Basotect Ses Yalıtımı / Melamin sünger

Basotect ® Melamin süngerin ticari adıdır. Basotect ® ses yalıtım ürünleri, ses yalıtım ihtiyacı duyulan ve yangın koruma gereksinimleri bulunan her alanda uygulanabilir. Melamin sünger, anaokulu, okul, kreş, ofis, çağrı merkezi, oturma odası, merdiven boşluğu, koridor, restoran/bar, doktor ofisi vb. için son derece uygun bir üründür.

Melamin süngerin uygulanması sadece oda içerisindeki akustiği düzenlemez, aynı zamanda ilave ısı yalıtımı sağlar.

Basotect ® / melamin süngerlerimiz gri ve beyaz renk olarak mevcuttur. 

Basotect ® BASF SE'nin markasıdır.

soni CUBE
Ebat: 200 x 200 x 200 mm | Renk: açık gri
soni CUBE oturma küplerimiz özel bir ses emicidir, çünkü odaların akustik optimizasyonuna ek olarak soni CUBE mükemmel oturma konforu sunar. Akustik küplerimizin çekirdeği, son trend renklerde ve kir tutmaz, aşınmaya dayanıklı, alev geciktirici keçe ile kaplanmış oldukça etkili bir ses emiciden oluşur. soni CUBE, çok iyi bir ses emme kapasitesine sahiptir ve pratik ek faydaları olan etkili bir ses yalıtımı çözümünün gerekli olduğu her yerde kullanılır. Ses yalıtımı ve oturma küpünün ideal kombinasyonu, bu ürünü çocuk odaları, kreşler, anaokulları ve bekleme odaları için mükemmel bir ekipman haline getirmektedir. soni CUBE aynı zamanda fuar standlarında ve salonlarda işlevsel ve çekici bir ekipman aksesuarıdır. soni CUBE odaya yerleştirilebileceği gibi, köpük spiralimizi akustik küpün bir köşesinden tutturarak ya da bir kablo sistemi kullanarak tavandan da asılabilir.

₺1.065,40*
soni Köpük Spiralleri
soniflex köpük spiralleri (24 adet) Spiraller minimum 50 mm kalınlığa sahip akustik panelleri asmak için uygundur. soniflex köpük spiralleri, ses emici plakalara kolayca vidalanabilir ve halkalar kullanılarak gerilmiş bir tel halata veya kancalara asılabilir. Uçlar ayrıca bükülerek açılabilir ve kanca olarak kullanılabilir. Boyutlar: çap 15 mm, toplam uzunluk 80 mm, dönüş uzunluğu 69 mm.

İçerik: 24 piece(s) (₺24,15* / 1 piece(s))

₺579,60*
soni ÖZEL YAPIŞTIRICI
Kartuş / 6 veya 12 kartuşlu set: 310 ml kartuş
soni ÖZEL YAPIŞTIRICI, özellikle melamin ve poliüretan sünger olmak üzere açık hücreli malzemelerle yapılan ses yalıtımı ile akustik elemanların noktasal ve tam yüzey yapıştırma işlemleri için ideal akustik yapıştırıcıdır. Solventsiz ve stabil özellikteki soni ÖZEL YAPIŞTIRICI; beton, sıva, duvar, çimento ve ahşap gibi inşaatta yaygın olarak kullanılan alt tabakalara mükemmel bir şekilde yapışır. Açık hücreli köpük tabakalarımız, elastoplastik, tek bileşenli polimer yapıştırıcı ile doğrudan duvara veya tavana yapıştırılabilir. Lütfen "işleme talimatları" adlı bilgi formumuza da dikkat ediniz. soni ÖZEL YAPIŞTIRICI'mızı isteğe bağlı olarak 310 ml içerikli tekli kartuş veya 6 ya da 12'lik set olarak alabilirsiniz. İpuçları: soni ÖZEL YAPIŞTIRICI, polietilen köpükler için (ör: soni RESIST) uygun değildir ve çocukların eline geçmemelidir!

₺91,31*
soni PROTECT
Arka yüz ekipmanı: kendinden yapışkansız (nk) | Kalınlık: 30 mm | Kenar şekli: pahsız | Renk: beyaz
Ses emici ürünümüz soni PROTECT, olağanüstü iyi bir ses emme kapasitesine sahip açık hücreli melamin süngerden (Basotect ®) oluşur. soni PROTECT ile odalarınızdaki akustiği fark edilir ölçüde iyileştirebilirsiniz. soni PROTECT akustik panellerini tavana ve duvara taktıktan sonra odanızda ses çok daha az yankılanır. soni PROTECT, Avrupa ve Almanya yangından korunma standartlarına uygun olarak test edilmiştir ve bu nedenle, gürültü seviyesinin azaltılması ve yangından korunma yönetmeliklerinin aynı anda karşılanması gereken her yerde kullanılabilir. Ek olarak soni PROTECT eskimeye dayanıklıdır, mineral lif içermez ve fizyolojik olarak kesinlikle zararsızdır. Sonuç olarak oda akustiğini optimize etmek için mutlak bir klasiktir. Plakaları uç uca döşeme işleminde soni PROTECT F'yi öneririz. soni PROTECT'in aksine, PROTECT F'nin her yönden eğimli kenarları vardır (pah). Bu sadece özel bir görünüm oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda tavandaki veya duvardaki pürüzlü görünümü de optik olarak telafi edebilir. soni PROTECT ve soni PROTECT F, falçata ile kolaylıkla istenilen boyutta kesilebilir. Ses emici özellikteki bu panelleri sabitlemek için soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ürünümüzü tavsiye ediyoruz. Basotect ®, BASF SE'nin onaylı ticari markasıdır.

İçerik: 0.5 m² (₺402,44* / 1 m²)

Varyantlar ₺130,83*
₺201,22*
soni PROTECT R
Ses yalıtım panelimiz soni PROTECT R, melamin reçinesi bazlı yüksek kaliteli bir geri dönüşüm ürünüdür. soni PROTECT R'nin karakteristik özelliği, mükemmel ses emilimi ve ses yalıtımı değerleridir ve bu da etkili ses iletimi yalıtımının elde edilmesini sağlar. soni PROTECT R, bir perdeleme duvarının arkasında boşluk sönümlemesi görevi görerek, ortaya çıkan rezonansları önemli ölçüde azaltır ve böylece bir duvarın, bölmenin veya tavanın ses yalıtımını artırır. Gürültülü komşulardan veya ortam gürültülerinden kaynaklanan gürültü kirliliği böylece etkili bir şekilde durdurulabilir. Perdeleme duvarı oluşturmak için ipucu: Dış kaplama için, 30 veya 50 mm kalınlığında ahşap çıtalar duvara dübellenir. İdeal olarak, çıtalar toleranslı monte edilir; bu demektir ki, ses köprülerini önlemek için duvar ve çıtalar arasına elastik bir tabaka yerleştirilir. Sızdırmazlık bandımız soni NBR burada idealdir. Ardından çıtalar arasındaki boşluk ses yutucu ürünümüz olan soni PROTECT R ile doldurulur ve çıtalara alçı levha veya sunta vidalanır. soni PROTECT R doğrudan duvara değil, ahşap çıtalara (30 mm) monte edilirse ses emilimi daha da artar. Ortaya çıkan hava boşluğu ek yalıtım sağlar. Kenar derzlerini akrilatla doldurarak, alçı levhayı / suntayı zeminden ve tavandan ve bitişik duvarlardan da "ayırırsanız", kaplamanın yapısı optimize edilir. Müşteri deneyim raporumuzun Mahalle / Perdeleme Duvarı konulu başlığı altında, bir duvarın ses yalıtımı için bir kaplama örneği görebilirsiniz.

İçerik: 0.5 m² (₺491,44* / 1 m²)

₺245,72*
soni PYRAMIDE
Renk: beyaz
Piramit süngerimiz soni PYRAMIDE, açık hücreli melamin süngerden (Basotect ®) yapılan yüksek verimli bir ses yalıtım ürünüdür. soni PYRAMIDE, olağanüstü iyi emilim özellikleri ve çok çekici tasarımı ile etkileyicidir. soni PYRAMIDE, DIN EN ISO 13501 ve DIN 4102 (alev geciktirici) uyarınca yapı sektörü için gerekli yangın standartlarını karşılar. Bu, soni PYRAMIDE akustik panellerini, ses seviyesinin düşürülmesi gereken ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerine uyulması gereken her yerde duvar ve tavan kaplaması olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. soni PYRAMIDE eskimeye karşı yüksek dirence sahiptir, mineral lifler içermez ve fizyolojik olarak zararsızdır. soni PYRAMIDE, özellikle kayıt stüdyolarında duvar için ses emici olarak etkilidir. soni PYRAMIDE, falçata ile kolaylıkla istenilen boyutta kesilebilir. soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ürünümüzü yapıştırma için tavsiye ediyoruz. Tam yüzey yapıştırma istenmiyorsa, alternatif olarak tavandan zahmetsiz asmaya yarayan köpük spirallerimiz kullanılabilir.

İçerik: 0.5 m² (₺804,90* / 1 m²)

Varyantlar ₺321,43*
₺402,45*
soni TRAPEZ
Renk: beyaz
soni TRAPEZ, olağanüstü iyi emilim özelliklerine sahip, açık hücreli melamin süngerden (Basotect®) yapılmış trapezoid biçimli bir akustik elementtir. Tavan elemanı olarak tasarlanan soni TRAPEZ, gürültüyü etkin bir şekilde emer ve odalardaki yankılanmayı azaltır. soni TRAPEZ, DIN 4102'ye uygun olarak yapı sektörü için gerekli olan B1 için test edilmiş yangından korunma standartlarını karşılar. Böylece soni TRAPEZ'i oda akustiğini iyileştirmek ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerine uymak için ihtiyaç duyduğunuz her yerde görsel olarak çekici bir tavan elemanı olarak kullanabilirsiniz. soni TRAPEZ, eskimeye karşı yüksek bir dirence sahiptir, mineral lifler içermez ve fizyolojik olarak zararsızdır. Kompakt şekli nedeniyle soni TRAPEZ, özellikle vinç raylarının, hava kanallarının veya lambaların geniş bir alana ses yalıtım paneli döşenmesini zorlaştıran ve yapısal özelliklere kolayca adapte edilebilen tavanlar için uygundur. Tavana sabitlemek için soni ÖZEL YAPIŞTIRICI ürünümüzü tavsiye ediyoruz. Tam yüzey yapıştırma istenmiyorsa, köpük spirallerimizi kullanarak akustik elemanları tavana da asabilirsiniz. Basotect ®, BASF SE'nin onaylı ticari markasıdır.

Varyantlar ₺400,13*
₺559,01*

Montaj

Ses yalıtım ürünlerimiz istek üzerine kendinden yapışkanlı yapılabilmektedir. Bu, basit, temiz ve hızlı bir montaj sağlar.

Ses Yalıtımı 

Oda akustiğinde hissedilebilir bir iyileştirme için, bir odadaki tavan / duvar yüzeylerinin % 30 - 50'sini kaplamanızı öneririz.

Yangın Davranışı

Ürünlerimizin çoğu DIN 4102 ve DIN EN 13501'e göre alev geciktirici olarak sınıflandırılmıştır. Lütfen, belirtilen yangından korunma sınıfları hakkında bizlerden detaylı bilgiyi alınız.

Basotect için Uygulamalar

Ofis | Çağrı Merkezi
Restoran | yemekhane
Bekleme alanı