Ses emicilerimiz üretim | atölye alanları için aşağıdakileri sağlar:

  • yankılanma süresinde azalma
  • azaltılmış gürültü seviyesi
  • konsantre çalışma için güvenli bir çalışma ortamı
  • çalışanlarınız arasında daha fazla memnuniyet ve motivasyon
  • daha sağlıklı ve daha az stresli bir çalışma ortamı
  • gürültülü makinelerden etkili bir yalıtım
soni 471 SK
Kalınlık: 10 mm
soni 471 SK, karo biçimli termal kabartmalı PUR akustik paneldir. Görsel olarak çekici kabartma, yüzeyi sıkıştırır ve kapatır. Bu, onu son derece sağlam ve kire karşı dirençli hale getirir. Ek olarak hava geçirgen kabartma, özellikle motor seslerinin frekans aralığında akustik etkinliği iyileştirir. Akustik süngerimiz soni 471 SK, hidrolize karşı yüksek direnci ile karakterizedir ve esas olarak otomotiv sektöründe kullanılmaktadır. soni 471 SK, örneğin karavanların, eski model arabaların veya diğer araçların ses emici ve ısı yalıtımlı iç kaplamaları için idealdir. Otomotiv sektörü için gerekli olan FMVSS 302 ve DIN 75200 yangın standartlarını karşılamaktadır. soni 471 SK, falçata ile kolaylıkla istenilen boyutta kesilebilir. Düşük ağırlığı ve kendinden yapışkanlı ekipmanı, onu kolay ve hızlı bir şekilde monte etmenize olanak tanır.

İçerik: 0.5 m² (₺328,76* / 1 m²)

₺164,38*
soni 491 SK
Kalınlık: 10 mm
soni 491 SK, mikro delikli filmle kaplanmış bir PUR akustik paneldir. Ses geçirgen filmi silinebilir ve kir ile sıvı girişini engeller. Akustik panelimiz soni 491 SK, motor ve araç iç mekanlarında ses kontrolü ve sıcaklık yalıtımı için başarıyla kullanılmaktadır. FMVSS 302 ve DIN 75200 uyarınca araç yapımı için gerekli yangın standartlarını karşılar. Panjur kutunuzu yalıtmak için de bu PUR süngeri kısıtlama olmaksızın tavsiye edebiliriz. soni 491 SK, hidrolize karşı yüksek bir dirence sahiptir ve bu nedenle, yaygın olarak kullanılan ester köpükten çok daha fazla eskimeye karşı dirençlidir. Falçata ile kolaylıkla istenilen boyutta kesilebilir. Ek olarak arkasındaki kendinden yapışkanlı kaplama, onu kolay ve hızlı bir şekilde kurmanıza olanak tanır.

İçerik: 0.5 m² (₺255,38* / 1 m²)

₺127,69*
soni ALU-01
Boru uzunluğu: 10 m | Genişlik: 40 mm
soni YAPIŞKAN BANTLARIMIZ, kenarları maskelemek, hassas yüzeyleri kaplamak ve korumak, derzlere ve çatlaklara yapıştırmak için idealdir. soni YAPIŞKAN BANTLARIMIZ, çeşitli yüzeyler üzerindeki mükemmel yapışkan gücüyle etkileyici bir üründür. Geniş kullanım yelpazesi nedeniyle, soni YAPIŞKANLI BANTLARIMIZ en çok satanlar haline geldi. soni ALU-01 YAPIŞKAN BANT alüminyum bir yapışkan banttır. Pürüzsüz, temiz ve yağsız yüzeylere çok iyi yapışır. Sahip olduğu ağ yapısı sayesinde özellikle yırtılmaya karşı dayanıklıdır. Bu bant, akustik ürünlerimiz olan soni HEAVY ALU ve soni 1116 ALG ile mükemmel uyum sağlar.

İçerik: 10 m (₺25,95* / 1 m)

₺259,54*
soni COMFORT
Kalınlık: 30 mm | Kenar şekli: pahsız
soni COMFORT, olağanüstü iyi bir ses emme kapasitesine sahip, beyaz PES ve dokunmamış kumaştan yapılmış çok dayanıklı bir ses emicidir. Ek olarak, soni COMFORT mükemmel yangın direnciyle etkileyici bir üründür. soni COMFORT, DIN 4102 ve B1 (alev geciktirici) standartları uyarınca test edilmiştir. Gürültü seviyesinin azaltılması ve yangından korunma yönetmeliklerinin karşılanması gereken her yerde kullanılabilir. Ek olarak, tavan elemanı olarak soni COMFORT, DIN 18032-3 uyarınca top çarpma güvenlik testini yerine getirir ve bu nedenle spor salonlarında kullanım için idealdir. Bunlara ilave olarak soni COMFORT eskimeye karşı çok dayanıklıdır, mineral lifler içermez ve fizyolojik olarak kesinlikle zararsızdır. Sonuç olarak, çeşitli odalarda akustiği optimize etmek için gerçekten çok yönlü bir üründür. Tavana veya duvara yapılan tam yüzey montajı için, pahlı akustik panel soni COMFORT F'yi öneririz. Pürüzsüz kenarlı soni COMFORT'tan farklı olarak soni COMFORT F, çekici bir görünüm oluşturan her yönden eğimli bir pah yapısına (10 x 10 mm) sahiptir. Bu şekilde tavanda veya duvardaki pürüzlü görünüm optik olarak telafi edilebilir. soni COMFORT veya soni COMFORT F'yi falçata veya testere bıçağıyla istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Ses emici panelleri takmak için soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ,  soni VELCRO BANT  veya  soni SABİTLEYİCİ  ürünümüzü tavsiye ediyoruz.

İçerik: 0.5 m² (₺551,62* / 1 m²)

₺275,81*
soni COMPOSITE
Kalınlık: 32 mm | Renk: siyah
soni COMPOSITE, ağır plastik folyomuz olan soni EVA ile dekoratif keçe yüzeyli akustik süngerden yapılmış kombine bir üründür. Bu optimum kombinasyon hem etkili biçimde gürültü azaltıcı hem de ses emici bir fonksiyon sağlar. soni COMPOSITE özellikle duvarlar ve tavanların ses yalıtımı için uygundur. Komşu duvarda veya perde duvar denilen yapının arkasına uygulandığında, iki bileşenli akustik ürünümüz gözle görülür bir gürültü azaltma sağlar. Görsel tasarım için farklı renkli keçe yüzeylere sahip soni COMPOSITE ürünlerimiz mevcuttur. soni COMPOSITE ürünümüzü falçata ile istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Arkasındaki kendinden yapışkanlı ekipman, bir montaj yardımcısı görevi görür.

İçerik: 0.5 m² (₺1.016,70* / 1 m²)

₺508,35*
soni DECOR
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 30 mm
soni DECOR ses emici bir yün yüzey ile lamine edilmiş bir poliüretan süngerden oluşur. Siyah polyester yün, mekanik olarak son derece stabildir ve yağ ile yakıt tutmaz. Dirençli yün yüzeyi nedeniyle, soni DECOR genellikle teknik uygulamalarda kullanılır. Ses geçirmez panel, örneğin karavanların, eski model arabaların veya diğer araçların ses emici ve ısı yalıtımlı iç kaplamaları için çok uygundur. soni DECOR, hobi atölyenizde de etkili gürültü azalımı sağlar. Soni DECOR ses yalıtım panellerini falçata ile istediğiniz ölçülerde kolayca kesebilirsiniz. Düşük ağırlığı ve isteğe bağlı olarak uygulanan kendinden yapışkanlı ekipmanı size basit ve zaman kazandıran bir kurulum sağlar. Kendinden yapışkanlı olmayan varyantı monte etmek için soni ÖZEL YAPIŞTIRICIMIZI öneririz.

İçerik: 0.5 m² (₺402,80* / 1 m²)

₺201,40*
soni EVA
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 1,5 mm
soni EVA, alev geciktirici minerallerin bir karışımı ile EPDM / EVA polimerlerine dayalı yumuşak ve elastik bir ağır folyodur. soni EVA ağır folyo ürünümüz esas olarak teknik uygulamalar, araçlar ve makineler için uygundur. Sac ve metal parçaların titremesini ve uğuldamasını engellemek için kullanılır. Metal konstrüksiyonunuza soni EVA uygulamak, etkili bir gürültü azalımı ve ses iletiminin önlenmesini sağlar. Arkasındaki isteğe bağlı kendinden yapışkanlı ekipman, soni EVA için bir montaj yardımcısı görevi görür. Dikey ve baş üstü kurulum için uğuldama önleyici filmin mekanik olarak sabitlenmesini öneririz.

İçerik: 0.5 m² (₺233,24* / 1 m²)

₺116,62*
soni HEAVY
Kalınlık: 1,8 mm
soni HEAVY, şeffaf bir polyester filmle kaplı, elastomer ile modifiye edilmiş bitümlü ağır folyodur. Ağır folyomuz soni HEAVY, araçlarda ve makinelerde olduğu kadar teknik uygulamalarda da sıklıkla kullanılmaktadır. İşlevi sac ve metal parçaların titremesini ve uğuldamasını önlemektir. soni HEAVY, hem havadan gelen sesin yalıtımının hem de yapı kaynaklı ses emiliminin gerekli olduğu yerlerde uygundur. Ağır folyomuz mükemmel yalıtım özellikleriyle etkileyici bir üründür. Arkasındaki kendinden yapışkanlı kaplama, montajı sizin için kolaylaştırır. Dikey ve baş üstü kurulum için ek mekanik sabitleme gereklidir.

İçerik: 0.5 m² (₺364,74* / 1 m²)

₺182,37*

Tanım


Üretim | atölye alanları için gürültüden korunma

Gürültü, işyerindeki en güçlü stres faktörlerinden biridir. Özellikle gürültülü makinelerin bulunduğu büyük üretim salonlarında gürültü seviyesi dayanılmaz derecede yüksek olabilir. Bu sadece rahatsız edici bir çalışma ortamı yaratmakla kalmaz, aynı zamanda sağlığa da zararlıdır. Kalıcı gürültü kirliliği, yoğunlaştırılmış çalışmayı zorlaştırır ve ayrıca kaza riskini de artırır. Bu, işyeri yönergelerinin ve mevcut gürültü koruma yönetmeliğinin işyerlerindeki gürültü seviyesinin mümkün olduğunca azaltılmasını şart koşmasının nedenlerinden biridir.

Üretim salonları ve atölyeler için özel akustik ürünlerimiz keyifli, motive edici ve güvenli bir çalışma ortamı sağlar. Bunun için pek çok olasılık vardır: Bir yandan, yüksek sesli makinelerin bulunduğu alanlar akustik olarak sınırlandırılabilir. Öte yandan tavan ve duvarlardaki ses yalıtım ürünleri sesin yansımasını azaltır. Bu, kısaltılmış bir yankılama süresi ve dolayısıyla tolere edilebilir bir seviyede azaltılmış bir ses seviyesi sağlar.

Referanslar

Bir atölyede ses yalıtımı

Üç tane pnömatik tornavida kullanımı, özellikle üst frekanslar aralığında yüksek düzeyde gürültü kirliliği ile ilişkilendirildi. Çalışma alanındaki işyerlerini tamamen bölme ile ayırmamak için işyerlerini ses geçirmez kutularla donatmaya karar verdik.
İçerideki ses yalıtım kutularını kıvrımlı köpük soni WAVE 30 mm ile kapladık. Ses yalıtım malzemesinin sızdırmaz yüzeyindeki toz, hava üfleyerek kolayca çıkarılabilir.
Ses geçirmez kutular kullanılarak iş yerlerindeki pnömatik tornavidaların sesi özellikle yüksek frekanslarda önemli ölçüde azaltılmıştır. Ses geçirmez kutuların yaklaşık 1 m arkasında ölçüldüğünde gürültü seviyesini 5-6 desibel düşürmeyi başardık.

Bir test sisteminin ses yalıtımı

Kavitasyon test sistemimiz ultrasonla çalışır ve ses yalıtımı olmadan çok rahatsız edici, yüksek frekanslı bir gürültüye neden olurdu. Dış koruma kapsülü, soni WAVE ses yalıtım panelleriyle kaplandıktan sonra, kapılar kapatıldığında rahatsız edici sesler artık duyulmuyor.
Kıvrımlı köpük soni WAVE'i takmak ve kesmek çok kolay oldu ve ses emici ve ses azaltıcı etkiden tamamen memnunuz.

Bir makine kapağının ses yalıtımı

Kabulden önceki test çalıştırması sırasında müşteri, doğrulama makinesinin yüksek gürültü seviyesinden şikâyet etti: metal kapak titredi ve sürücünün gürültüsünü dışarıya yaydı.
Metal kaplamanın iç kısmı, sac kaplamanın yapıdan kaynaklanan gürültüsünü azaltmak ve aynı zamanda ses yalıtımı sağlamak için soni COMPOSITE 32 mm akustik panellerle kaplanmıştır. Ses yalıtım şiltelerinde bulunan ağır folyo metal kapağın titremesini engeller, akustik sünger ses seviyesini önemli ölçüde azaltır. soni 471Ä ve ağır plastik folyo soni EVA 3-01, az yer olan yerlerde kullanıldı.
Ses yalıtım panelleri, net bir şekilde algılanabilir ses yalıtımı elde etmeyi mümkün kılmıştır. Kesme ve işleme çok kolaydı. Kendinden yapışkanlı kaplama metale mükemmel şekilde yapışır.

Çalışma alanı olarak bir garajın ses yalıtımı

Kuru buzla temizlik, yüksek frekanslı gürültüye neden olur. Odanın iç duvarları tamamen 50 mm kalınlığında soni WAVE ve soni RESIST ses yalıtım panelleri ile kaplanmıştır.
Yüksek frekanslı gürültü, soni WAVE ve soni RESIST akustik panelleri tarafından emilir, böylece ses seviyesi azalır.
soni RESIST'in ses emici özellikleri sayesinde garaj dışında da gürültü kirliliğini azaltmak mümkün oldu. Genel olarak, sonuç tatmin edicinin üzerindeydi ve gürültü azaltması gerekenden daha iyiydi.

Hobi odasında ses yalıtımı

Yarı müstakil bir evin bodrum katında bir hobi marangoz atölyesi kurdum. Marangoz makinelerim ile çalışırken çok yüksek seviyede gürültü oluyor, bu da atölyede çalışmayı rahatsız ediyor ve ses yukarıdaki odalara da iletiliyor.
soni WAVE akustik panellerini bodrum tavanına kurdum ve doğrama makinelerinden kaynaklanan hava kaynaklı gürültüyü azaltabildim.