geçirmezliğini tavsiye ederiz. Bunun için UV'ye dayanıklı plastikten yapılmış ve gürültü kaynağından yaklaşık 30 cm uzaklıkta (diğer şeylerin yanı sıra ısı oluşumundan dolayı) bir kutu/ kabin yapılmasını tavsiye ederiz. Bu kutuyu/ kabini, ses yalıtım ürünümüz olan soni RESIST UV ile kaplayın. soni RESIST UV ürünümüz, hem çok iyi derecede ses absorbe eden bir ürün hemde UV ışınlarına karşı dayanıklı bir üründür.

Referanslar

Açık havada bir ısı pompası için ses yalıtımı

Bir ısı pompasının etrafındaki dış alanda bir gürültü koruma duvarı için soni RESIST UV keskin bir falçata ile milimetrik olarak kesildi ve ardından nikel kaplı vidalarla 4 mm alüminyum kompozit panellere bağlandı.
Gürültü koruma önlemimin sonucundan çok memnunum. Tamamen kapatılmamış olmasına rağmen ısı pompasının gürültü emisyonunda gözle görülür bir iyileşme elde ettim. Sadece komşulara karşı gürültü seviyesini azaltmak meselesiydi. Isı pompasını ancak tam önünde durduğunuzda biraz daha net duyabilirsiniz. Komşulardan neredeyse hiçbir şey duyulmuyor.

Isı pompasının dış koruma yoluyla ses yalıtımı

Basit bir ses ölçer ile yapılan akustik ölçüm, hava ısı pompasının yakınında 50 dB gösterdi.
Kendi yaptığım kasamın ses yalıtım kaplaması için soni RESIST UV ses yalıtım panellerini kullandım.
Hava ısı pompasının etrafındaki ses emici korumadan sonra aynı noktada ses seviyesinin yenilenmiş bir ölçümü, gürültü seviyesinde 10 dB'in üzerinde bir azalma ile sonuçlanmıştır.
Hava kaynaklı ısı pompamın ses yalıtımı çok başarılıydı. soni RESIST UV akustik panellerinin işlenmesi çok kolaydı. Ses yalıtım ölçüsü beklentilerimi tam olarak karşıladı.

Ses geçirmez bir başlık vasıtasıyla bir yüzme havuzu ısı pompasının ses yalıtımı

soniflex ekibinin kapsamlı tavsiyelerinden sonra, bir muhafaza yoluyla bir yüzme havuzu ısı pompasının ses yalıtımını gerçekleştirdik. Ses emici muhafaza mükemmel sonuçlar verir. Özel yapım ses geçirmez başlık, iç kısımları soni RESIST 25 mm ses yalıtım panelleri ile kaplanmış serbest süngerli PVC panellerden oluşur.
Arka duvar da dahil olmak üzere ses yalıtımlı muhafazanın tüm iç kısmı soni RESIST akustik panellerle kaplanmıştır. Sadece hava girişi için deliklerin bulunduğu sol taraf ses yalıtım malzemesi ile kaplanmamıştır.