SSS - Sıkça sorulan sorular

Sorularınızın yanıtlarını burada bulacaksınız.

Odam için kaç adet ses yalıtım ürününe ihtiyacım var?

Temel kural şudur: Oda akustiğinde gözle görülür bir iyileşme elde etmek için, emicilerin odanın zemin alanının yaklaşık %30 - 50'sine karşılık gelen bir alana monte edilmesini öneririz.

Ücretsiz oda akustiği uygulamamızı kullanarak ihtiyaçlarınızı kolayca hesaplayabilirsiniz.
Uygulamaya bağlantı:
iOS
Android

İpucu: Gürültü genellikle subjektif bir duygudur. Ayrıca daha küçük bir miktarla başlayabilir ve daha sonra ihtiyacınıza göre artırabilirsiniz.

Ürünler için hangi kalınlığı seçmeliyim?

Aşağıdakiler ses emici malzemeler için geçerlidir: Malzeme ne kadar kalın olursa etki o kadar iyi olur. Yüksek ses seviyeleri veya çok yüksek odalar (3 m'den fazla oda yüksekliği) için daha kalın versiyonu seçin.

Aşağıdakiler ses emici bir malzeme için geçerlidir: 25 mm kalınlığındaki malzeme zaten geniş bir spektrumda sesi bastırıyor. 50 mm kalınlık daha düşük frekanslarda bir avantaj daha getiriyor.

Ses emiciler nasıl çalışır?

Akustik ürünlerimizin tamamı ses dalgalarını mükemmel şekilde emen açık hücreli malzemelerden yapılmıştır. Kaydedildiğinde ses enerjisi ısı enerjisine dönüşür. Bu, odada daha az çınlama veya gürültü duyulabileceği yönünde istenen etkiyi yaratır.

Teklif alabilir miyim?

İstediğiniz zaman sales@soniflex.com.tr adresine bir talep gönderebilirsiniz; biz de bunu daha sonra sizin için bireysel bir teklif oluşturmak için kullanırız.

Doğrudan çevrimiçi mağazamız üzerinden sipariş verirseniz ürünleriniz daha hızlı teslim edilir. Çevrimiçi mağazamız özel ve ticari müşterilere yöneliktir.

Vadeli satın almak mümkün mü?

Ticari müşteriler için, 500 € değerine kadar Vadeli satın alma teklifi sunabiliriz. Kamu müşterilerine vadeli teslimat yapıyoruz. Gerekirse lütfen bizimle iletişime geçin.

Teslimat ne kadar sürer?

Teslim süresi yaklaşık 5-10 yada 45 iş gündür. Farklı teslimat sürelerini ilgili ürün sayfasında belirteceğiz.

Ödeme ve teslimatla ilgili daha fazla ayrıntıyı burada bulabilirsiniz: Ödeme ve teslimat

Nakliye masrafları ne kadar?

Nakliye ücreti alıcıya aittir.

Kargo takibi var mı?

Paketiniz şirketimizden ayrıldıktan sonra bizden e-posta yoluyla bir gönderim onayı alacaksınız. Bu mesaja bir takip numarası da eklenmiştir.

Ses yalıtımı ve ses absorbsiyonu arasındaki fark nedir?

Ses yalıtımı, bir odanın, gürültnün başka bir odaya örn. B. Duvarın komşuya yalıtılması veya bir makinenin kabin ile kaplanması. Amaç: Gürültünün yayılmaması için gürültünün kaynağının etrafını bir “bariyer” ile kaplamak

Ses absorbsiyonu, bir odadaki hava kaynaklı gürültünün zayıflatılmasıdır.
Hedefler:
- Geliştirilmiş konuşma anlaşılırlığı
- Sesi azaltmak
- Yankılanmanın azaltılması
- Oda akustiğinin optimizasyonu

Ses abosrbsiyon süngerleri yanıcı mıdır?

Malzeme türüne bağlı olarak ses emicilerimiz farklı sıcaklık dayanımlarına sahiptir. Yangın korumasını arttırmak için örneğin yangına dayanıklı elyaflar dahil edilir. Bu nedenle ürünlerimizin birçoğu alev geciktirici olarak sınıflandırılmaktadır.

Ürünleri nasıl takabilirim?

Ürünlerimizin birçoğu için isteğe bağlı kendinden yapışkanlı destek seçilebilir. Bu durumda emicilerin artık kolayca çıkarılamayacağını lütfen unutmayın. İstisna: soni PORTA kapı yalıtımımız, elemanların hiçbir kalıntı bırakmadan çıkarılmasına olanak tanıyan kendinden yapışkanlı bir çözüme sahiptir.

Çoğu durumda ses yalıtım panellerimiz soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ile yapıştırılır.

Daha fazla montaj seçeneğini Aksesuarlar altında bulabilirsiniz.

Aksesuarlar

soni VELCRO BANT
Güçlü bir şekilde yapışan Velcro bant: PES Keçe bazlı akustik ürünlerin kolayca montajı için. soni VELCRO BANT,  soni COMFORT ,  soni CIRCLE veya soni HEXAGON  gibi akustik ürünlerin yapıştırılması için idealdir. Velcro şeridini istenilen uzunlukta kesin ve koruyucu filmi soyun. Velcro bandını yapışkan desteğiyle duvara yapıştırın ve akustik ürünü Velcro şeridin üzerine bastırın. Bu bağlantı, akustik ürününüzü istediğiniz zaman tekrar çıkartıp takmanız için yardımcı olacaktır.anlamına gelir.Velcro bant için uzunluk önerisi: Güvenli bir tutuş için Velcro bandı yaklaşık olarak akustik ürünün genişliği uygulayın.

İçerik: 5 m (₺139,67* / 1 m)

₺698,34*
soni SABİTLEYİCİ
soni Sabitleyici: akustik ürünlerin kolay montajı için. soni ELEMENT, soni PROTECT veya soni COMFORT gibi akustik ses emicileri sabitlemek için mükemmeldir. Koruyucu filmi çıkardıktan sonra, soni Sabitleyiciyi akustik elemana yapıştırın ve duvardaki, örneğin bir kanca çivisine (gönderime dahil değildir) tutturun. Kendinden yapışkanlı ve güçlü tutuşa sahip sabitleyici. Boyut: 4,5 x 4,5 cm + kuşgözü Sabitleyici başına yük kapasitesi: maks. 1 kg

₺85,13*
soni ÖZEL YAPIŞTIRICI
soni ÖZEL YAPIŞTIRICI, özellikle melamin ve poliüretan sünger olmak üzere açık hücreli malzemelerle yapılan ses yalıtımı ile akustik elemanların noktasal ve tam yüzey yapıştırma işlemleri için ideal akustik yapıştırıcıdır. Solventsiz ve stabil özellikteki soni ÖZEL YAPIŞTIRICI; beton, sıva, duvar, çimento ve ahşap gibi inşaatta yaygın olarak kullanılan alt tabakalara mükemmel bir şekilde yapışır. Açık hücreli köpük tabakalarımız, elastoplastik, tek bileşenli polimer yapıştırıcı ile doğrudan duvara veya tavana yapıştırılabilir. Lütfen "işleme talimatları" adlı bilgi formumuza da dikkat ediniz. soni ÖZEL YAPIŞTIRICI'mızı isteğe bağlı olarak 310 ml içerikli tekli kartuş veya 6 ya da 12'lik set olarak alabilirsiniz. İpuçları: soni ÖZEL YAPIŞTIRICI, polietilen köpükler için (ör: soni RESIST) uygun değildir ve çocukların eline geçmemelidir!

Varyantlar ₺190,33*
₺142,57*
soni MONTAJ SETI
Akustik malzemenin mekanik olarak sabitlenmesi için. Set 1 (25-32 mm ses yalıtım malzemesi için) 20 adet 8x40 naylon dübel, 20 adet 6x70/42 vida ve 20 adet yalıtım rondelasından oluşur. Set 2 (50-52 mm ses yalıtım malzemesi için) 20 adet 8x40 naylon dübel, 20 adet 6x90/56 vida ve 20 adet yalıtım rondelasından oluşur.

Varyantlar ₺342,25*
₺276,15*
soni SABITLEME PIMLERI (20 adet)
soni sabitleme pimlerimiz, ses geçirmez panellerimizi pürüzsüz ve temiz yüzeylere hızlı ve kolay bir şekilde sabitlemenizi sağlar. soni sabitleme pimleri, arkasında kendinden yapışkanlı bir taban plakasından oluşur. Yüksek kaliteli yapışkan, akustik ürünlerimiz için güvenli bir tutuşu garanti eder. Sağlanan kilitli rondela, ses yalıtım plakasını sabitlemek için kullanılır. Son olarak, koruyucu bir başlık çelik pimi kapatır. Bir set; her biri bir pim, kilit pulları ve koruyucu başlıklara sahip 20 taban plakasından oluşur. Set 1 (pim uzunluğu 42 mm) 25-30 mm kalınlığındaki ses yalıtım panelleri için uygundur. Set 2 (pim uzunluğu 63 mm) 50 mm kalınlığındaki ses yalıtım panelleri için uygundur.

Varyantlar ₺435,68*
₺392,58*
soni Köpük Spiralleri
soniflex köpük spiralleri (24 adet) Spiraller minimum 50 mm kalınlığa sahip akustik panelleri asmak için uygundur. soniflex köpük spiralleri, ses emici plakalara kolayca vidalanabilir ve halkalar kullanılarak gerilmiş bir tel halata veya kancalara asılabilir. Uçlar ayrıca bükülerek açılabilir ve kanca olarak kullanılabilir. Boyutlar: çap 15 mm, toplam uzunluk 80 mm, dönüş uzunluğu 69 mm.

İçerik: 24 piece(s) (₺50,34* / 1 piece(s))

₺1.208,07*

soniflex ürünleri nerede üretiliyor?

Ürünlerimiz “Almanya'da Üretilmiştir” ve Ulm ile Konstanz Gölü arasındaki Baden-Württemberg'de üretilmektedir. Biz Swablılar aynı zamanda tutumluluğumuzla da tanınırız, dolayısıyla ürünlerimizin kalitesinden ödün vermediğimize sizi temin edebiliriz. Akustik ürünlerimizin tamamı, aynı zamanda uzun ömürlü olan yüksek kaliteli hammaddelerden üretilmektedir. Ayrıca akustik süngerlerimiz kokusuz ve dayanıklıdır.

Malzeme zamanla ayrışır mı?

PES keçe bazlı akustik ürünlerimiz için size 30 yıllık bir kullanım ömrü sunabiliyoruz.

Emicileri istediğim ebatta kendim kesebilir miyim?

Ürünlerimizin çoğu falçata ile istenilen ebatta kesilebilmektedir.

Bosch dekupaj testeresi bıçakları veya özel köpük testeresi gibi yumuşak malzemelere yönelik (tırtıklı kenar) bir dekupaj testeresi bıçağıyla kesim yapmak daha kolay ve hassastır.

Bosch Schaumstoffsäge mit Sägeblatt

Ses emiciler sağlığa zararlı mıdır?

Ürünlerimiz yüksek kaliteli hammaddelerden üretilmektedir. Mineral lif içermezler ve sağlığa zararsızdırlar.

Hangi malzeme dış mekan kullanımına uygundur?

Ürün doğrudan gün ışığına veya UV ışığına maruz kalacaksa soni RESIST UV 'yi öneriyoruz. Bu ürün, özel UV stabilizasyonu sayesinde dış mekan kullanımı için geliştirilmiştir ve mükemmel hava koşullarına dayanıklıdır.

Ürün açık havada kullanılıyorsa ancak bir muhafaza ile korunuyorsa soni RESIST'i de kullanabilirsiniz.

Bir kompresör veya pompanın ses yalıtımını nasıl sağlayabilirim?

Bir kompresörün/pompanın ses yalıtımı için, yaklaşık 30 cm mesafeli bir kabin inşa etmenizi öneririz (diğer şeylerin yanı sıra ısı nedeniyle). 1,5 mm veya daha fazla kalınlığa sahip çelik sac, ahşaptan daha iyi yalıtım sağlar. Çoğu kullanıcı için ahşabın işlenmesi daha kolay olduğundan, suntayı (19 mm'den itibaren) öneriyoruz. Bunlar hemen hemen aynı etkiye sahiptir.

Pano iç kaplaması için soni COMPOSITE, soni RESIST veya soni WAVE ürünlerimizi öneriyoruz. Bir başka basit alternatif ise sadece birkaç dakika içinde kurulabilen soni RESIST kutumuzdur.

Panjur kutumu nasıl yalıtabilirim?

Panjur kutularının ses yalıtımlı iç kaplaması için ağır filmimizi öneriyoruz: soni EVA (plastik taban)
Genel olarak kütlenin iki katına çıkarılması ses yalıtımını 6 dB artırır. 6-10 dB'lik bir azalma öznel olarak sesin yarısı kadar algılanır.

32 mm kalınlığındaki soni COMPOSITE kullanımı, kutu içerisinde yeterli alan olması koşuluyla daha da etkilidir.