Alçıpan duvarlar ve tavanlar için sonradan ses yalıtımı

Teraslı evler veya apartmanlar arasındaki bölme duvarının sonradan ses yalıtımı için soni PROTECT R kullanarak bir cephe kaplaması yapmanızı öneririz. 

soni PROTECT R, melamin köpükten yapılmış yüksek kaliteli bir geri dönüşüm ürünüdür ve çok iyi ses emilimi ve ses yalıtım değerlerine sahiptir.

Dekuplaj yapmak ve ses köprülerini önlemek için soni NBR sızdırmazlık bandı eklenmiştir.

soni PROTECT R önemli ürün özellikleri:

  • İyi ses yalıtım değerleri
  • İyi ses emme kapasitesi duvar veya tavan kaplaması için enerji tasarruflu ısı yalıtımı
  • Yaşlanmaya karşı yüksek direnç
  • Mineral elyaf içermez ve fizyolojik olarak zararsızdır

soni COMPOSITE
Kalınlık: 32 mm | Renk: siyah
soni COMPOSITE, ağır plastik folyomuz olan soni EVA ile dekoratif keçe yüzeyli akustik süngerden yapılmış kombine bir üründür. Bu optimum kombinasyon hem etkili biçimde gürültü azaltıcı hem de ses emici bir fonksiyon sağlar. soni COMPOSITE özellikle duvarlar ve tavanların ses yalıtımı için uygundur. Komşu duvarda veya perde duvar denilen yapının arkasına uygulandığında, iki bileşenli akustik ürünümüz gözle görülür bir gürültü azaltma sağlar. Görsel tasarım için farklı renkli keçe yüzeylere sahip soni COMPOSITE ürünlerimiz mevcuttur. soni COMPOSITE ürünümüzü falçata ile istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Arkasındaki kendinden yapışkanlı ekipman, bir montaj yardımcısı görevi görür.

İçerik: 0.5 m² (₺487,78* / 1 m²)

₺243,89*
soni NBR Sızdırmazlık Bandı
soni NBR sızdırmazlık bandı, NBR esas alınarak yapılmış kapalı hücreli bir sızdırmazlık malzemesidir. soni NBR genellikle ahşap çıtaları etkili bir şekilde yalıtmak için bir kaplama yapımında kullanılır. Ürünümüz motor yağı gibi malzemelerle temasın söz konusu olduğu durumlar için tasarlandığından, sızdırmazlık bandımız birçok teknik alanda ve yıllarca araçlarda, makinelerde, kapsüllerde, kaputlarda vb. kullanım için kendini kanıtlamıştır. Üstelik soni NBR ürünümüz deformasyona ve aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır. Arkasındaki kendinden yapışkanlı kaplama, basit ve zaman kazandıran montaj sağlar.

İçerik: 5 m (₺18,76* / 1 m)

₺93,81*
soni ÖZEL YAPIŞTIRICI
Kartuş / 6 veya 12 kartuşlu set: 310 ml kartuş
soni ÖZEL YAPIŞTIRICI, özellikle melamin ve poliüretan sünger olmak üzere açık hücreli malzemelerle yapılan ses yalıtımı ile akustik elemanların noktasal ve tam yüzey yapıştırma işlemleri için ideal akustik yapıştırıcıdır. Solventsiz ve stabil özellikteki soni ÖZEL YAPIŞTIRICI; beton, sıva, duvar, çimento ve ahşap gibi inşaatta yaygın olarak kullanılan alt tabakalara mükemmel bir şekilde yapışır. Açık hücreli köpük tabakalarımız, elastoplastik, tek bileşenli polimer yapıştırıcı ile doğrudan duvara veya tavana yapıştırılabilir. Lütfen "işleme talimatları" adlı bilgi formumuza da dikkat ediniz. soni ÖZEL YAPIŞTIRICI'mızı isteğe bağlı olarak 310 ml içerikli tekli kartuş veya 6 ya da 12'lik set olarak alabilirsiniz. İpuçları: soni ÖZEL YAPIŞTIRICI, polietilen köpükler için (ör: soni RESIST) uygun değildir ve çocukların eline geçmemelidir!

₺91,31*
soni PROTECT R
Ses yalıtım panelimiz soni PROTECT R, melamin reçinesi bazlı yüksek kaliteli bir geri dönüşüm ürünüdür. soni PROTECT R'nin karakteristik özelliği, mükemmel ses emilimi ve ses yalıtımı değerleridir ve bu da etkili ses iletimi yalıtımının elde edilmesini sağlar. soni PROTECT R, bir perdeleme duvarının arkasında boşluk sönümlemesi görevi görerek, ortaya çıkan rezonansları önemli ölçüde azaltır ve böylece bir duvarın, bölmenin veya tavanın ses yalıtımını artırır. Gürültülü komşulardan veya ortam gürültülerinden kaynaklanan gürültü kirliliği böylece etkili bir şekilde durdurulabilir. Perdeleme duvarı oluşturmak için ipucu: Dış kaplama için, 30 veya 50 mm kalınlığında ahşap çıtalar duvara dübellenir. İdeal olarak, çıtalar toleranslı monte edilir; bu demektir ki, ses köprülerini önlemek için duvar ve çıtalar arasına elastik bir tabaka yerleştirilir. Sızdırmazlık bandımız soni NBR burada idealdir. Ardından çıtalar arasındaki boşluk ses yutucu ürünümüz olan soni PROTECT R ile doldurulur ve çıtalara alçı levha veya sunta vidalanır. soni PROTECT R doğrudan duvara değil, ahşap çıtalara (30 mm) monte edilirse ses emilimi daha da artar. Ortaya çıkan hava boşluğu ek yalıtım sağlar. Kenar derzlerini akrilatla doldurarak, alçı levhayı / suntayı zeminden ve tavandan ve bitişik duvarlardan da "ayırırsanız", kaplamanın yapısı optimize edilir. Müşteri deneyim raporumuzun Mahalle / Perdeleme Duvarı konulu başlığı altında, bir duvarın ses yalıtımı için bir kaplama örneği görebilirsiniz.

İçerik: 0.5 m² (₺491,44* / 1 m²)

₺245,72*

Montaj

Ses yalıtım ürünlerimiz istek üzerine kendinden yapışkanlı yapılabilmektedir. Bu, basit, temiz ve hızlı bir montaj sağlar.

Ses Yalıtımı 

Oda akustiğinde hissedilebilir bir iyileştirme için, bir odadaki tavan / duvar yüzeylerinin % 30 - 50'sini kaplamanızı öneririz.

Yangın Davranışı

Ürünlerimizin çoğu DIN 4102 ve DIN EN 13501'e göre alev geciktirici olarak sınıflandırılmıştır. Lütfen, belirtilen yangından korunma sınıfları hakkında bizlerden detaylı bilgiyi alınız.

....için Uygulamalar