Ses yalıtım malzememiz makine | kompresör | teknik oda alanları için aşağıdakileri sağlar:

  • gürültü seviyelerinde gözle görülür bir azalma
  • gürültülü makineniz için etkili bir muhafaza
  • ideal bir ses emici kompresör koruması
  • daha az yapı kaynaklı gürültü iletimi
  • yağ, toz vb. girişine karşı güvenilir koruma.
  • bitişik odalara ses iletiminde azalma
soni 1116 ALG
Kalınlık: 4 mm
soni 1116 ALG SK, iki bileşenli ısı koruma ve yalıtım malzemesidir: Yüzeyi termal radyasyonu yansıtmak için yüksek kaliteli, ısıya dayanıklı alüminyum folyodan oluşur. Alt katman hem ısı yalıtımı hem de akustik yalıtım özelliklerine sahip kapitone cam elyaf keçeden oluşur. soni 1116 ALG SK ürünümüz, araçların ve makinelerin yüksek ısı bölgelerinde kullanım için idealdir. Akustik olarak etkili yalıtım şiltesi, mekanik olarak sabitlenmiş halde, 600 ° C'ye kadar sıcaklıklara dayanıklıdır. Alüminyum yüzey ayrıca yağ, su ve yakıtın nüfuz etmesini engeller. Otomotiv sektörü için gerekli olan FMVSS 302 ve DIN 75200 yangın standartlarını karşılamaktadır. soni 1116 ALG SK'yi istediğiniz boyutta kesmek için falçata kullanabilirsiniz. Arkadaki kendinden yapışkanlı kaplama, montajı sizin için kolaylaştırır.

İçerik: 0.5 m² (₺593,14* / 1 m²)

₺296,57*
soni 471 SK
Kalınlık: 10 mm
soni 471 SK, karo biçimli termal kabartmalı PUR akustik paneldir. Görsel olarak çekici kabartma, yüzeyi sıkıştırır ve kapatır. Bu, onu son derece sağlam ve kire karşı dirençli hale getirir. Ek olarak hava geçirgen kabartma, özellikle motor seslerinin frekans aralığında akustik etkinliği iyileştirir. Akustik süngerimiz soni 471 SK, hidrolize karşı yüksek direnci ile karakterizedir ve esas olarak otomotiv sektöründe kullanılmaktadır. soni 471 SK, örneğin karavanların, eski model arabaların veya diğer araçların ses emici ve ısı yalıtımlı iç kaplamaları için idealdir. Otomotiv sektörü için gerekli olan FMVSS 302 ve DIN 75200 yangın standartlarını karşılamaktadır. soni 471 SK, falçata ile kolaylıkla istenilen boyutta kesilebilir. Düşük ağırlığı ve kendinden yapışkanlı ekipmanı, onu kolay ve hızlı bir şekilde monte etmenize olanak tanır.

İçerik: 0.5 m² (₺328,76* / 1 m²)

₺164,38*
soni 491 SK
Kalınlık: 10 mm
soni 491 SK, mikro delikli filmle kaplanmış bir PUR akustik paneldir. Ses geçirgen filmi silinebilir ve kir ile sıvı girişini engeller. Akustik panelimiz soni 491 SK, motor ve araç iç mekanlarında ses kontrolü ve sıcaklık yalıtımı için başarıyla kullanılmaktadır. FMVSS 302 ve DIN 75200 uyarınca araç yapımı için gerekli yangın standartlarını karşılar. Panjur kutunuzu yalıtmak için de bu PUR süngeri kısıtlama olmaksızın tavsiye edebiliriz. soni 491 SK, hidrolize karşı yüksek bir dirence sahiptir ve bu nedenle, yaygın olarak kullanılan ester köpükten çok daha fazla eskimeye karşı dirençlidir. Falçata ile kolaylıkla istenilen boyutta kesilebilir. Ek olarak arkasındaki kendinden yapışkanlı kaplama, onu kolay ve hızlı bir şekilde kurmanıza olanak tanır.

İçerik: 0.5 m² (₺255,38* / 1 m²)

₺127,69*
soni ALU-01
Boru uzunluğu: 10 m | Genişlik: 40 mm
soni YAPIŞKAN BANTLARIMIZ, kenarları maskelemek, hassas yüzeyleri kaplamak ve korumak, derzlere ve çatlaklara yapıştırmak için idealdir. soni YAPIŞKAN BANTLARIMIZ, çeşitli yüzeyler üzerindeki mükemmel yapışkan gücüyle etkileyici bir üründür. Geniş kullanım yelpazesi nedeniyle, soni YAPIŞKANLI BANTLARIMIZ en çok satanlar haline geldi. soni ALU-01 YAPIŞKAN BANT alüminyum bir yapışkan banttır. Pürüzsüz, temiz ve yağsız yüzeylere çok iyi yapışır. Sahip olduğu ağ yapısı sayesinde özellikle yırtılmaya karşı dayanıklıdır. Bu bant, akustik ürünlerimiz olan soni HEAVY ALU ve soni 1116 ALG ile mükemmel uyum sağlar.

İçerik: 10 m (₺25,95* / 1 m)

₺259,54*
soni COMPOSITE
Kalınlık: 32 mm | Renk: siyah
soni COMPOSITE, ağır plastik folyomuz olan soni EVA ile dekoratif keçe yüzeyli akustik süngerden yapılmış kombine bir üründür. Bu optimum kombinasyon hem etkili biçimde gürültü azaltıcı hem de ses emici bir fonksiyon sağlar. soni COMPOSITE özellikle duvarlar ve tavanların ses yalıtımı için uygundur. Komşu duvarda veya perde duvar denilen yapının arkasına uygulandığında, iki bileşenli akustik ürünümüz gözle görülür bir gürültü azaltma sağlar. Görsel tasarım için farklı renkli keçe yüzeylere sahip soni COMPOSITE ürünlerimiz mevcuttur. soni COMPOSITE ürünümüzü falçata ile istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Arkasındaki kendinden yapışkanlı ekipman, bir montaj yardımcısı görevi görür.

İçerik: 0.5 m² (₺1.016,70* / 1 m²)

₺508,35*
soni DECOR
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 30 mm
soni DECOR ses emici bir yün yüzey ile lamine edilmiş bir poliüretan süngerden oluşur. Siyah polyester yün, mekanik olarak son derece stabildir ve yağ ile yakıt tutmaz. Dirençli yün yüzeyi nedeniyle, soni DECOR genellikle teknik uygulamalarda kullanılır. Ses geçirmez panel, örneğin karavanların, eski model arabaların veya diğer araçların ses emici ve ısı yalıtımlı iç kaplamaları için çok uygundur. soni DECOR, hobi atölyenizde de etkili gürültü azalımı sağlar. Soni DECOR ses yalıtım panellerini falçata ile istediğiniz ölçülerde kolayca kesebilirsiniz. Düşük ağırlığı ve isteğe bağlı olarak uygulanan kendinden yapışkanlı ekipmanı size basit ve zaman kazandıran bir kurulum sağlar. Kendinden yapışkanlı olmayan varyantı monte etmek için soni ÖZEL YAPIŞTIRICIMIZI öneririz.

İçerik: 0.5 m² (₺402,80* / 1 m²)

₺201,40*
soni EVA
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 1,5 mm
soni EVA, alev geciktirici minerallerin bir karışımı ile EPDM / EVA polimerlerine dayalı yumuşak ve elastik bir ağır folyodur. soni EVA ağır folyo ürünümüz esas olarak teknik uygulamalar, araçlar ve makineler için uygundur. Sac ve metal parçaların titremesini ve uğuldamasını engellemek için kullanılır. Metal konstrüksiyonunuza soni EVA uygulamak, etkili bir gürültü azalımı ve ses iletiminin önlenmesini sağlar. Arkasındaki isteğe bağlı kendinden yapışkanlı ekipman, soni EVA için bir montaj yardımcısı görevi görür. Dikey ve baş üstü kurulum için uğuldama önleyici filmin mekanik olarak sabitlenmesini öneririz.

İçerik: 0.5 m² (₺233,24* / 1 m²)

₺116,62*
soni HEAVY
Kalınlık: 1,8 mm
soni HEAVY, şeffaf bir polyester filmle kaplı, elastomer ile modifiye edilmiş bitümlü ağır folyodur. Ağır folyomuz soni HEAVY, araçlarda ve makinelerde olduğu kadar teknik uygulamalarda da sıklıkla kullanılmaktadır. İşlevi sac ve metal parçaların titremesini ve uğuldamasını önlemektir. soni HEAVY, hem havadan gelen sesin yalıtımının hem de yapı kaynaklı ses emiliminin gerekli olduğu yerlerde uygundur. Ağır folyomuz mükemmel yalıtım özellikleriyle etkileyici bir üründür. Arkasındaki kendinden yapışkanlı kaplama, montajı sizin için kolaylaştırır. Dikey ve baş üstü kurulum için ek mekanik sabitleme gereklidir.

İçerik: 0.5 m² (₺364,74* / 1 m²)

₺182,37*

Tanım


Makineler | cihazlar | kompresörler için ses yalıtımı

İster büyük ister küçük olsun, makineler genellikle gürültü üretir. Bu düzeyde gürültü çok rahatsız edici olabilir. Bu nedenle, bir makinenin gürültü emisyonlarını azaltmak için, ideal olarak gürültünün kaynağından yaklaşık 30 cm uzakta olmak üzere, cihazı yerleştirmenizi öneririz. Muhafaza (ahşap, plastik veya sac metalden yapılmış) iç tarafta ses geçirmez bir malzeme ile kaplanmalıdır. Bunun için soni RESISTsoni COMPOSITE ve soni WAVE ürünlerimizi tavsiye ediyoruz.

Makine dışarıdaysa, soni RESIST'imiz gürültüyü azaltmak için idealdir. Hem ses emici hem de ses sönümleyici özelliklere sahiptir ve bu nedenle gürültüde muazzam bir azalma sağlar. Ek olarak, soni RESIST hava koşullarına dayanıklıdır. Ses yalıtım malzemesi de güneş ışığına maruz kalıyorsa, benzersiz UV stabilizasyonu sayesinde dış mekan kullanımı için özel olarak geliştirilmiş soni RESIST UV ürünümüzü kullanmanızı tavsiye ederiz. 


Özellikle gürültülü kompresörler için soni SB 700'ümüz, yüksek emici polyester keçe ve ağır bir folyo ile birlikte idealdir. Bu optimum kombinasyon, aynı anda hem yalıtır, hem de zayıflatır ve böylece mükemmel ses yalıtımı sağlar. Diğer bir önlem olarak, kompresörün, havalandırma / iklimlendirme ünitesinin veya gürültülü makinenin bulunduğu teknik oda veya atölye, ses emici malzemelerle yalıtılabilir. Bu, rahatsız edici seslerin komşu veya üstteki odalara girmesini önler. Lütfen bize sorun.

Referanslar

Bir kompresörün ses yalıtımı

Ticari alana kurulan soğutma kompresörünün sesleri yukarıdaki dairede rahatsız edici olarak algılandı.
Tavanın ses emici akustik kıvrımlı köpük soni WAVE ile kaplanması, kompresör odasındaki ses seviyesini ve dolayısıyla yukarıdaki daireye ses iletimini önemli ölçüde azalttı.

Bir hava kompresörünün ses yalıtımı

Hava kompresörümüzün yüksek gürültü seviyesini, içi oldukça ses emici akustik kıvrımlı köpük soni WAVE 50 mm ile kaplanmış masif ahşaptan yapılmış bir koruma aracılığıyla düşürdük.
soni WAVE akustik panellerinin bir kesici ile kullanımı çok kolaydı. Yapıştırma için arkadaki kendinden yapışkanlı ekipmandan koruyucu filmi çıkardık.
soni WAVE ses yalıtım panelleri, gövdenin masif, ağır ahşabıyla bağlantılı olarak artık hava kompresörümüzün optimum ses yalıtımını sağlıyor.

Bir makinenin ses yalıtımı

Üretim salonundaki gürültü seviyesi çok yüksek olduğu için ses yalıtımı önlemlerinin alınması gerekiyordu. Çok gürültülü bir testerenin korumasının iç kısmı, 50 mm kalınlığında, arkada kendinden yapışkanlı olmayan hem ses emici hem de ses yalıtıcı akustik paneller soni RESIST ile kaplanmıştır.
Ses yalıtım plakalarının takılmasıyla makine önemli ölçüde daha sessiz hale geldi. Ses seviyesi çok kez düşürülebildi.

Teknik odadaki bir ısıtıcının ses yalıtımı

Bodrum katındaki kazan dairesindeki tavanın ses emici akustik kıvrımlı sünger soni WAVE ile kaplanması, ısıtma sisteminin ürettiği gürültüyü önemli ölçüde azaltır, böylece üst kattaki daireye daha az ses nüfuz eder. Kendinden yapışkanlı akustik paneller, pürüzsüz bir beton tavana çok iyi yapışır.

Tavanın ses geçirmez kaplamasına ek olarak, kazan dairesindeki ısı pompasının ses yalıtımı sağlanmıştır. Bu amaçla, ses kaynağı ile çıkış noktasında mücadele edebilmek için kaplamanın içi de soni WAVE akustik panellerle kaplanmıştır.
Becerikli ve meslek erbabı olmayan kişi için bile uygulanması kolay olan her iki ses yalıtım önlemi, artık optimum düzeyde ses yalıtımlı bir kazan dairesi sağlamaktadır.

Teknik odadaki bir yüzme havuzu filtre pompasının ses yalıtımı

Yüzme havuzu filtre pompası çalışırken teknik odadaki gürültü seviyesi dışarıya sızdı. soni WAVE 50 mm teknik oda iç duvarlarında ses seviyesini önemli ölçüde azalttı.

Sonuç: Akustik paneller, yüzme havuzu filtre pompasının yaydığı sesi önemli ölçüde azaltır. Teknik odanın dışında, sesler zar zor algılanıyor.