Teknik gürültü koruması

Gürültü koruması, teknoloji ve endüstride uzun zamandır önemli bir konu olmuştur. Araç, makine ve tesis yapımında ve endüstriyel seri üretimde, gürültüden korunma konusu ideal olarak geliştirme aşamasına dahildir. Sessiz çalışan cihazlar ve makineler giderek daha fazla talep görmektedir. Ancak teknik gürültü koruması da geriye dönük olarak yararlı ve uygulanabilir. Burada ses geçirmezlik ve/veya ses emici özelliklere sahip ses yalıtım şilteleri ve ses yalıtım panellerinin kullanılması tavsiye edilir. Uzun yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde size doğru çözümü ve doğru ürünü sunabiliyoruz. soniflex ürünleriyle teknik gürültü koruması. Çeşitli çözümlerle üretim salonları, atölyeler, teknik odalar ve diğer tesislerdeki gürültüyü önemli ölçüde azaltmak mümkündür. Optimum ses yalıtımı elde etmek için farklı odalar için farklı seçenekler ve öneriler vardır.

soni 1116 ALG
Kalınlık: 4 mm
soni 1116 ALG SK, iki bileşenli ısı koruma ve yalıtım malzemesidir: Yüzeyi termal radyasyonu yansıtmak için yüksek kaliteli, ısıya dayanıklı alüminyum folyodan oluşur. Alt katman hem ısı yalıtımı hem de akustik yalıtım özelliklerine sahip kapitone cam elyaf keçeden oluşur. soni 1116 ALG SK ürünümüz, araçların ve makinelerin yüksek ısı bölgelerinde kullanım için idealdir. Akustik olarak etkili yalıtım şiltesi, mekanik olarak sabitlenmiş halde, 600 ° C'ye kadar sıcaklıklara dayanıklıdır. Alüminyum yüzey ayrıca yağ, su ve yakıtın nüfuz etmesini engeller. Otomotiv sektörü için gerekli olan FMVSS 302 ve DIN 75200 yangın standartlarını karşılamaktadır. soni 1116 ALG SK'yi istediğiniz boyutta kesmek için falçata kullanabilirsiniz. Arkadaki kendinden yapışkanlı kaplama, montajı sizin için kolaylaştırır.

İçerik: 0.5 m² (₺593,14* / 1 m²)

₺296,57*
soni 471 SK
Kalınlık: 10 mm
soni 471 SK, karo biçimli termal kabartmalı PUR akustik paneldir. Görsel olarak çekici kabartma, yüzeyi sıkıştırır ve kapatır. Bu, onu son derece sağlam ve kire karşı dirençli hale getirir. Ek olarak hava geçirgen kabartma, özellikle motor seslerinin frekans aralığında akustik etkinliği iyileştirir. Akustik süngerimiz soni 471 SK, hidrolize karşı yüksek direnci ile karakterizedir ve esas olarak otomotiv sektöründe kullanılmaktadır. soni 471 SK, örneğin karavanların, eski model arabaların veya diğer araçların ses emici ve ısı yalıtımlı iç kaplamaları için idealdir. Otomotiv sektörü için gerekli olan FMVSS 302 ve DIN 75200 yangın standartlarını karşılamaktadır. soni 471 SK, falçata ile kolaylıkla istenilen boyutta kesilebilir. Düşük ağırlığı ve kendinden yapışkanlı ekipmanı, onu kolay ve hızlı bir şekilde monte etmenize olanak tanır.

İçerik: 0.5 m² (₺328,76* / 1 m²)

₺164,38*
soni 491 SK
Kalınlık: 10 mm
soni 491 SK, mikro delikli filmle kaplanmış bir PUR akustik paneldir. Ses geçirgen filmi silinebilir ve kir ile sıvı girişini engeller. Akustik panelimiz soni 491 SK, motor ve araç iç mekanlarında ses kontrolü ve sıcaklık yalıtımı için başarıyla kullanılmaktadır. FMVSS 302 ve DIN 75200 uyarınca araç yapımı için gerekli yangın standartlarını karşılar. Panjur kutunuzu yalıtmak için de bu PUR süngeri kısıtlama olmaksızın tavsiye edebiliriz. soni 491 SK, hidrolize karşı yüksek bir dirence sahiptir ve bu nedenle, yaygın olarak kullanılan ester köpükten çok daha fazla eskimeye karşı dirençlidir. Falçata ile kolaylıkla istenilen boyutta kesilebilir. Ek olarak arkasındaki kendinden yapışkanlı kaplama, onu kolay ve hızlı bir şekilde kurmanıza olanak tanır.

İçerik: 0.5 m² (₺255,38* / 1 m²)

₺127,69*
soni ALU-01
Boru uzunluğu: 10 m | Genişlik: 40 mm
soni YAPIŞKAN BANTLARIMIZ, kenarları maskelemek, hassas yüzeyleri kaplamak ve korumak, derzlere ve çatlaklara yapıştırmak için idealdir. soni YAPIŞKAN BANTLARIMIZ, çeşitli yüzeyler üzerindeki mükemmel yapışkan gücüyle etkileyici bir üründür. Geniş kullanım yelpazesi nedeniyle, soni YAPIŞKANLI BANTLARIMIZ en çok satanlar haline geldi. soni ALU-01 YAPIŞKAN BANT alüminyum bir yapışkan banttır. Pürüzsüz, temiz ve yağsız yüzeylere çok iyi yapışır. Sahip olduğu ağ yapısı sayesinde özellikle yırtılmaya karşı dayanıklıdır. Bu bant, akustik ürünlerimiz olan soni HEAVY ALU ve soni 1116 ALG ile mükemmel uyum sağlar.

İçerik: 10 m (₺25,95* / 1 m)

₺259,54*
soni COMFORT
Kalınlık: 30 mm | Kenar şekli: pahsız
soni COMFORT, olağanüstü iyi bir ses emme kapasitesine sahip, beyaz PES ve dokunmamış kumaştan yapılmış çok dayanıklı bir ses emicidir. Ek olarak, soni COMFORT mükemmel yangın direnciyle etkileyici bir üründür. soni COMFORT, DIN 4102 ve B1 (alev geciktirici) standartları uyarınca test edilmiştir. Gürültü seviyesinin azaltılması ve yangından korunma yönetmeliklerinin karşılanması gereken her yerde kullanılabilir. Ek olarak, tavan elemanı olarak soni COMFORT, DIN 18032-3 uyarınca top çarpma güvenlik testini yerine getirir ve bu nedenle spor salonlarında kullanım için idealdir. Bunlara ilave olarak soni COMFORT eskimeye karşı çok dayanıklıdır, mineral lifler içermez ve fizyolojik olarak kesinlikle zararsızdır. Sonuç olarak, çeşitli odalarda akustiği optimize etmek için gerçekten çok yönlü bir üründür. Tavana veya duvara yapılan tam yüzey montajı için, pahlı akustik panel soni COMFORT F'yi öneririz. Pürüzsüz kenarlı soni COMFORT'tan farklı olarak soni COMFORT F, çekici bir görünüm oluşturan her yönden eğimli bir pah yapısına (10 x 10 mm) sahiptir. Bu şekilde tavanda veya duvardaki pürüzlü görünüm optik olarak telafi edilebilir. soni COMFORT veya soni COMFORT F'yi falçata veya testere bıçağıyla istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Ses emici panelleri takmak için soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ,  soni VELCRO BANT  veya  soni SABİTLEYİCİ  ürünümüzü tavsiye ediyoruz.

İçerik: 0.5 m² (₺551,62* / 1 m²)

₺275,81*
soni COMPOSITE
Kalınlık: 32 mm | Renk: siyah
soni COMPOSITE, ağır plastik folyomuz olan soni EVA ile dekoratif keçe yüzeyli akustik süngerden yapılmış kombine bir üründür. Bu optimum kombinasyon hem etkili biçimde gürültü azaltıcı hem de ses emici bir fonksiyon sağlar. soni COMPOSITE özellikle duvarlar ve tavanların ses yalıtımı için uygundur. Komşu duvarda veya perde duvar denilen yapının arkasına uygulandığında, iki bileşenli akustik ürünümüz gözle görülür bir gürültü azaltma sağlar. Görsel tasarım için farklı renkli keçe yüzeylere sahip soni COMPOSITE ürünlerimiz mevcuttur. soni COMPOSITE ürünümüzü falçata ile istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Arkasındaki kendinden yapışkanlı ekipman, bir montaj yardımcısı görevi görür.

İçerik: 0.5 m² (₺1.016,70* / 1 m²)

₺508,35*
soni DECOR
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 30 mm
soni DECOR ses emici bir yün yüzey ile lamine edilmiş bir poliüretan süngerden oluşur. Siyah polyester yün, mekanik olarak son derece stabildir ve yağ ile yakıt tutmaz. Dirençli yün yüzeyi nedeniyle, soni DECOR genellikle teknik uygulamalarda kullanılır. Ses geçirmez panel, örneğin karavanların, eski model arabaların veya diğer araçların ses emici ve ısı yalıtımlı iç kaplamaları için çok uygundur. soni DECOR, hobi atölyenizde de etkili gürültü azalımı sağlar. Soni DECOR ses yalıtım panellerini falçata ile istediğiniz ölçülerde kolayca kesebilirsiniz. Düşük ağırlığı ve isteğe bağlı olarak uygulanan kendinden yapışkanlı ekipmanı size basit ve zaman kazandıran bir kurulum sağlar. Kendinden yapışkanlı olmayan varyantı monte etmek için soni ÖZEL YAPIŞTIRICIMIZI öneririz.

İçerik: 0.5 m² (₺402,80* / 1 m²)

₺201,40*
soni EVA
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 1,5 mm
soni EVA, alev geciktirici minerallerin bir karışımı ile EPDM / EVA polimerlerine dayalı yumuşak ve elastik bir ağır folyodur. soni EVA ağır folyo ürünümüz esas olarak teknik uygulamalar, araçlar ve makineler için uygundur. Sac ve metal parçaların titremesini ve uğuldamasını engellemek için kullanılır. Metal konstrüksiyonunuza soni EVA uygulamak, etkili bir gürültü azalımı ve ses iletiminin önlenmesini sağlar. Arkasındaki isteğe bağlı kendinden yapışkanlı ekipman, soni EVA için bir montaj yardımcısı görevi görür. Dikey ve baş üstü kurulum için uğuldama önleyici filmin mekanik olarak sabitlenmesini öneririz.

İçerik: 0.5 m² (₺233,24* / 1 m²)

₺116,62*

Üretim alanı için gürültü koruması


Çok sayıda makine ve cihaz, üretim alanlarında genellikle çok fazla gürültüye neden olur ve bu nedenle çalışanlar için yüksek bir stres faktörü oluşturur. soniflex ses yalıtım panelleri gibi özel akustik ürünlerimizle, gürültü belirgin şekilde azaltılabilir. Alanları makinelerle sınırlandırın ve tavanları ürün yelpazemizden yüksek kaliteli ve verimli ses geçirmez ürünlerle donatın, böylece yankılanma süresi azalır ve ses yansıması en aza indirilir.


Makineler için gürültü koruması


Kompresörler, üretim makineleri ve çeşitli cihazlar veya sistemler, tesislerdeki gürültü seviyesini çalışanlar için neredeyse dayanılmaz hale getirebilir. Gürültü emisyonlarını azaltmak için size muhafazayı yalıtacak ürünler sunuyoruz. Dışarıda bulunan kompresörler gibi makineler soni RESIST ile donatılabilir. Çok gürültülü kompresörler için soni SB 700 ürünümüzü öneriyoruz. Çeşitli ses yalıtım önlemleriyle optimum ses yalıtımı elde etmek için, gürültü kaynaklarının doğrudan korunması ve özel ses yalıtım kabinleri kullanılarak odaların geri kalanından ayrılması özellikle tavsiye edilir.

soniflex'ten teknik gürültü koruması


Özellikle teknoloji alanında, birçok insan için bu tarz ortamlarda kalmayı zorlaştıran çok sayıda gürültü ve ses kaynağı vardır. Çok yüksek bir sesin ardından çok fazla gürültü hızla psikolojik ve fiziksel sorunlara yol açar. Hedeflenen önlemler veya çözümler yoluyla kalıcı gürültü azaltma elde etmek için size sayısız fırsat sunuyoruz. Yelpazemizdeki ses emici ürünler sadece sözlerini tutmakla kalmaz, aynı zamanda montajı da kolaydır.Bize Ulaşın. Yardım etmekten mutluluk duyarız.