Ses yalıtım malzemelerimiz dış mekan | havuz alanları için aşağıdakileri sağlar:

  • UV'ye dayanıklı ses yalıtımı
  • terasınızda veya balkonunuzda daha sessiz bir ortam
  • hava koşullarına dayanıklı gürültü koruması
  • yıkıcı trafik gürültüsüne karşı etkili koruma
  • kurulumu kolay gürültü koruma önlemleri
  • rahatsız edilmeden konuşmalar için gizli bir alan
soni EVA
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 1,5 mm
soni EVA, alev geciktirici minerallerin bir karışımı ile EPDM / EVA polimerlerine dayalı yumuşak ve elastik bir ağır folyodur. soni EVA ağır folyo ürünümüz esas olarak teknik uygulamalar, araçlar ve makineler için uygundur. Sac ve metal parçaların titremesini ve uğuldamasını engellemek için kullanılır. Metal konstrüksiyonunuza soni EVA uygulamak, etkili bir gürültü azalımı ve ses iletiminin önlenmesini sağlar. Arkasındaki isteğe bağlı kendinden yapışkanlı ekipman, soni EVA için bir montaj yardımcısı görevi görür. Dikey ve baş üstü kurulum için uğuldama önleyici filmin mekanik olarak sabitlenmesini öneririz.

İçerik: 0.5 m² (₺242,02* / 1 m²)

₺121,01*
soni MONTAJ SETI
Set 1 / Set 2: Set 1 (25-30 mm arası kalınlık için)
Akustik malzemenin mekanik olarak sabitlenmesi için. Set 1 (25-32 mm ses yalıtım malzemesi için) 20 adet 8x40 naylon dübel, 20 adet 6x70/42 vida ve 20 adet yalıtım rondelasından oluşur. Set 2 (50-52 mm ses yalıtım malzemesi için) 20 adet 8x40 naylon dübel, 20 adet 6x90/56 vida ve 20 adet yalıtım rondelasından oluşur.

₺355,13*
soni RESIST
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 25 mm | Renk: beyaz
Gürültü bariyerimiz soni RESIST hem ses emici hem de ses yalıtıcı özelliklere sahip kapalı hücreli bir polietilen süngerden oluşur. Kapalı hücre yapısı nedeniyle, soni RESIST özellikle nem ile temasın meydana gelebileceği uygulamalar için uygundur. Son derece sağlam ve darbeye dayanıklı ses geçirmez malzeme, mikroorganizmalar için üreme alanı sağlamaz ve gerekirse ıslak olarak temizlenebilir. soni RESIST, B1'e göre test edilmiş, DIN 4102'ye göre alev geciktiricidir. Bu nedenle ses seviyesinin düşürülmesi gereken ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerine uyulması gereken her yerde kullanılabilir. Arkasındaki isteğe bağlı kendinden yapışkanlı kaplama, panelleri monte etmenizi kolaylaştırır. Düz olmayan yüzeyler ve baş üstü kurulumlar için ek mekanik sabitleme gereklidir.

İçerik: 0.5 m² (₺685,84* / 1 m²)

₺342,92*
soni RESIST Box - Tekli Parça
Ebat: 500 x 500 mm | Renk: beyaz
Basit kurulum: modüler olarak uygulanabilir soni RESIST Box, sadece birkaç dakika içinde kurulabilen özelleştirilebilir bir ses yalıtım kutusudur. Kapalı hücreli polietilen süngerden yapılan tak-çıkar akustik elemanlar iki farklı boyutta mevcuttur ve birbirine hızlı ve kolay bir şekilde bağlanabilir.

Varyantlar ₺151,78*
₺286,19*
soni RESIST UV
soni RESIST UV, özel UV stabilizasyonu sayesinde dış mekan kullanımı için geliştirilmiş, dayanıklı, kapalı hücreli bir PE akustik süngerdir. soni RESIST UV ses yalıtım levhası mükemmel hava ve UV direncine sahiptir ve bu nedenle güneş ışığına karşı dirençlidir. soni RESIST UV, DIN 4102 uyarınca B2'ye göre test edilmiştir.

İçerik: 0.5 m² (₺1.294,84* / 1 m²)

₺647,42*
soni SABITLEME PIMLERI (20 adet)
İğne uzunluğu: Kit 2 (iğne uzunluğu: 63 mm)
soni sabitleme pimlerimiz, ses geçirmez panellerimizi pürüzsüz ve temiz yüzeylere hızlı ve kolay bir şekilde sabitlemenizi sağlar. soni sabitleme pimleri, arkasında kendinden yapışkanlı bir taban plakasından oluşur. Yüksek kaliteli yapışkan, akustik ürünlerimiz için güvenli bir tutuşu garanti eder. Sağlanan kilitli rondela, ses yalıtım plakasını sabitlemek için kullanılır. Son olarak, koruyucu bir başlık çelik pimi kapatır. Bir set; her biri bir pim, kilit pulları ve koruyucu başlıklara sahip 20 taban plakasından oluşur. Set 1 (pim uzunluğu 42 mm) 25-30 mm kalınlığındaki ses yalıtım panelleri için uygundur. Set 2 (pim uzunluğu 63 mm) 50 mm kalınlığındaki ses yalıtım panelleri için uygundur.

Varyantlar ₺452,08*
₺461,42*

Tanım


Dış alanda ses yalıtımı

Sürekli sokak gürültüsü, parti yapmayı seven komşular, gürültülü çim biçme makineleri veya yandaki çocuk oyun alanı. Tüm bunlar, kendi bahçenizdeki veya balkonunuzdaki konaklamanızı hızla bozabilir. Rahatsız edilmeden terasta sohbet etmek veya huzur içinde kitap okumak istiyorsanız, açık alanda etkili ses yalıtımı gereklidir. Kalıcı gürültü kirliliği, genellikle bilinçsiz olsa bile vücudumuz üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Baş ağrısı, işitme bozukluğu ve uykusuzluk olası etkilerden sadece birkaçıdır.

Çözümü sizin için hazırladık. Ürün yelpazemizde dış mekanlara ses yalıtımı çözümleri uygulamak için kullanılabilecek UV'ye dayanıklı ve hava koşullarına dayanıklı ses yalıtım ürünlerimiz bulunmaktadır. Çoğu zaman ses yalıtımı, mahremiyet ekranlarıyla da birleştirilebilir. Gürültü koruma duvarının yüksekliği burada önemli bir rol oynar.

Planlamada size destek vermekten ve memnun müşterilerin halihazırda uyguladığı çözüm fikirleriyle size ücretsiz tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyarız.

Referanslar

Dışarıda ses yalıtımı (bahçe kenarı)

Mahremiyet ve ses yalıtımı sağlamak için çit çıtaları arasına yerleştirilen hava koşullarına dayanıklı soni RESIST UV akustik panellerle birlikte 2 m yüksekliğinde bir ahşap çit kullanıldı. Bu amaçla ahşap direklere, aralarına ses yalıtım panellerinin bastırıldığı çapraz çubuklar vidalanmıştır. Daha sonra akustik malzeme çit çıtaları arasında çerçevelenecek şekilde traverslere monte edildi. Bu şekilde yapılan çit sistemi opaktır ve sokaktan gelen gürültüyü önemli ölçüde azaltır.

Kurulum ipucu:
Uç uca serilirken, ürün sayfasında listelenen boyutsal stabilite boşluklara yol açabileceğinden, levha ek yerleri panellerle gizlenmelidir.

Bir havuz pompası muhafazası

Bir müşterimiz, bahçedeki havuz pompasının muhafazasının fotoğraflarını bize gönderdi. Ahşap kaplamanın içi soni RESIST ile kaplandı ve istenen gürültü azaltımı sağlandı.

Daha fazla bilgi

Balkon veya teras için bölme duvar

Balkonumuz komşumuzun terasına bitişiktir. Televizyonun gürültüsüne ve komşulardan gelen gürültülü konuklara rağmen balkonun keyfini çıkarmaya devam edebilmek için ses yalıtımına bir çözüm bulmamız gerekiyordu.
Çözüm, soni RESIST UV levhalarının takıldığı çelik çerçeveli ses geçirmez bir duvardı. Elde edilen sonuç çok tatmin edici!

Dış alanda gürültü koruma duvarı

Dış alanlarda ses yalıtımı için soniflex, gürültünün kaynağına mümkün olduğunca yakın bir ses geçirmez duvar kurulmasını önerir.
Gürültü koruma duvarını inşa etmek için ya soni RESIST UV'nin yerleştirildiği bir çerçeve konstrüksiyonu ya da ses yalıtım panellerinin gerekli olduğu bir duvar (örn. ahşap duvar, duvar veya çit) gereklidir. Burada ses geçirmez ürün, gürültü kaynağının yanına yerleştirilmelidir.