Renkli akustik panellerden oda akustiği optimizasyonu

Renkli akustik süngerler, yankı süresini azaltarak oda akustiğini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda renkli yüzeyi sayesinde çok bireysel ve hoş bir atmosfer oluşturur. 

soni COLOR mükemmel yangın dayanımı ile gürültü kaynaklı alanlarda uygulanır.

soni COLOR DESIGN için farklı renk seçeneği mevcuttur, dekoratif tavan uygulamaları için oldukça uygundur. 

soni CIRCLE
Ebat: Ø 380 mm | Renk: turuncu
soni CIRCLE, ses emilimi ve oda akustiğinin optimizasyonu için dairesel bir akustik elemandır. Modern, modaya uygun renklerde görsel olarak çekici bir dekoratif keçe ile lamine edilmiş beyaz bir polyester keçeden oluşur. Ses emiciler iki farklı boyutta mevcuttur - fikirlerinize göre bireysel bir oda tasarımı için.Bir odanın taban alanında %30'luk bir doluluk, oda akustiğini önemli ölçüde iyileştirir. soni CIRCLE'ın montajı yankılanmayı azaltır, bu da özellikle ofislerde, çağrı merkezlerinde, giriş alanlarında veya toplantı odalarında daha hoş bir atmosfer ve daha düşük gürültü seviyesi sağlar.soni CIRCLE, DIN EN ISO 13501 ve DIN 4102 (alev geciktirici) uyarınca yapı sektörü için gerekli yangın standartlarını karşılar. Bu, soni CIRCLE'ı ses seviyesinin düşürülmesi ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerine uyulması gereken her yerde duvar kaplaması olarak güvenle kullanabileceğiniz anlamına gelir.Soni CIRCLE'ı pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırmak için soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ürünümüzü öneriyoruz. Alternatif olarak, akustik emici, iyi yapışan soni VELCRO BANT ile duvara sabitlenebilir.

Varyantlar ₺155,12*
₺277,93*
soni COLOR
Renk: yeşil
Akustik panelimiz soni COLOR, modaya uygun çekici renklerde ince yapılı bir keçe yüzey ile lamine edilmiş beyaz polyester keçeden oluşur. Dekoratif akustik paneller hoş bir oda akustiği yaratır. Oda akustiğinde gözle görülür bir iyileşme için, bir odadaki tavan / duvar alanının %30-50'sini kaplamanızı öneririz. Akustik panelleri eşit olarak dağıtmak en iyisidir. Sonuç olarak, oda genel olarak daha az yankılanır ve daha hoş bir ortam sağlanır. soni COLOR, Avrupa standardı DIN EN ISO 13501 uyarınca inşaat sektörü için gerekli olan yangın standartlarını karşılar. Bu, ses seviyesinin düşürülmesinin ve yangından korunma yönetmeliklerinin gerekli olduğu her yerde tavan ve duvar kaplaması olarak soni COLOR akustik emicilerini kullanabileceğiniz anlamına gelir. soni COLOR, soni ÖZEL YAPIŞTIRICIMIZ ile pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırılabilir. Tam yüzey yapıştırması istenmiyorsa, soni VELCRO BANT akustik emicinin güvenli bir şekilde tutunmasını sağlar. Not: Soni Velcro bant yalnızca duvara montaj için uygundur, tavana montaj için uygun değildir.

İçerik: 0.5 m² (₺1.231,64* / 1 m²)

₺615,82*
soni COLOR Design
soni COLOR Design ürünümüz, 618 x 618 mm boyutlarında renkli, etkileyici ses emicilerdir; ızgara tavanlara veya Odenwald tavanlara (OWA) kolayca takılabilir ve her tavanı öne çıkarır. soni COLOR Design modaya uygun renklerde ince ve benekli bir keçe yüzey ile lamine edilmiş, 3D görünümlü, termal olarak sıkıştırılmış polyester keçeden oluşur. soni COLOR Design, Yin Yang veya Wave olarak mevcuttur. soni COLOR Design, DIN 13501 uyarınca Avrupa yangından korunma yönetmeliklerine göre test edilmiş ve alev geciktirici olarak sınıflandırılmıştır. Böylece, ses seviyesinin düşürülmesi ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerinin karşılanması gereken her yerde soni COLOR Design'ı kullanabilirsiniz.

İçerik: 0.382 m² (₺2.437,41* / 1 m²)

₺931,09*
soni COLOR RD
Renk: turuncu
soni COLOR RD, mevcut ızgara asma tavanlara veya Odenwald tavanlara (OWA) az bir çabayla yerleştirilebilen 620 x 620 mm ölçülerindeki eklentimizdir. Mevcut trend renklerde ince benekli keçe yüzey ile lamine edilmiş ses emici beyaz polyester keçeden oluşur. soni COLOR RD akustik elemanları, bir odadaki ses seviyesini önemli ölçüde azaltır ve ofislerde, toplantı odalarında veya tıbbi uygulamalarda oda akustiğinin iyileştirilmesine katkıda bulunur. soni COLOR RD ayrıca okullarda, kreşlerde ve anaokullarında gürültü azaltma için kanıtlanmış bir akustik unsurdur. soni COLOR RD, inşaat sektörü için gerekli olan yangın standartlarını DIN EN ISO 13501'e göre karşılar. Bu, soni COLOR RD akustik panellerini, ses seviyesinin düşürülmesinin ve yangından korunma yönetmeliklerinin gerekli olduğu her yerde tavan ve duvar kaplaması olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ses emici olarak kullanım için soni COLOR RD, soni ÖZEL YAPIŞTIRICIMIZ ile pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırılabilir. Tam yüzey yapıştırması istenmiyorsa, soni VELCRO BANT akustik elemanların güvenli bir şekilde tutunmasını sağlar. Not: soni Velcro bant yalnızca duvara montaj için uygundur, tavana montaj için uygun değildir.

İçerik: 0.384 m² (₺1.067,89* / 1 m²)

₺410,07*
soni CUBE
Ebat: 200 x 200 x 200 mm | Renk: açık gri
soni CUBE oturma küplerimiz özel bir ses emicidir, çünkü odaların akustik optimizasyonuna ek olarak soni CUBE mükemmel oturma konforu sunar. Akustik küplerimizin çekirdeği, son trend renklerde ve kir tutmaz, aşınmaya dayanıklı, alev geciktirici keçe ile kaplanmış oldukça etkili bir ses emiciden oluşur. soni CUBE, çok iyi bir ses emme kapasitesine sahiptir ve pratik ek faydaları olan etkili bir ses yalıtımı çözümünün gerekli olduğu her yerde kullanılır. Ses yalıtımı ve oturma küpünün ideal kombinasyonu, bu ürünü çocuk odaları, kreşler, anaokulları ve bekleme odaları için mükemmel bir ekipman haline getirmektedir. soni CUBE aynı zamanda fuar standlarında ve salonlarda işlevsel ve çekici bir ekipman aksesuarıdır. soni CUBE odaya yerleştirilebileceği gibi, köpük spiralimizi akustik küpün bir köşesinden tutturarak ya da bir kablo sistemi kullanarak tavandan da asılabilir.

₺2.304,20*
soni HEXAGON
Kalınlık: 50 mm | Renk: açık gri
soni HEXAGON, ses emilimi ve oda akustiğinin optimizasyonu için altıgen bir akustik elemandır. Görsel olarak çekici renkli dekoratif keçe ile lamine edilmiş beyaz polyester keçeden oluşur. Geometrik ses emiciler iki farklı kalınlıkta mevcuttur - fikirlerinize göre bireysel bir oda tasarımı için.Oda akustiğinde gözle görülür bir iyileştirme için, ses yutuculu bir odada tavan / duvar yüzeylerinin yaklaşık %30-50'sinin kaplanmasını öneririz. Akustik elemanları eşit olarak dağıtmak en iyisidir. Bu, odanın genel olarak daha az yankılanmasını sağlar. Özellikle ofislerde, çağrı merkezlerinde, giriş alanlarında veya toplantı odalarında daha keyifli bir atmosfer ve daha düşük gürültü seviyesi sağlayan soni HEXAGON eklenerek konuşma anlaşılırlığı artırılır.soni HEXAGON, DIN EN ISO 13501 ve DIN 4102 (alev geciktirici) uyarınca yapı sektörü için gerekli yangın standartlarını karşılar. Bu, soni HEXAGON'u ses seviyesinin düşürülmesi ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerine uyulması gereken her yerde duvar kaplaması olarak güvenle kullanabileceğiniz anlamına gelir.soni HEXAGON'u pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırmak için soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ürünümüzü öneriyoruz. Tam yüzey yapıştırma istenmiyorsa, soni VELCRO BANT, akustik elemanların güvenli bir şekilde tutulmasını sağlar.

Varyantlar ₺296,60*
₺325,32*
soni MASA SEPARATÖRÜ
Ebat: 900 x 600 mm | Renk: koyu gri
soni MASA SEPARATÖRÜ, işyerinde daha iyi akustiği daha fazla mahremiyetle birleştirir. Ayrıca mevcut trend renkleri sayesinde bölme duvarı her odayı tazeler. soni MASA SEPARATÖRÜ, merkezinde yumuşak bir keçe ve her iki tarafı sıkıştırılmış bir polyester keçe ile güçlendirilen malzemeden oluşur. Akustik duvarın görünen yüzeyleri yüksek kaliteli, kir tutmaz dekoratif bir keçedendir. Daha çekici bir görünüm için gürültü koruma elemanlarının üst köşeleri yuvarlatılmıştır. soni MASA SEPARATÖRÜ çok iyi ses emme kapasitesi ile etkileyici bir üründür ve ses seviyesini düşürmek istediğiniz her yerde esnek bir şekilde kullanılabilir. Kurulumu kolay akustik duvar, ofis mimarisine uyumlu bir şekilde uyum sağlar ve yoğun çalışma için hoş koşullar yaratır. İpucu: Ses geçirmez bölmemize her iki taraftan da post it, vb sabitlenebilir. Aksesuar olarak da temin edilebilen sağlam, yüksek kaliteli paslanmaz çelikten yapılmış soni FIX Clamp (teslimat kapsamına dahil değildir) masa kelepçeleri sayesinde bölmenin montajı çok kolaydır. Daha fazla bilgiyi montaj talimatlarımızda bulabilirsiniz.

₺2.903,50*
soni ÖZEL YAPIŞTIRICI
Kartuş / 6 veya 12 kartuşlu set: 310 ml kartuş
soni ÖZEL YAPIŞTIRICI, özellikle melamin ve poliüretan sünger olmak üzere açık hücreli malzemelerle yapılan ses yalıtımı ile akustik elemanların noktasal ve tam yüzey yapıştırma işlemleri için ideal akustik yapıştırıcıdır. Solventsiz ve stabil özellikteki soni ÖZEL YAPIŞTIRICI; beton, sıva, duvar, çimento ve ahşap gibi inşaatta yaygın olarak kullanılan alt tabakalara mükemmel bir şekilde yapışır. Açık hücreli köpük tabakalarımız, elastoplastik, tek bileşenli polimer yapıştırıcı ile doğrudan duvara veya tavana yapıştırılabilir. Lütfen "işleme talimatları" adlı bilgi formumuza da dikkat ediniz. soni ÖZEL YAPIŞTIRICI'mızı isteğe bağlı olarak 310 ml içerikli tekli kartuş veya 6 ya da 12'lik set olarak alabilirsiniz. İpuçları: soni ÖZEL YAPIŞTIRICI, polietilen köpükler için (ör: soni RESIST) uygun değildir ve çocukların eline geçmemelidir!

₺197,49*

Weitere farbigen Akustikprodukte

Unser Sitzwürfel und Akustikwürfel soni CUBE besteht aus einem hochwirksamen Akustikabsorber aus Melaminschaum, der mit einem schmutzunempfindlichen, schwer entflammbaren Akustikilz in aktuellen Trendfarben bezogen ist.

soni CUBE kann individuell in den Raum gestellt oder gestapelt werden. Dreht man in eine Ecke des Akustikwürfels eine Schaumstoffspirale ein, kann der Akustikwürfel  soni CUBE ganz einfach von der Decke abgehängt werden. Gerade in hohen Räumen und Hallen macher der Akustikwürfel soni CUBE als Deckenabsorber eine gute Figur.

soni COLOR ist ein dekorativer Schallabsorber mit einer Filzoberfläche in modernen Trendfarben. Mit dem rechteckigen Format von soni COLOR lassen sich Räume individuell gestalten und gleichzeitig akustisch optimieren.

Einsatzmöglichkeiten von farbigen Akustikprodukten

Die farbigen Akustikprodukte von soniflex werden überall dort eingesetzt, wo der Schallpegel reduziert werden soll und gleichzeitig Brandschutzbestimmungen erfüllt werden sollen.

Für eine weitere akustische Optimierung in Räumen sorgen unsere Raumteiler soni STELLWAND und soni TISCHTRENNWAND. Sie bieten eine erhöhte Privatsphäre am Arbeitsplatz und werten jedes Büro optisch auf.

soni STELLWAND  und soni TISCHTRENNWAND bestehen aus einem weichen Vlieskern, der beidseitig durch ein verdichtetes Polyestervlies verstärkt wird. Die Sichtflächen bestehen aus einem hochwertigen, schmutzunempfindlichen Dekorfilz. Beide Produkte überzeugen durch ein sehr gutes Schallabsorptionsvermögen und können überall flexibel eingesetzt werden, wo immer Sie den Schallpegel reduzieren möchten.

Die einfach zu montierenden Akustikwände fügen sich harmonisch in die Büroarchitektur ein und schaffen angenehme Bedingungen für konzentriertes Arbeiten. Als weiteres Plus, können an die soni Stellwand oder soni Tischtrennwand Unterlagen, Informationen, Fotos etc. gepinnt werden. So lässt sich jeder Arbeitsplatz zu einem individuellen Wohlfühlplatz gestalten und für wichtige Informationen sinnvoll nutzen.

Montaj

Ses yalıtım ürünlerimiz istek üzerine kendinden yapışkanlı yapılabilmektedir. Bu, basit, temiz ve hızlı bir montaj sağlar.

Ses Yalıtımı 

Oda akustiğinde hissedilebilir bir iyileştirme için, bir odadaki tavan / duvar yüzeylerinin % 30 - 50'sini kaplamanızı öneririz.

Yangın Davranışı

Ürünlerimizin çoğu DIN 4102 ve DIN EN 13501'e göre alev geciktirici olarak sınıflandırılmıştır. Lütfen, belirtilen yangından korunma sınıfları hakkında bizlerden detaylı bilgiyi alınız.

Renkli akustik panellerden için Uygulamalar

Restoran | yemekhane
Kreş | anaokulu | okul
Kulüp binası | balo salonu