Renkli akustik panellerden oda akustiği optimizasyonu

Renkli akustik süngerler, yankı süresini azaltarak oda akustiğini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda renkli yüzeyi sayesinde çok bireysel ve hoş bir atmosfer oluşturur. 

soni COLOR mükemmel yangın dayanımı ile gürültü kaynaklı alanlarda uygulanır.

soni COLOR DESIGN için 7 farklı renk seçeneği mevcuttur, dekoratif tavan uygulamaları için oldukça uygundur. 

soni COLOR
Renk: yeşil
Akustik panelimiz soni COLOR, modaya uygun çekici renklerde ince yapılı bir keçe yüzey ile lamine edilmiş beyaz polyester keçeden oluşur. Dekoratif akustik paneller hoş bir oda akustiği yaratır. Oda akustiğinde gözle görülür bir iyileşme için, bir odadaki tavan / duvar alanının %30-50'sini kaplamanızı öneririz. Akustik panelleri eşit olarak dağıtmak en iyisidir. Sonuç olarak, oda genel olarak daha az yankılanır ve daha hoş bir ortam sağlanır. soni COLOR, Avrupa standardı DIN EN ISO 13501 uyarınca inşaat sektörü için gerekli olan yangın standartlarını karşılar. Bu, ses seviyesinin düşürülmesinin ve yangından korunma yönetmeliklerinin gerekli olduğu her yerde tavan ve duvar kaplaması olarak soni COLOR akustik emicilerini kullanabileceğiniz anlamına gelir. soni COLOR, soni ÖZEL YAPIŞTIRICIMIZ ile pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırılabilir. Tam yüzey yapıştırması istenmiyorsa, soni VELCRO BANT akustik emicinin güvenli bir şekilde tutunmasını sağlar.

İçerik: 0.5 m² (₺569,48* / 1 m²)

₺284,74*
soni COLOR Deluxe
Renk: bej
soni COLOR Deluxe, özel dekoratif amaçlı akustik ses emicimizdir. Yüksek kaliteli, zarif bir alüminyum çerçeve, beyaz, ses emici bir polyester yün ve modern, modaya uygun renklerde bir keçe kaplamadan oluşur. Sonuç olarak, soni COLOR Deluxe, duvar yüzeylerinizde ayrı bir tasarım öğesi haline gelir ve etkili gürültü azaltımına ek olarak çekici ve çağdaş bir görünüm sağlar. Alüminyum çerçeveye yerleştirilen yüksek ses emici polyester keçe, DIN 4102'ye göre alev geciktiricidir ve bu nedenle inşaat sektörü için gerekli olan yangın standardı B1'i karşılar. Görsel olarak çekici olan keçe kılıf dayanıklıdır, rengi solmaz ve istek üzerine herhangi bir zamanda değiştirilebilir. soni COLOR Deluxe, bir resim çerçevesi gibi duvara asılabilir. Zarif ses emicimiz bu nedenle oda akustiğine anında katkıda bulunur.

İçerik: 0.5 m² (₺7.274,30* / 1 m²)

₺3.637,15*
soni COLOR Design
Desen: YinYang | Renk: pembe
soni COLOR Design ürünümüz, 618 x 618 mm boyutlarında renkli, etkileyici ses emicilerdir; ızgara tavanlara veya Odenwald tavanlara (OWA) kolayca takılabilir ve her tavanı öne çıkarır. soni COLOR Design modaya uygun renklerde ince ve benekli bir keçe yüzey ile lamine edilmiş, 3D görünümlü, termal olarak sıkıştırılmış polyester keçeden oluşur. soni COLOR Design, Yin Yang veya Wave olarak mevcuttur. soni COLOR Design, DIN 13501 uyarınca Avrupa yangından korunma yönetmeliklerine göre test edilmiş ve alev geciktirici olarak sınıflandırılmıştır. Böylece, ses seviyesinin düşürülmesi ve aynı zamanda yangından korunma yönetmeliklerinin karşılanması gereken her yerde soni COLOR Design'ı kullanabilirsiniz.

İçerik: 0.382 m² (₺1.126,99* / 1 m²)

₺430,51*
soni COLOR RD
Renk: turuncu
soni COLOR RD, mevcut ızgara asma tavanlara veya Odenwald tavanlara (OWA) az bir çabayla yerleştirilebilen 620 x 620 mm ölçülerindeki eklentimizdir. Mevcut trend renklerde ince benekli keçe yüzey ile lamine edilmiş ses emici beyaz polyester keçeden oluşur. soni COLOR RD akustik elemanları, bir odadaki ses seviyesini önemli ölçüde azaltır ve ofislerde, toplantı odalarında veya tıbbi uygulamalarda oda akustiğinin iyileştirilmesine katkıda bulunur. soni COLOR RD ayrıca okullarda, kreşlerde ve anaokullarında gürültü azaltma için kanıtlanmış bir akustik unsurdur. soni COLOR RD, inşaat sektörü için gerekli olan yangın standartlarını DIN EN ISO 13501'e göre karşılar. Bu, soni COLOR RD akustik panellerini, ses seviyesinin düşürülmesinin ve yangından korunma yönetmeliklerinin gerekli olduğu her yerde tavan ve duvar kaplaması olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ses emici olarak kullanım için soni COLOR RD, soni ÖZEL YAPIŞTIRICIMIZ ile pürüzsüz ve temiz yüzeylere yapıştırılabilir. Tam yüzey yapıştırması istenmiyorsa, soni VELCRO BANT akustik elemanların güvenli bir şekilde tutunmasını sağlar.

İçerik: 0.384 m² (₺493,75* / 1 m²)

₺189,60*
soni CUBE
Ebat: 200 x 200 x 200 mm | Renk: açık gri
soni CUBE oturma küplerimiz özel bir ses emicidir, çünkü odaların akustik optimizasyonuna ek olarak soni CUBE mükemmel oturma konforu sunar. Akustik küplerimizin çekirdeği, son trend renklerde ve kir tutmaz, aşınmaya dayanıklı, alev geciktirici keçe ile kaplanmış oldukça etkili bir ses emiciden oluşur. soni CUBE, çok iyi bir ses emme kapasitesine sahiptir ve pratik ek faydaları olan etkili bir ses yalıtımı çözümünün gerekli olduğu her yerde kullanılır. Ses yalıtımı ve oturma küpünün ideal kombinasyonu, bu ürünü çocuk odaları, kreşler, anaokulları ve bekleme odaları için mükemmel bir ekipman haline getirmektedir. soni CUBE aynı zamanda fuar standlarında ve salonlarda işlevsel ve çekici bir ekipman aksesuarıdır. soni CUBE odaya yerleştirilebileceği gibi, köpük spiralimizi akustik küpün bir köşesinden tutturarak ya da bir kablo sistemi kullanarak tavandan da asılabilir.

₺1.065,40*
soni MASA SEPARATÖRÜ
Ebat: 900 x 600 mm | Renk: koyu gri
soni MASA SEPARATÖRÜ, işyerinde daha iyi akustiği daha fazla mahremiyetle birleştirir. Ayrıca mevcut trend renkleri sayesinde bölme duvarı her odayı tazeler.  soni MASA SEPARATÖRÜ, merkezinde yumuşak bir keçe ve her iki tarafı sıkıştırılmış bir polyester keçe ile güçlendirilen malzemeden oluşur. Akustik duvarın görünen yüzeyleri yüksek kaliteli, kir tutmaz dekoratif bir keçedendir. Daha çekici bir görünüm için gürültü koruma elemanlarının üst köşeleri yuvarlatılmıştır. soni MASA SEPARATÖRÜ çok iyi ses emme kapasitesi ile etkileyici bir üründür ve ses seviyesini düşürmek istediğiniz her yerde esnek bir şekilde kullanılabilir. Kurulumu kolay akustik duvar, ofis mimarisine uyumlu bir şekilde uyum sağlar ve yoğun çalışma için hoş koşullar yaratır. İpucu: Ses geçirmez bölmemize her iki taraftan da post it, vb sabitlenebilir. Aksesuar olarak da temin edilebilen sağlam, yüksek kaliteli paslanmaz çelikten yapılmış masa kelepçeleri sayesinde bölmenin montajı çok kolaydır. Daha fazla bilgiyi montaj talimatlarımızda bulabilirsiniz.

₺1.342,49*
soni ÖZEL YAPIŞTIRICI
Kartuş / 6 veya 12 kartuşlu set: 310 ml kartuş
soni ÖZEL YAPIŞTIRICI, özellikle melamin ve poliüretan sünger olmak üzere açık hücreli malzemelerle yapılan ses yalıtımı ile akustik elemanların noktasal ve tam yüzey yapıştırma işlemleri için ideal akustik yapıştırıcıdır. Solventsiz ve stabil özellikteki soni ÖZEL YAPIŞTIRICI; beton, sıva, duvar, çimento ve ahşap gibi inşaatta yaygın olarak kullanılan alt tabakalara mükemmel bir şekilde yapışır. Açık hücreli köpük tabakalarımız, elastoplastik, tek bileşenli polimer yapıştırıcı ile doğrudan duvara veya tavana yapıştırılabilir. Lütfen "işleme talimatları" adlı bilgi formumuza da dikkat ediniz. soni ÖZEL YAPIŞTIRICI'mızı isteğe bağlı olarak 310 ml içerikli tekli kartuş veya 6 ya da 12'lik set olarak alabilirsiniz. İpuçları: soni ÖZEL YAPIŞTIRICI, polietilen köpükler için (ör: soni RESIST) uygun değildir ve çocukların eline geçmemelidir!

₺91,31*
soni PICTURE
PICTURE desen: megalith
soni PICTURE, yüksek kaliteli ve zarif bir alüminyum çerçeve içinde ses emici bir akustik görseldir. Baskılı kumaşın arkasındaki gergi çerçevesi profiline görünmez bir şekilde yerleştirilen beyaz, ses emici bir polyester keçeden oluşur. Kumaş yüzeyi dilediğiniz zaman tarafınızdan değiştirilebilir. soni PICTURE, çok iyi ses emme kapasitesi ile etkileyici bir üründür. Ses seviyesinin düşürüleceği ve aynı zamanda çekici bir görünüme değer verilen her yerde kullanılabilir. Bu ideal kombinasyon ile soni PICTURE, sadece oda akustiğinin iyileştirilmesine katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda odalarınızda bireysel ve görsel olarak son derece çekici bir tasarım sağlar. Çepeçevre alüminyum çerçeve, 40 mm'lik bir yapı derinliğine sahiptir ve önceden monte edilmiş askı kancası kullanılarak duvara kolayca monte edilebilir.

₺4.265,23*

Montaj

Ses yalıtım ürünlerimiz istek üzerine kendinden yapışkanlı yapılabilmektedir. Bu, basit, temiz ve hızlı bir montaj sağlar.

Ses Yalıtımı 

Oda akustiğinde hissedilebilir bir iyileştirme için, bir odadaki tavan / duvar yüzeylerinin % 30 - 50'sini kaplamanızı öneririz.

Yangın Davranışı

Ürünlerimizin çoğu DIN 4102 ve DIN EN 13501'e göre alev geciktirici olarak sınıflandırılmıştır. Lütfen, belirtilen yangından korunma sınıfları hakkında bizlerden detaylı bilgiyi alınız.

Renkli akustik panellerden için Uygulamalar

Restoran | yemekhane
Kreş | anaokulu | okul
Kulüp binası | balo salonu